Wydrukuj tę stronę
Wrz 20, 2020
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 20.09.2020 r.

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 2. We wtorek na 20.00 wspólnota Ruah zaprasza do wspólnej modlitwy.
 3. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie wspólnoty oazowej zapraszamy młodzież.
 4. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie formacyjne Liturgiczną Służbę Ołtarza Mężczyzn na spotkanie.
 5. Dzisiaj w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 ostatnia grupa - 7 dzieci przystąpi do I komunii św.
 6. Zgodnie z zapowiedziami zapraszamy młodzież klas I ponadpodstawowych, która od tego roku wchodzi w proces dalszego przygotowania do sakramentu Bierzmowania w niedzielę 20 września o godz. 12.00 na Mszę św. i jedyne spotkanie w tym roku formacyjnym 2020/21.
 7. Do końca września przyjmowane są zgłoszenia rodziców składających prośbę o przygotowanie i udzielenie sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego poza własną parafią.
 8. Mając na uwadze cześć wobec Najświętszego Sakramentu przypominamy, że istnieją dwie dopuszczalne formy przyjmowania Komunii św. do ust oraz na rękę. Dla obu tych form istnieje zasada aby przed przyjęciem Najświętszego Sakramentu uklęknąć bądź choć przyklęknąć kiedy przyjmujemy Komunię św. na stojąco, oczywiście osoby starsze i chore są z tego gestu zwolnione. Prosimy również aby osoby, które decydują się na przyjmowanie Komunii św. na rękę przystępowały do niej jako pierwsze, czekając na podejście kapłana i spożywały Pana Jezusa przy szafarzu Najświętszego Sakramentu.
 9. Dobiegają końca prace nad ociepleniem plebanii. Dziękuję za wszelką pomoc parafianom, którzy włączają się w te prace. W minionym tygodniu: Grzegorzowi Podlińskiemu, Marcinowi Gorczyca, Jarosławowi Maciejewskiemu, Jackowi Demskiemu, Grażynie Linowskiej, Beacie Walter, Iwonie Karolewskiej, Łukaszowi i Bartkowi Błaszkiewiczom, mojej mamie. Pozostały jeszcze do wykonania precyzyjne prace przy wykończeniu okien, oraz nałożenie tynku. Zaczynamy od wczesnych godzin porannych, kończymy wieczorem.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym P. Marii Więcek za ofiary przeznaczone na remonty i inwestycje realizowane w Parafii.
 11. Za tydzień w niedzielę 27 września odbędzie się tradycyjna, comiesięczna, zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii.
  Prosimy o korzystanie z dezynfekcji rąk wchodząc do kościoła i kaplicy, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.
  Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
  Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
623