mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00
Lis 21, 2017

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela 19-11-2017 r.

 1. Biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od 15.00 do 17.00.
 2. Adoracja w sobotę 8.00 - 12.00 w Papowie Toruńskim a 12.00 – 17.00 w Łysomicach.
 3. W sobotę zapraszamy Ojców z dziećmi na piłkę halową do szkoły w Łysomicach na godz. 18.40.
 4. W poniedziałek 27 listopada od godz. 12.00 osoby zapisane do mogą skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych świadczonych przez P. Sylwię Winiarek.
 5. W środę na 18.40 zapraszamy na emisję filmu pt. „Siła modlitwy”
 6. W piątek na msze św. wieczorną zapraszamy młodzież a po niej na spotkanie do salki.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 Ministranci i lektorzy udadzą się autokarem na coroczne formacyjne spotkanie w Chełmży. Do obecności cała służba liturgiczna jest zobowiązana, zbiórka z zabranymi ze sobą strojami liturgicznymi w Papowie Toruńskim przed kościołem o godz. 9.00.
 8. Dzisiejsza niedziela wolą Ojca św. Franciszka nazywana jest po raz pierwszy „Światowym dniem ubogich”. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj przed kościołem trwa zbiórka do puszek na cele dobroczynne naszej wspólnoty parafialnej. Z natury samego Kościoła wynika, że w równym stopniu traktuje głoszenie ewangelii i niesienie miłosierdzia – dobrze czyni tym, którzy w różnych sferach swojego życia potrzebują wsparcia wspólnoty Kościoła. Zebrane środki Kapituła Dobroczynna skieruje w formie pomocy do studentów, uczniów i dzieci, ludzi chorych, biednych i pokrzywdzonych przez los. Od pomocy w edukacji pokonywaniu trudności codziennego życia poprzez pomoc w chorobie i pomoc doraźną. Od tej pory w 3 niedzielę miesiąca taka zbiórka będzie miała miejsce, a zebrane środki będą służyły świadczenia pomocy w naszej wspólnocie parafialnej.
 9. Dzisiaj o godz. 19.00 w Domu parafialnym spotkanie Kapituły dobroczynnej naszej parafii.
 10. W najbliższych dniach zawitają również w naszych domach przedstawiciele naszej parafii z opłatkami wigilijnymi, przekazane ofiary przeznaczamy na zorganizowanie między innymi podarunków dla dzieci w dzień 6 grudnia św. Mikołaja. Koordynacją tego wydarzenia zajmie się Kapituła dobroczynna.
 11. Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekty w ubiegłym tygodniu. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym za ofiary, które przeznaczamy na remonty i konserwację kościoła oraz funkcjonowanie parafii.
 12. W tym tygodniu zebraliśmy plony z naszego pola parafialnego. Dziękuję P. Remigiuszowi Wiśniewskiemu ze Sławkowa ze uprawę naszego pola.
 13. We wtorek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Stanisława Wiśniewskiego, który zmarł w wieku 67 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 14. Zachęcamy do nabycia i czytania tygodnika Niedziela proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
443

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00