mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00
Paź 22, 2017

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela 22-10-2017 r.

1.      W ubiegłą niedzielę w ramach działań statystycznych liczyliśmy wiernych oraz przyjmowane komunie święte. Niestety dzisiaj możemy powiedzieć, że na Msze św. niedzielną uczęszcza tylko 27 % naszych wiernych a do komunii św. przystąpiła blisko połowa z tych którzy byli obecni.

 1. W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od 15.00 do 17.00.
 2. Adoracja w Papowie Toruńskim w sobotę od godz. 8.00-12.00 a w Łysomicach od 12.00 – 17.00.
 3. W październiku w kościele i w kaplicy różaniec odmawiać będziemy pół godziny przed Mszą św.
 4. W wtorek na godz. 20.00 zapraszamy na modlitwę kontemplacyjną wraz ze wspólnotą Ruah.
 5. W piątek na msze św. wieczorną zapraszamy młodzież a po niej na spotkanie do salki.
 6. W sobotę zapraszamy młodzież z ojcami na piłkę halową do szkoły w Łysomicach na 18.50. Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekty w ubiegłym tygodniu w niedzielę, Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Agnieszce i Hubertowi Fabianowicz, Małgorzacie i Wiesławowi Kusińskim z Łysomic oraz Beacie i Wojciechowi Walter, z Papowa Toruńskiego ofiary te przeznaczamy na remonty i konserwację kościoła, a dokładnie na pokrycie wkładu własnego do otrzymanych dotacji.
 7. Dziękuję parafianom: Marlenie Graduszewskiej, Sławkowi Zającowi, Justynie Dalętka, Jackowi, Miłoszowi i Darkowi Bucoń, Nowickiej Magdalenie, Teresie Prusińskiej, Krystynie Kucal, Małgorzacie Wiśniewskiej, Aldonie Knyszyńskiej, Andrzejowi Krajewskiemu, Małgorzacie Ciećwierz, Kazimierzowi Opiłowskiemu, Arkaduszowi Rychlickiemu, Andrzejowi Janus, Ireneuszowi Rybackiemu, Grażynie Linowskiej, Jadwidze Czacharowskiej, Monice Górzkowskiej, Beacie i Wojciechowi Walter, Jackowi i Iwonie Karolewskim, Reginie i Apolonii Wantowskim, za pomoc przy sprzątaniu kościoła oraz cmentarza i terenu plebanii w minioną sobotę. Dziękuję Państwu Zbigniewowi i Barbarze Miziołek za transport i ofiarowany gruz, a państwu Żanecie i Sławomirowi Kraśniewskim za zasypanie i wyrównanie nowego wjazdu na cmentarz przed położeniem kostki granitowej.
 8. Od dzisiaj wracamy z odprawianiem liturgii w kościele przez cały tydzień.
 9. W środę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy wieczystą adorację w naszej parafii i kończymy ją Mszą św. o godz. 18.00 w czwartek. 
 10. W czwartek przeżywać będziemy w parafii wizytację kanoniczną prowadzoną przez bpa Andrzeja Suskiego:

10.00 Mszą św. na rozpoczęcie wizytacji z uroczystym wprowadzeniem i modlitwą na cmentarzu

12.00 wizyta w Szkole w Łysomicach spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi, młodzieżą gimnazjalną oraz z nauczycielami i władzami naszej Gminy.

15.15 wizyta u wybranych chorych

15.40 spotkanie z przedstawicielami grup i osób zaangażowanych w życie parafii.

18.00 Msza św. na zakończenie wizytacji.

Bardzo proszę o zaplanowanie sobie obecności na jednej z Mszy św. o 10.00 bądź 18.00 Szczególnie proszę o to rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 1. Zbliża się święto Wszystkich Świętych Msza św. na cmentarzu o godz. 12.00 prosimy, więc o przystępowanie do porządkowania grobów na cmentarzu. Przypominamy również o konieczności odnowienia dzierżawy grobów.
 2. Wychodząc z kościoła można pobrać druki na wypominki jednorazowe i roczne na najbliższy rok.
 3. Zachęcamy do czytania niezwykle ciekawego dwumiesięcznika „Galilea” zajmującego się tematyką Biblijną poprzez informację o Ziemi Świętej, archeologię, interpretację Pisma Świętego oraz rozważania, do nabycia również tygodnik Niedziela proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 4. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
 5. W tym tygodniu do Pana odszedł w wieku 83 l. śp. Wacław Parzyszek z Zakrzewka pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Różaniec w intencji zmarłego odmawiany będzie w kościele w łączności z różańcem parafialnym o godz. 17.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…...

Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu

25-26 X 2017 r. Papowo Toruńskie

Rocznica Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz Matki Bożej Częstochowskiej

Środa 25 października

18.00 Msza św.

18.45 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec

19.15 Ministranci i Lektorzy

20.00 Młodzież

21.00 Strażacy z rodzinami

22.00 Rolnicy z rodzinami

23.00 Domowy Kościół

24.00 Grupa modlitewna Ruah

Czwartek 26 października

1.00 Róża Różańca świętego zelatorki p. Małgorzaty Ciećwierz

2.30 Róża Różańca świętego zelatorki p. Z. Grzelak

4.00 Róża Różańca świętego zelatorki p. St. Muszyńskiej

5.30 Róża Różańca świętego zelatorki p. M. Szczepańskiej

7.00 Róża Różańca świętego zelatorki p. I. Wroniewicz

8.30 Godzinki

9.00 Róża Różańca świętego zelatorki p. Reginy Wantowskiej

10.00 Msza św. na Rozpoczęcie wizytacji

11.00 Róża Różańca świętego zelatorki p. Z. Parzyszek

12.30 Adoracja Indywidualna

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z rodzinami

17.30 Nabożeństwo Różańcowe

18.00 Msza św. na zakończenie Adoracji i Wizytacji Kanonicznej

1074

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00