mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 11:00, 18:00, Łysomice: 9:00
Lip 1, 2018

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 1.07.2018 r.

1.      W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne od 15.00 do 16.30.

2.      W ubiegłym tygodniu stanęły rusztowań na części ścian kościoła oraz wieży. Od poniedziałku rozpoczną się prace konserwatorskie nad elewacjami.

3.      W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca – szczególny dzień o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi w pół godziny przed Mszami św.

Chorych z posługą sakramentalną ks. Marcin odwiedzi we wtorek od godz. 8.00. Z racji, że liczba chorych przekracza 30 osób, a ks. Marcin będzie chodził z posługą sam prosimy chorych o cierpliwość i spokojne oczekiwanie na księdza z posługą.

4.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym za ofiary z przeznaczeniem na prowadzone remonty.

5.      W sobotę odbył się kolejny etap prac rozbiórkowych i przygotowawczych do remontu w kaplicy w Łysomicach. W następną sobotę również zapraszamy chętnych mężczyzn od godz. 8.30 do prac przygotowawczych i remontowych. Dziękuję Markowi Moskalowi, Przemkowi Matyskowi, Dawidowi Wiśniewskiemu, Maciejowi Stawinoga, Damianowi i Tomaszowi Frelik, ks. Marcinowi, Wojciechowi Paprota, Mateuszowi Woźniakowi, Marianowi Topolskiemu. Dziękuję kobietom, które włączyły się w sprzątanie kaplicy.

6.      W piątek jadę podpisać umowę na przyznaną kolejną dotację na remont dachu wieży kościoła i jej wnętrza. Otrzymaliśmy kolejne 100 tys. zł. Z MSWiA, Łączna kwota dotacji na ten moment wynosi ponad 500 tys. zł. z przeznaczeniem na remont elewacji korpusu i wieży, dachu wieży oraz wewnętrznych elementów konstrukcyjnych wieży i Ołtarza głównego. Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie wniosku dotyczącego ogrzewania i posadzki w kościele.

7.      Zapraszamy młodzież, która ukończyła 1 klasę szkoły ponadgimnazjalnej i starszą do zapisania się osobiście na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

8.      Od niedzieli do środy młodsi ministranci wyjeżdżają z Proboszczem na obóz a od środy do soboty ks. Marcin wyjeżdża z młodzieżą na obóz w Bory Tucholskie.

9.      W czasie wakacji w dni powszednie, Msze św. w Łysomicach odprawiać będziemy o godz. 17.00 a w niedzielę tylko o godz. 9.00.

Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, i dwumiesięcznika Galilea, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

559

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta (lipiec-sierpień):
7:30, 11:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta (lipiec-sierpień):
9:00
dni powszednie:
17:00