mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00
Cze 3, 2018

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela 3-06-2018 r.

1.      Dzisiaj o godz. 12.00 zapraszamy dzieci, które rok temu pierwszy raz przystąpiły do Spowiedzi św. i przyjęły I Komunię św. na mszę z okazji I rocznicy przyjęcia tych sakramentów.

2.      W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.00.

3.      Za tydzień w sobotę o godz. 18.45 zajęcia sportowe na orlik przy szkole.

4.      We wtorek wspólnota Ruach zaprasza na 20.00 na modlitwę kontemplacyjną.

5.      W piątek zapraszamy młodzież

6.      W ubiegłym tygodniu w czasie koncertu z okazji Dnia Matki w naszym kościele zebrano i przekazano na rehabilitację dziecka 2340 zł, a przed kościołem na cle dobroczynne 714,12 zł.

7.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym, Państwu Grażynie i Dariuszowi Linowskim z Papowa Toruńskiego za ofiarę z przeznaczeniem na konserwację ołtarza głównego.

8.      Dziękuję za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, służbie liturgicznej, Panu organiście, Zespołowi Gaudium Vitae, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom pierwszokomunijnym. Pani Małgosi Mucharskiej za przygotowanie kwiatów w kościele. Za przygotowanie ołtarzy procesyjnych dziękuję sołectwu i mieszkańcom Papowo Toruńskie oraz Państwu Pyrek, Sołectwu i mieszkańcom Zakrzewka i Łysomic, Pani Teresie Łukomskiej-Krupa oraz Dawidowi i Paulinie Wiśniewskim oraz Państwu Opałka za przygotowanie 2 ołtarza, mieszkańcom wsi Koniczynka za przygotowanie 4 ołtarza i miejsca sprawowania Eucharystii. Dziękuję Panu Józefowi Kubanowi i Leśniczemu Jarosławowi Romanowsiemu za pomoc w pozyskaniu brzózek. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie i feretrony, Policji i Straży OSP z Papowa Toruńskiego za zabezpieczenie procesji i niesienie baldachimu a młodzież za czuwanie nad kondycją osób starszych i zabezpieczenie w wodę. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za uporządkowanie i przystrojenie trasy Bożego Ciała.

9.       W tym tygodniu trwamy w oktawie Bożego Ciała oraz trwają nabożeństwa czerwcowe po Mszach św. Proszę o włączanie się na ten czas osób w niesienie chorągwi i feretronów a dzieci o sypanie kwiatów. Oktawę zakończymy w Piątek Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji Uroczystości nie obowiązuje nas w najbliższy piątek post od pokarmów mięsnych.

10.   W środę po wieczornej mszy św. około 17.45 w kaplicy zapraszamy mężczyzn na spotkanie organizacyjne przed przystąpieniem do prac związanych z remontem naszej kaplicy w Łysomicach.

11.   Zapraszamy młodzież, która ukończy i ukończyła 1 klasę szkoły ponadgimnazjalnej do zapisania się osobiście na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

12.   Zapowiedzi przedślubne:

Żochowski Łukasz i Beata Bauk zam. w Zakrzewku, Szymański Miłosz i Rojewska Paulina zam. w Łysomicach, Rybacki Ireneusz i Wojciechowska Karolina zam. w Papowie Toruńskim, Pilewski Marcin i Iwańska Agata zam. w Papowie Toruńskim, Opiłowska Aleksandra zam. w Papowie Toruńskim i Kurczewski Dominik Piotr zam. w Poznaniu.

Zapowiedź I

Osoby stanu wolnego zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Jeśli komukolwiek znane są przeszkody do zawarcia małżeństwa zobowiązany jest o tym poinformować Proboszcza osobiście.

13.   Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, i dwumiesięcznika Galilea, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

461 Ostatnio zmieniany niedziela, 03 czerwiec 2018 09:31

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00