mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00
Lis 12, 2017

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela 12-11-2017 r.

  1. Biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek i wtorek od 15.00 do 17.00.
  2. Adoracja w sobotę 8.00 - 12.00 w Papowie Toruńskim a 12.00 – 17.00 w Łysomicach.
  3. W sobotę zapraszamy Ojców z dziećmi na piłkę halową do szkoły w Łysomicach na godz. 18.40.
  4. W najbliższy wtorek od 18.00 do 20.00 można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych świadczonych przez P. Mecenas Martę Wilkońską.
  5. W środę na 18.40 zapraszamy na emisję zabawnego filmu komedii pt. „Jak Bóg da”
  6. W czwartek od godz. 12.00 zapraszamy osoby zapisane na wizytę do psychola - P. Sylwii Winiarskiej.
  7. W piątek na msze św. wieczorną zapraszamy młodzież a po niej na spotkanie do salki.
  8. Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie Kapituły Dobroczynnej w naszej parafii, ustalono kierunki działania tego organu. Z natury samego Kościoła wynika, że w równym stopniu traktuje głoszenie ewangelii i niesienie miłosierdzia – dobrze czyni tym, którzy w różnych sferach swojego życia potrzebują wsparcia wspólnoty Kościoła. Na spotkaniu Kapituły Dobroczynnej wzięto pod uwagę kontekst społeczny naszej parafii, ustalono podstawowe formy pomocy skierowane do studentów, uczniów i dzieci, ludzi chorych, biednych i pokrzywdzonych przez los. Od pomocy w edukacji pokonywaniu trudności codziennego życia poprzez pomoc w chorobie i pomoc doraźną. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka najbliższa niedziela 33 niedziela zwykła w ciągu roku będzie obchodzona, jako Niedziela Dobroczynności w czasie, której będziemy zbierać do puszek tradycyjną dziesięcinę na cele dobroczynne naszej wspólnoty parafialnej. Od tej pory w 3 niedzielę miesiąca taka zbiórka będzie miała miejsce, zebrane środki będą służyły świadczenia pomocy w naszej wspólnocie parafialnej. Postanowiliśmy otworzyć również subkonto w Banku do przekazywania w ten sposób ofiarowanych środków na rzecz potrzebujących. Wszystkie działania dobroczynne również w najbliższym czasie roznoszony opłatek i organizacja paczek dla dzieci z okazji naszego święta w dzień świętego Mikołaja – patrona dobroczynności, będą organizowane i koordynowane przez naszą Kapitułę Dobroczynną.
  9. Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekty w ubiegłym tygodniu. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: P. Krystynie Majewskiej z Łysomic ofiary te przeznaczamy na remonty i konserwację kościoła oraz funkcjonowanie parafii.
  10. Zachęcamy do nabycia i czytania tygodnika Niedziela proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl

460 Ostatnio zmieniany niedziela, 12 listopad 2017 09:40

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00