mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00
Maj 28, 2018

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela 27-05-2018 r.

1.      W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.00.

2.      Za tydzień w sobotę o godz. 18.45 zajęcia sportowe na orlik przy szkole.

3.      Dzisiaj z okazji Dnia Matki o godz. 15.30 odbędzie się w kościele koncert P. Haliny Kunickiej oraz występ dzieci przedszkolnych i naszego chóru parafialnego. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz chorego dziecka. Po części artystycznej wszyscy zaproszeni są do świetlicy w Papowie na dalszą część spotkania. Wydarzenie organizuje jak co roku Samorząd Gminy Łysomice.

4.      Dzisiaj przed kościołem trwa zbiórka na cle dobroczynne. A wieczorem o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Kapituły dobroczynnej.

5.      Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu.

6.      W ubiegły poniedziałek rozpoczęły się prace konserwatorskie nad ołtarzem głównym naszego kościoła. Maksymalnie trwać będą one do końca września. Już dzisiaj wiemy że ołtarz po konserwacji wróci do swojej pierwotnej kolorystyki, której już nikt nie pamięta w parafii, proszę przygotować się na zaskoczenie. Całość prac wyniesie prawie 167 tys. zł. brakuje nam jeszcze do uzbierania 27 tysięcy złotych.

  1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – tzw. Boże Ciało. Msze św. odprawimy o 9.00 w Papowie Toruńskim przed procesją, o 11.00 w Koniczynce na zakończenie procesji i o 18.00 w Papowie Toruńskim. Proszę poszczególnych mieszkańców sołectw o przygotowanie:

Kościół przygotowuje – Papowo Toruńskie - Osieki

1.      Ołtarz w Papowie Toruńskim przy ul. Warszwskiej 56 (koło Państwa Pyrek) przygotowują mieszkańcy Papowa Toruńskiego.

2.      Ołtarz na rozdrożu dróg ul. Kasztanowej i Spółdzielczej i Warszwskiej – mieszkańcy Łysomic

3.      Ołtarz przy krzyżu ul Osiedlowa na drodze do Koniczynki – mieszkańcy Zakrzewka

4.      Ołtarz w Koniczynce przy figurce – mieszkańcy Koniczynki 

- Proszę o wyznaczenie 16 osób do niesienia chorągwi i feretronów,

- chłopcy pierwszokomunijni niosą różaniec

- dziewczynki również pierwszokomunijne sypią kwiaty - próby odbędą się od wtorku do środy po wieczornej Mszy św. około 18.30.

- mieszkańcy przygotowujący ołtarze wraz z rodzicami dzieci sypiących kwiaty zapewniają kwiaty do sypania na odcinku do ich ołtarza, Papowo Toruńskie od kościoła do ołtarza 1.

- Strażaków proszę o zabezpieczenie procesji i niesienie baldachimu.

- młodzież proszę o czuwanie nad kondycją osób starszych i zabezpieczenie w wodę.

Proszę o uporządkowanie i przystrojenie trasy Bożego Ciała, która biegnie ul. Warszawską, Osiedlową aż do Koniczynki.  

8.       W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Spowiedź z racji I piątku odbędzie się w Łysomicach od 16.00 -17.00 w Papowie o 17.00-18.00 w tym czasie zespół Gaudium Vitae prowadzić będzie modlitwę uwielbienia. Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy w I sobotę miesiąca od godz. 8.00

9.       Od piątku rozpoczną się Nabożeństwa Czerwcowe oraz oktawa Bożego Ciała. Wystawienie wraz z litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem ofiarowania odprawiać będziemy po Mszy św. Proszę osoby do niesienia chorągwi i feretronów w czasie procesji Oktawowych.

10.   Za tydzień w niedzielę 3 czerwca o godz. 12.00 zapraszamy dzieci, które rok temu pierwszy raz przystąpiły do Spowiedzi św. i przyjęły I Komunię św. na mszę z okazji I rocznicy przyjęcia tych sakramentów.

Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, i dwumiesięcznika Galilea, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.

645

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00