Wydrukuj tę stronę
Gru 2, 2015
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne - Niedziela 29.11.2015

1.      Dziękuję wszystkim za ubiegłotygodniowe odwiedziny w domu parafialnym, za możliwość spotkania i rozmowę.

2.      Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, w związku z tym święcimy opłatki, które w nadchodzącym tygodniu trafią do naszych domów wraz z okolicznościowym folderem za pośrednictwem członków Żywego Różańca, Domowego Kościoła oraz młodzieży. Przedstawiciele tych grup będą posiadać list uwierzytelniający wystawiony przez parafię. W ten sposób chcemy trafić do wszystkich domów naszej parafii a złożone dobrowolne ofiary opłatkowe chcemy przeznaczyć na przygotowanie upominków dla dzieci z okazji św. Mikołaja 6 grudnia w dzień naszego odpustu.

3.      Od jutra rozpoczynamy Msze św. Roratnie od poniedziałku do Piątku o 7.15 w Łysomicach – zapraszamy dzieci z lampionami na chwilę przed szkołą a w Papowie Toruńskim wieczorem o godz. 18.00.

4.      W najbliższą sobotę 5 grudnia roraty dla wszystkich dzieci w kościele parafialnym w Papowie Toruńskim o godz. 18.00. W tym dniu dzieci przynoszą z sobą prawego buta od pary, wyraźnie oznaczony – podpisany, tak, aby but był identyfikowalny. Buty z upominkami będą wydawane dzieciom po Mszach św. Również dnia 6 grudnia zapraszamy dzieci z rodzicami na ognisko z gitarą i zabawami o godz. 15.30 na boisku przy przedszkolu w Papowie Toruńskim, prosimy zabrać z sobą kiełbaski.

5.       W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne w łączności z nimi przeżywać będziemy rekolekcje adwentowe związane z naszym odpustem parafialnym, który przypada w niedzielę 6 grudnia. Nauki rekolekcyjne, od czwartku do soboty o godz. 18.00 w Kościele Parafialnym oraz na wszystkich mszach w dniu odpustu wygłosi oficjał sądu biskupiego ks. dr hab. Wiesław Kraiński.

I czwartek miesiąca, w którym będziemy modlić się na mszach św. za kapłanów i prosić o liczne powołania kapłańskie również z naszej parafii.

I Piątek miesiąca Spowiedź od 16-17 Łysomicach, od  17.00-18.00 i od 19.00-20.00 w Papowie Toruńskim. W czasie spowiedzi wystawienie Najświętszego Sakramentu a po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 w kościele parafialnym wieczór uwielbienie prowadzony przez zespół Gaudium Vitae.

6.      I sobota miesiąca to dzień odwiedzin naszych chorych prosimy o zgłoszenia nowych chorych w zakrystii bądź w plebanii, początek odwiedzin chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.

7.      Dziękuję serdecznie za pracę przy remontach w minionym tygodniu: Romanowi Kolasińskiemu, Arkadiuszowi i Mikołajowi Lewandowskiemu, Oskarowi Linowskiemu, Karolowi i Zygmuntowi Gałkowskiemu, Sławomirowi Malon, Wojciechowi Walter, Romanowi i Łukaszowi Sadowskiemu.

8.      Dziękuję serdecznie Paniom ze Stowarzyszenia „Markus” i wszystkim gospodyniom za dary stołu, ciasto na dzień otwarty naszego domu parafialnego oraz za prace w kuchni.

9.      Dziękuję również za indywidualne ofiary finansowe i rzeczowe z przeznaczeniem na kościół i trwające remonty.

10.  Prasa Katolicka: do nabycia tygodnik niedziela, Arka, Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej, proszę również odbieranie zaprenumerowanej prasy.

 

11.  Ogłoszenia i intencje dostępne na strony internetowej naszej parafii, pod adresem www.swmikolaja.pl

2635 Ostatnio zmieniany niedziela, 06 grudzień 2015 06:23