Wydrukuj tę stronę
Maj 9, 2021
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 9.05.2021 – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Obecnie Msze św. w niedziele transmitować będziemy o godz. 7.30 i 12.00.
 2. W związku z tym, iż w ramach luzowania obostrzeń dopuszczalne jest sprawowanie Liturgii Mszy św. na zewnątrz kościoła, od dzisiaj w niedziele Msze św. o godz. 18.00 sprawować będziemy na zewnątrz (jeśli pogoda na to pozwoli). Wiernych zapraszamy zarówno do kościoła jak i na teren przykościelny i cmentarza, w ten sposób mamy nieograniczone możliwości uczestnictwa we Mszy św.
 3. Dzisiaj ostatni raz udzielamy komunii świętej poza Mszą św. w niedzielę o godz. 13.00.
 4. W tym tygodniu odbywać się będą skrutynia z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.
 5. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 6. Trwamy w miesiącu Maju zapraszamy więc wiernych na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.00 w kaplicy w Łysomicach o 18.00 w kościele w Papowie Toruńskim, o 18.00 przy kapliczce w Koniczynce i o 19.00 przy kapliczce w Zakrzewku. Zachęcam również do gromadzenia się na modlitwie mieszkańców dzielnicy Papowa Toruńskiego - Osieki przy swojej figurce oraz na Sołectwie i innych miejscach.
 7. Okazja do Spowiedzi św. istnieje w każdą środę w Łysomicach od godz. 16.00-17.00 oraz w Papowie Toruńskim od 17.00-18.00, oraz w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. a w niedzielę w trakcie Mszy św.
 8. W najbliższy czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Tradycyjnie tego dnia mieszkańcy wsi Koniczynka przybywają do kościoła parafialnego na Msze św. o godz. 18.00 z figura Matki Bożej. Po Mszy św. po powrocie do swojej miejscowości odbędą tam nabożeństwo majowe.
 9. Trwają pracę nad malowaniem kościoła, zakończono prace w prezbiterium i nawie bocznej. Dziękuję bardzo parafiankom P. Reginie Wantowskiej, Iwonie Karolewskiej i Beacie Walter na pomoc wielokrotną i a w przypadku niektórych systematyczną przy sprzątaniu kościoła.
 10. Proszę w najbliższą sobotę chętne kobiety i dziewczęta o pomoc w sprzątaniu kościoła od godz. 12.00.
 11. Dziękuję wszystkim parafianom zatroskanym o nas księży i o funkcjonowanie parafii. Dziękuję szczególnie Państwu Jaworskim, Bartkowi Opiłowskiemu, Państwu Maciejowi i Krystynie Zarzyka, Państwu Tołkanowicz z Papowa Toruńskiego, Państwu Sommer Państwu Ewie i Zygmuntowi Dziopa Państwu Komuda i Dembek z Łysomic. Kleszcz Renacie z Zakrzewka.
 12. Za tydzień w niedzielę odbędzie się co miesięczna zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii.
 13. Zapowiedzi przedślubne
  Jakub Pilewski i Monika Kloskowska zam w Papowie Toruńskim oraz Paweł Wojtczak i Anna Ziółkowska zam. w Bydgoszczy
  Zapowiedź I
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące między narzeczonymi do zawarcia małżeństwa zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym osobiście proboszcza.
 14. W najbliższą środę o godz. 15.00 odbędzie się pogrzeb śp. Marii Górskiej z Torunia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...
 15. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela i kwartalnika Galilea i Świata Misyjnego.
453