mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00
Sie 12, 2018

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela 12.08.2018 r.

1.      W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od 15.00 do 16.30.

2.      Dziękuję za sobotnią pracę przy remoncie kaplicy Bartkowi Wojciechowskiemu, Damianowi Frelikowi, Amadeuszowi Olszewskiemu, Marianowi Topolskiemu, Jankowi Kalinowskiemu, oraz Paniom i dziewczętom za pomoc w posprzątaniu kaplicy po działaniach remontowych. Dziękuję Panu Zbyszkowi Janiaczykowi za udostępnianie sprzętu technicznego. W następną sobotę bardzo prosimy mężczyzn do prac, które muszą być sprawnie wykonane od godz. 8.30.

3.      Sprawnie przebiega remont dachu wieży kościelnej została już zaimpregnowana, odeskowana i przykryta papą, po rozmieszczeniu łat zostanie położona nowa dachówka. Dziękuję Panu Józefowi Kubanowi za udostępnienie przyczepy i wywożenie gruzu.

4.      W środę 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. odprawiać będziemy je w porządku niedzielnym. Tego dnia również składać będziemy Panu Bogu dziękczynienie za plony tzw. dożynki parafialne, na Mszy św. o godz. 12.00 prosimy poszczególne wsie o przygotowanie symbolicznych darów ofiarnych na dzień dożynek, po uroczystościach w kościele zapraszamy na piknik przy muzyce ognisku i grillu do ogrodu parafialnego. Gospodynie z poszczególnych wsi prosimy o upieczenie ciast.

5.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym Państwu Barbarze i Stanisławowi Szczygielskim za ofiary z przeznaczeniem na remont kościoła.

6.      Przypominamy młodzieży, która ukończyła pierwszą klasę szkoły ponadgimnazjalnej o zapisywanie się osobiście na przygotowanie do bierzmowania.

7.      Zapowiedzi przedślubne:

Eryk Drążek zam. w Łysomicach i Anna Katarzyna Sikorska zam. Siemoń

Piotr Huzarski zam. Łysomice i Kamila Lajstet zam. Toruń

Zapowiedź I

Osoby stanu wolnego zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Jeśli komukolwiek znane są przeszkody do zawarcia małżeństwa zobowiązany jest o tym poinformować Proboszcza osobiście.

8.      Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

548

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00