mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

1.      W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od 15.00 do 16.30.

2.      Dziękuję za sobotnią pracę przy remoncie kaplicy Mietkowi Buczkowi, Damianowi Frelikowi, Marianowi Topolskiemu, Marcinowi Szablewskiemu, Mateuszowi Woźniakowi, oraz Paniom za pomoc w posprzątaniu kaplicy po działaniach remontowych. W następną sobotę również zapraszamy chętnych mężczyzn do wykuwania pod stopy fundamentowe, zamurowywania otworów drzwiowych i okiennych od godz. 8.30.

3.      W ubiegłym tygodniu podpisałem umowę z Samorządem naszej Gminy na kwotę 58 tys. zł. z w związku z przyznaną dotacją do prowadzonych w tym roku działań konserwatorskich.

4.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym za ofiary z przeznaczeniem na prowadzone remonty, Państwu Mirosławowi i Mirosławie Sikora z Papowa Toruńskiego.

5.      Tydzień temu na cele dobroczynne przed kościołem zebraliśmy 1020 zł.

6.      Za tydzień w sobotę odprawimy Msze św. zarówno w Łysomicach jak i w Papowie Msze św. o godz. 17.00 a po Mszy św. zapraszamy na piknik i wspólne biesiadowanie do ogrodu parafialnego całe rodziny. Zabawę poprowadzi zespół Ti Amo działający w naszej okolicy stworzony z naszych parafian. Serdecznie zapraszamy do zabawy na świeżym powietrzu.

7.       Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

1.      W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od 15.00 do 16.30.

2.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym za ofiary z przeznaczeniem na prowadzone remonty, Panu Henrykowi Stanisławskiemu z Papowa Toruńskiego.

3.      W sobotę odbył się kolejny etap prac remontowych w kaplicy w Łysomicach. Dziękuję Damianowi i Tomaszowi Frelik, Marianowi Topolskiemu, Przemkowi Matyskowi, Janowi Kalinowskiemu, oraz Paniom za pomoc w posprzątaniu kaplicy po działaniach remontowych. W następną sobotę również zapraszamy chętnych mężczyzn do wykuwania i zamurowywania otworów drzwiowych i okiennych od godz. 8.30.

4.      Dzisiaj tradycyjnie w 3 niedzielę miesiąca przed kościołem trwa zbiórka na cele dobroczynne.

5.       Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

1.      W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne od 15.00 do 16.30.

2.      Do końca wakacji nie będzie adoracji sobotniej w kościele i kaplicy ze względu na trwające remonty.

3.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym za ofiary z przeznaczeniem na prowadzone remonty.

4.      W sobotę odbył się kolejny etap prac remontowych w kaplicy w Łysomicach. W następną sobotę również zapraszamy chętnych mężczyzn do wykuwania i zamurowywania otworów drzwiowych i okiennych od godz. 8.30. Dziękuję Mariuszowi Pipczyńskiemu, Damianowi Frelik, Marianowi Topolskiemu, Wojciechowi Walter, oraz Pani Basi, która posprzątała kaplicę po działaniach remontowych.

5.       Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, i dwumiesięcznika Galilea, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

1.      W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne od 15.00 do 16.30.

2.      W ubiegłym tygodniu stanęły rusztowań na części ścian kościoła oraz wieży. Od poniedziałku rozpoczną się prace konserwatorskie nad elewacjami.

3.      W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca – szczególny dzień o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi w pół godziny przed Mszami św.

Chorych z posługą sakramentalną ks. Marcin odwiedzi we wtorek od godz. 8.00. Z racji, że liczba chorych przekracza 30 osób, a ks. Marcin będzie chodził z posługą sam prosimy chorych o cierpliwość i spokojne oczekiwanie na księdza z posługą.

4.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym za ofiary z przeznaczeniem na prowadzone remonty.

5.      W sobotę odbył się kolejny etap prac rozbiórkowych i przygotowawczych do remontu w kaplicy w Łysomicach. W następną sobotę również zapraszamy chętnych mężczyzn od godz. 8.30 do prac przygotowawczych i remontowych. Dziękuję Markowi Moskalowi, Przemkowi Matyskowi, Dawidowi Wiśniewskiemu, Maciejowi Stawinoga, Damianowi i Tomaszowi Frelik, ks. Marcinowi, Wojciechowi Paprota, Mateuszowi Woźniakowi, Marianowi Topolskiemu. Dziękuję kobietom, które włączyły się w sprzątanie kaplicy.

6.      W piątek jadę podpisać umowę na przyznaną kolejną dotację na remont dachu wieży kościoła i jej wnętrza. Otrzymaliśmy kolejne 100 tys. zł. Z MSWiA, Łączna kwota dotacji na ten moment wynosi ponad 500 tys. zł. z przeznaczeniem na remont elewacji korpusu i wieży, dachu wieży oraz wewnętrznych elementów konstrukcyjnych wieży i Ołtarza głównego. Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie wniosku dotyczącego ogrzewania i posadzki w kościele.

7.      Zapraszamy młodzież, która ukończyła 1 klasę szkoły ponadgimnazjalnej i starszą do zapisania się osobiście na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

8.      Od niedzieli do środy młodsi ministranci wyjeżdżają z Proboszczem na obóz a od środy do soboty ks. Marcin wyjeżdża z młodzieżą na obóz w Bory Tucholskie.

9.      W czasie wakacji w dni powszednie, Msze św. w Łysomicach odprawiać będziemy o godz. 17.00 a w niedzielę tylko o godz. 9.00.

Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, i dwumiesięcznika Galilea, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

niedziela, 24 czerwiec 2018 05:37

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela 24-06-2018 r.

1.      W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.00.

2.      W najbliższym tygodniu stanie pierwsza część rusztowań na ścianie południowej i zachodniej kościoła. Po czym rozpoczną się prace konserwatorskie nad elewacjami.

3.      Za tydzień w sobotę o godz. 18.45 zajęcia sportowe na orliku przy szkole.

4.      Zapraszamy wszystkich zagorzałych fanów piłki nożnej do strefy kibica w Plebanii do wspólnego oglądania dzisiejszego meczu Polska – Kolumbia o godz. 20.00 a 28 czerwca w czwartej Polska – Japonia o godz. 16.00.

5.      W ubiegły tygodniu na działalność dobroczynną zebraliśmy 958,70 zł.

6.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym, Marzannie i Bogdanowi Klepackim i Danucie i Januszowi  Tołkanowiczom z Papowa Toruńskiego – Osieki za ofiary z przeznaczeniem na prowadzone remonty.

7.      W sobotę odbył się kolejny etap prac rozbiórkowych i przygotowawczych do remontu w kaplicy w Łysomicach. W następną sobotę również zapraszamy chętnych mężczyzn od godz. 8.30 do prac przygotowawczych i remontowych.

8.      Zapraszamy młodzież, która ukończy i ukończyła 1 klasę szkoły ponadgimnazjalnej i starszą do zapisania się osobiście na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

9.      W następną niedzielę grupa ministrantów po Mszy św. o godz. 12.00 uda się na wypoczynek w Bory tucholskie od 1 do 4 lipca. Spotkanie organizacyjne z rodzicami w poniedziałek po wieczornej Mszy św. około o godz. 18.40.

10.  Od 25 czerwca Msze św. w kaplicy w Łysomicach w czasie wakacji w dni powszednie odprawiać będziemy o godz. 17.00 a w niedzielę tylko o godz. 9.00.

11.  Zapowiedzi przedślubne:

Patryk Maciej Rochna zam. w Łysomicach i Agata Karolina Kędzierska zam. w Toruniu

Artur Laskowski zam. Wydminy i Angelika Górzkowska zam. w Papowie Toruńskim 
Zapowiedź II

Osoby stanu wolnego zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Jeśli komukolwiek znane są przeszkody do zawarcia małżeństwa zobowiązany jest o tym poinformować Proboszcza osobiście.

Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, i dwumiesięcznika Galilea, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

Strona 1 z 39