mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

1.      W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od 15.00 do 16.30.

2.      We wtorek wspólnota Ruah na godz. 20.00 zaprasza na wspólną modlitwę kontemplacyjną w salce na stryszku w Domu Parafialnym.

3.      Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania proszę aby umawiała się ze mną telefonicznie na odbycie pierwszego skrutynium.

4.      W każdy 3 wtorek miesiąca od 18.00 do 20.00 istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych świadczonych przez Panią Mecenas Martę Wilkońską-Żuralską.

5.      W sobotę o 18.50 zapraszamy do hali sportowej w Łysomicach ministrantów i lektorów wraz z rodzicami na rozgrywki w piłce halowej.

6.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłą niedzielę. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym za ofiary przeznaczone na prowadzone remonty w kościele parafialnym i kaplicy w Łysomicach.

7.      Dzisiaj przeżywamy Niedzielę ubogich rok temu rozpoczęła swoją działalność w naszej Parafii Kapituła Dobroczynna, która w parafii realizuje zadania związane z szeroko rozumianą pomocą dobroczynną. Udzielono pomocy poprzez : stypendia i pomoc edukacyjną dla młodzieży, organizację warsztatów plastycznych i tanecznych dla dzieci i młodzieży szkolnej, dofinansowano wyjazdy i wycieczek dla naszych ministrantów, dzieci, młodzieży i rodzin, zakupiono wyposażenie do mieszkań dla potrzebujących rodzin, udzielono pomocy finansowej osobom w trudnych sytuacjach losowych i życiowych, dofinansowano wydarzenia kulturalne w parafii. Razem przeznaczono na pomoc 18 450 zł. Dzisiaj przed kościołem trwa zbiórka dobroczynna w naszej Parafii, polecamy ją waszej ofiarności.

8.      Prace nad posadzką i ogrzewaniem w kościoła trwają, w związku z tym w tygodniu nabożeństwa odprawiamy w plebanii.

9.    Z achęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika Galilea, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

1.      W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.

2.      We wtorek wspólnota Ruah na godz. 20.00 zaprasza na wspólną modlitwę kontemplacyjną w salce na stryszku w Domu Parafialnym.

3.      Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania proszę aby umawiała się ze mną telefonicznie na odbycie pierwszego skrutynium.

4.      Dziękuję Wojciechowi Walter za prace nad elektryką w kaplicy w Łysomicach i Panu Grzegorzowi Górzkowskiemu za prace w kościele.

5.      W każdy 3 wtorek miesiąca od 18.00 do 20.00 istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych świadczonych przez Panią Mecenas Martę Wilkońską-Żuralską.

6.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłą niedzielę. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym za ofiary przeznaczone na prowadzone remonty w kościele parafialnym i kaplicy w Łysomicach: Halinie Kozłowskiej z Łysomic. 

7.      Prace nad posadzką i ogrzewaniem w kościoła trwają, w związku z tym w tygodniu nabożeństwa odprawiamy w plebanii.

8.      Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika Galilea, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

1.      W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.

2.      Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

3.      W Poniedziałek zapraszamy chórzystów na próbę o godz. 18.50.

4.      We wtorek wspólnota Ruah na godz. 20.00 zaprasza na wspólną modlitwę kontemplacyjną w salce na stryszku w Domu Parafialnym.

5.      W piątek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w plebanii o godz. 18.00.

6.      W najbliższą sobotę o godz. 11.00 zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę.

7.      Od wtorku ruszą prace instalacyjne antresoli w kaplicy w Łysomicach.

8.      W każdy 3 wtorek miesiąca od 18.00 do 20.00 istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych świadczonych przez Panią Mecenas Martę Wilkońską-Żuralską

9.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłą niedzielę. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym za ofiary przeznaczone na prowadzone remonty w kościele parafialnym i kaplicy w Łysomicach: Antonii Bancerz, Jarosław i Marlenie Maciejewskim, Marii Babiej z Papowa Toruńskiego, Marzannie i Bogdanowi Klepackim, Henryce i Henrykowi Błażejczyk z Łysomic.

10.  Prace nad posadzką i ogrzewaniem w kościoła trwają, w związku z tym w tygodniu nabożeństwa odprawiamy w plebanii.

11.  Zachęcam do nabycia kalendarza ze św. Janem Pawłem II na 2019 r w cenie 5 zł. oraz nowego numeru tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika Galilea, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

1.      W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne będzie w poniedziałek od 15.00 do 16.30.

2.      W Poniedziałek zapraszamy chórzystów na próbę o godz. 19.00.

3.      We wtorek wspólnota Ruah o godz. 20.00 zaprasza na wspólną modlitwę kontemplacyjną w salce na stryszku w Domu Parafialnym.

4.      Tydzień temu na cele dobroczynne naszej parafii zebraliśmy 897,71 zł.

5.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym za ofiary przeznaczone na prowadzone remonty w kościele parafialnym i kaplicy w Łysomicach. 

  1. Dziękuję wszystkim parafianom za włączenie się w modlitwę w czasie wieczystej adoracji.
  2. Zbliża się święto Wszystkich Świętych Msza św. w tym dniu odprawiamy w porządku niedzielny z małą zmianą, iż nie będzie mszy św. w Łysomicach o godz. 10.30, a na cmentarzu, jeśli pogoda pozwoli odprawiać będziemy o godz. 12.00. Prosimy o przystępowanie do porządkowania grobów na cmentarzu. Przypominamy również o konieczności odnowienia dzierżawy grobów.
  3. 2 listopada w tzw. Dzień Zaduszny odprawiamy Msze św. o 7.30, 9.00 w Łysomicach i 18.00.
  4. Przez 8 dni, czyli oktawę od święta Wszystkich świętych za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust Zupełny za dusze w Czyśćcu cierpiące.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

I czwartek miesiąca modlimy się o powołania i za powołanych.

I Piątek miesiąca spowiedź w Łysomicach od 16.00 do17.00 w Papowie Toruńskim w salce od 17.00 do 18.00. W tym czasie zapraszamy na wieczór uwielbienia prowadzony przez zespół Gaudium Vitae.

I sobota miesiąca, dzień odwiedzimy chorych z posługa od godz. 8.00.

  1. W następną niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Msze św. i spotkanie formacyjne o godz. 12.00.
  2. Wychodząc z kościoła można pobrać druki na wypominki jednorazowe i roczne na najbliższy rok.
  3. Trwają prace nad posadzką i ogrzewaniem w kościele, w związku z tym w tygodniu w dni zwykłe nabożeństwa odprawiamy w plebanii.
  4. Zachęcam do nabycia kalendarza ze św. Janem Pawłem II na 2019 r w cenie 5 zł. oraz nowego numeru tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika Galilea, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

Rocznica Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz Matki Bożej Częstochowskiej

Czwartek 25 października

18.00 Msza św.

18.45 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec

19.15 Ministranci i Lektorzy

20.00 Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania

21.00 Młodzież wspólnotowa

22.00 Grupa modlitewna Ruah i Strażacy

23.00 Domowy Kościół

24.00 Rolnicy z rodzinami

Piątek 26 października

1.00 Róża Różańca świętego zelatorki p. Małgorzaty Ciećwierz

2.30 Róża Różańca świętego zelatorki p. St. Muszyńskiej

4.00 Róża Różańca świętego zelatorki p. Z. Parzyszek

5.30 Róża Różańca świętego zelatorki p. I. Wroniewicz

7.00 Róża Różańca świętego zelatorki p. M. Szczepańskiej

8.30 Godzinki

9.00 Róża Różańca świętego zelatorki p. Reginy Wantowskiej

10.30 Róża Różańca świętego zelatorki p. Z. Grzelak

12.30 Adoracja Indywidualna

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z rodzinami

17.30 Nabożeństwo Różańcowe

18.00 Msza św. i zakończenie Adoracji

Strona 1 z 43