mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wrz 10, 2017

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela 10-09-2017 r.

 1. W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od 15.00 do 17.00.
 2. Adoracja w Papowie Toruńskim w sobotę od godz. 8.00-12.00 a w Łysomicach od 12.00 – 17.00.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. Dzisiaj od godz. 13.00 Mszą św. rozpoczynają się Dożynki Gminne w Gostkowie, na które Wójt wraz ze swoją Radą zaprasza. 
 5. W czwartek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża św. w tym dniu będą wystawione na mszach św. relikwii Krzyża św. i będzie istniała możliwość ich uczczenia.
 6. W piątek na msze św. wieczorną zapraszamy młodzież a po niej na spotkanie do salki.
 7. W dniach 11,18,27 września i 2 października w godz. od 17.00 do 20.00, zapraszamy na warsztaty skierowane do rodziców pt. „Szkoła dla rodziców” zajmujące się tematem wychowania dzieci. Prowadzone przez Panią metodyk Wiesławę Kuban. Liczba miejsc jest ograniczona.
 8. Nadal przez najbliższe 3 wtorki od godz. 18.00 będzie istniał możliwość skorzystania z porad prawnych P. Mecenas Marty Wilkońskiej.
 9. Za tydzień w parafii przeżywać będziemy dożynki parafialne na mszy św. o godz. 12.00, która odprawimy w Łysomicach przy pałacu, tam też będzie przygotowany cały program z atrakcjami, proszę poszczególne wsie i sołectwa o przybycie z wieńcami.
 10. Dziękuję naszym parafianom i mieszkańcom Łysomic: Banaszakowi Pawłowi, Wiesławowi Parzyszek, Jarosławowi Maciejewskiemu, Wldemarowi Gajewskiemu Przemkowi Matyskowi, Markowi Kucalowi, Witoldowi, Somer, Maciejowi Stawinoga, Maciejowi Stańczewskiemu, oraz Markowi Komuda za pracę na rzecz naszej wspólnoty związanej z tzw. sobotą gospodarczą. Udało nam się zalać fundament pod bramę wjazdową, utwardzać teren, naprawić część chodnika przy kościele.
 11. W piątek 22 września istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologicznych świadczonych przez P. Sylwię Winiarską została wolna tylko jedna godz. wizyty tzn 13.00.
 12. Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekty w ubiegłym tygodniu, dziękuję również ofiarodawcom indywidualnym: ofiary te przeznaczamy na remonty i konserwację kościoła dokładnie pokrycie wkładu własnego do otrzymanych dotacji.
 13. Od jutra przystępujemy do wymiany instalacji elektrycznej, przeciwpożarowej i instalacjom towarzyszącym w kościele.
 14. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz poszkodowanych przez nawałnice, zebraliśmy do puszek 2139,2 i przekazaliśmy je za pośrednictwem Caritas. Również organizatorzy ostatniego festynu informują, że zebrali 1027,04 zł i przekazano tę kwotę na rzecz poszkodowanych Gminy Gostycyn za pośrednictwem tamtejszego GOPS-u.
 15. Zapowiedzi Przedślubne: Piotr Biel i Julia Górzkowska zam. ul. Warszawska w Papowie Toruńskim – stanu wolnego – Zapowiedź I Jeśli komukolwiek znane są przeszkody istniejące pomiędzy narzeczonymi do zawarcia małżeństwa zobowiązany jest poinformować o tym Proboszcza osobiście.
 16. Zachęcamy do czytania i nabycia tygodnik Niedziela proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
661

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00