mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00
Kwi 2, 2018

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela 01-04-2018 r. Zmartwychwstanie Pańskie

  • 1.      Jako wasi duszpasterze chcielibyśmy złożyć naszym Parafianom oraz gościom życzenia wielkanocne, niech Chrystus Zmartwychwstały, który pokonał to, co jest dla człowieka niepokonalne - śmierć pozostawiając pusty grób, wyprowadza nas z naszych trudnych, często bez wyjścia, sytuacji życiowych, zagubionych relacji rodzinnych i społecznych, niech wyprowadza nas z naszych grobów ku zmartwychwstaniu – ku życiu już teraz. Abyśmy, jako świadkowie zmartwychwstałego mogli doświadczyć Zmartwychwstania ku życiu wiecznemu.
  • 2.      Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tworzenie i przeżywanie Triduum Paschalnego, Służbie liturgicznej, młodzieży oazowej, rodzinom zaangażowanym w liturgię, Pani Reginie -kościelnej, Chórowi, Strażakom, ks. Marcinowi oraz naszym dekoratorkom, P. Małgorzacie Mucharskiej za kompozycje kwiatowe, Oli Buczek, Paulinie Wiśniewskiej i Kamili Rumińskiej za aranżację Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  • 3.       Za tydzień w sobotę 7 kwietnia, serdecznie zapraszamy całe rodziny na 2 Rajd rowerowy na otwarcie sezonu wiosennego współorganizowany przez Parafię w partnerstwie z Gminą Łysomice i Starostwem Toruńskim. Rejestracja uczestników i start Rajdu o 8.45 z przed kościoła w Papowie Toruńskim. Trasa biegnie po terenie naszej Gminy punktem gdzie odbędą się konkurencje i zabawy są Kamionki Małe. Planowany powrót do Papowa Toruńskiego około 13.30. Przygotowano wiele atrakcji, nagrodą główną, jak co roku jest rower. Zapraszamy.
  • 4.       W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie w środę od godz. 15.00 do 16.45.
  • 5.       W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. I czwartek miesiąca – modlimy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa. W Pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą św. w Papowie Toruńskim o godz. 17.30. Te osoby, które już były z racji świąt u spowiedzi i są w stanie łaski uświęcającej spełniają warunek odbywania 9 pierwszych piątków miesiąca poprzez przyjęcie komunii świętej bez konieczności dodatkowej spowiedzi.
  • 6.       Trwamy w Oktawie Wielkiej Nocy w związku z tym po mszach wieczornych uczestniczyć będziemy w procesjach wielkanocnych, a w najbliższy piątek nie obowiązuje nas postu piątkowy.
  • 7.       W Drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.
  • Zachęcam do nabycia świątecznego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
382 Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 kwiecień 2018 14:00

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00