mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
niedziela, 08 wrzesień 2019 08:27

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 8.09.2019 r.

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 2. We wtorek wspólnota Ruach o godz. 20.00 zaprasza na modlitwę Jezusową do kaplicy w Łysomicach.
 3. W czwartek o godz. 3.45 wyruszamy autokarem z parkingu przy kościele z grupą 47 parafian na pielgrzymko-wycieczkę do Krakowa, Zakopanego, Częstochowy.  Prosimy przygotować wygodne buty, ubrania na zarówno upały jak i na chłodne wieczory czy dnie. Wracamy w niedzielę 15.09. późnym wieczorem.
 4. W piątek po Mszy św. zapraszamy młodzież wspólnotową na spotkanie.
 5. W sobotę młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie o godz. 11.00 w Plebanii.
 6. W 3 niedzielę miesiąca 15 września przed kościołem zorganizowana będzie zbiórka na dobroczynność. Tym razem chcemy z zebranych pieniędzy zakupić elektryczne łóżka rehabilitacyjne, które parafia będzie wypożyczać rodzinom naszej parafii zajmującymi się pielęgnacją osób obłożnie chorych.
 7. W niedzielę za tydzień, 15 września, zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej na spotkanie.
 8. Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym: Barbarze i Andrzejowi Dudkiewicz z Koniczynki, Józefowi i Aleksandrze Paliwoda z Łysomic za ofiary z przeznaczeniem na prowadzone prace remontowe. Brakująca kwota do pokrycia wkładu własnego realizowanych dotacji dzisiaj wynosi 77 000 zł. Wszystkie kolekty i ofiary przeznaczamy na pokrycie powyższego zobowiązania. Polecam ten cel waszej ofiarności.
 9. Obecnie zmierzają ku końcowi prace związane z konserwacją elewacji ściany północnej kościoła. W najbliższym tygodniu staną rusztowania na szczycie kościoła od strony zachodniej. Równocześnie trwają prace nad ociepleniem i elewacją kaplicy w Łysomicach w tym tygodniu ruszą prace wykończeniowe wewnątrz kaplicy.
 10. W poniedziałek 16 września o godz. 18.45zapraszamy osoby pragnące śpiewać w chórze.
 11. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika Galilea, proszę również o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 12. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl

Dzień 1
3.45- Zbiórka na parkingu przy kościele w Papowie Toruńskim
4.00 - wyjazd
Wyruszymy w godzinach porannych i po drodze zrobimy krótką przerwę na Jasnej Górze (1,5 h – czas wolny). Następnie dojedziemy do Wadowic (około 13), w celu zwiedzenia Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz Domu św. Jana Pawła Drugiego (wstęp na 13.20 i 13.40). Na koniec dotrzemy do miejsca noclegu na obiadokolację.
Dzień 2
Drugiego dnia wybierzemy się na wycieczkę z przewodnikiem Tatrzańskim w Tatry Zachodnie do Doliny Kościeliskiej. W czasie wędrówki dowiemy się o przyrodzie i osadnictwie tego obszaru. Będziemy mieli okazję podziwiać piękno Wąwozu Kraków, Smoczej Jamy czy Smreczyńskiego Stawu. Odwiedzimy także schronisko na hali Ornak. Następnie pojedziemy na słynny deptak – Krupówki. W godzinach popołudniowych powrócimy na miejsce noclegu. (około 16.00)
Dzień 3
Trzeciego dnia wybierzemy się do Zakopanego. W programie zwiedzania będzie: Muzeum Tatrzańskie, Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Stary Kościółek, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, przejazd do Jaszczurówki -kapliczka w stylu zakopiańskim wg projektu Stanisława Witkiewicza. Po drodze zwiedzanie skoczni narciarskich. W dalszej kolejności zrobimy czas wolny, żeby zakupić pamiątki na najsławniejszym polskim deptaku – Krupówkach. (około 16.00)
Dzień 4
6.30 - śniadanie
7.00 - wyjazd
Ostatniego dnia udamy się do Krakowa. Na początek zwiedzimy Łagiewniki (będziemy na ok. 9.00 i do 10.30.) Następnie pojedziemy do centrum Krakowa i tam zwiedzimy m.in.  wnętrze Katedry Wawelskiej; Krużganki Zamku Królewskiego na Wawelu; ul. Kanonicza z zewnątrz (dom Jana Długosza, pałac bpa Erazma Ciołka, Centrum Jana Pawła II ‘Nie lękajcie się’, dom św. Stanisława; Plac Marii Magdaleny; Kościół św. Andrzeja oraz klasztor klarysek; przejście ul. Grodzką do Rynku, plac Wszystkich Świętych; Rynek Główny wraz z obiektami: Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół św. Wojciecha, Kościół Mariacki. Z Krakowa wyjeżdżamy o 14.30.  Do domu wrócimy w godzinach późno wieczornych.

Koszt wycieczki: 470 zł/os. (cena kalkulowana dla 45  - 48 osób )
W cenie zawarto następujące świadczenia:
    • transport  autokarem i opłaty parkingowe;
    • 3 noclegi w pensjonacie W  Zębie  w pokojach dwuosobowych z łazienkami;
    • Wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji (posiłki rozpoczynamy obiadokolacją w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem w dniu wyjazdu);
    • profesjonalna opieka pilota i przewodnika;
    • ubezpieczenie NNW Signal Iduna;
    • bilety wstępów do zwiedzanych miejsc;

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 2. Jutro tj. 2 września w poniedziałek o godz. 8.00 odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Łysomicach. Około godz. 9.00, jak co roku, odprawimy na sali gimnastycznej Msze św. z prośbą o błogosławieństwo Boże dla dzieci. Prosimy również pierwszoklasistów o przyniesienie tornistrów, które zostaną poświęcone w czasie liturgii.
 3. W piątek po Mszy św. zapraszamy młodzież wspólnotową na spotkanie.
 4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę 7 września o godz. 11.00.
 5. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do organizacji pobytu, w ubiegły czwartek, grupy 70 Włochów. Szczególne Bóg zapłać za organizację pikniku, młodzieży, gospodyniom i mężczyzno dziękuję za upieczenie ciast i przygotowanie polskich potraw. Pani Basi Opałka za zaaranżowanie ogrodu w sąsiedztwie wejścia do plebanii.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w pierwszy czwartek miesiąca pamiętamy o modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych. W pierwszy piątek miesiąca  okazja do spowiedzi w Łysomicach od godz. 16.00 w Papowie od godz. 17.00 w tym czasie w kościele zespół Gaudium Vitae poprowadzi modlitwę uwielbienia. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy naszych chorych  z posługą od godz. 8.00.
 7. Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym: Mirosławowi i Marii Czaplewskim, Janinie Prusińskiej, Danucie i Andrzejowi Kozieł z Łysomic za ofiary z przeznaczeniem na prowadzone prace remontowe. Brakująca kwota do pokrycia wkładu własnego realizowanych dotacji dzisiaj wynosi 87 000 zł. Wszystkie kolekty i ofiary przeznaczamy na pokrycie powyższego zobowiązania. Polecam ten cel waszej ofiarności.
 8. W sobotę zakończyliśmy prace na strychu kościoła polegające na ociepleniu stropów prezbiterium, zakrystii, nawy głównej i bocznej. Dziękuję za pomoc: ks. Marcinowi,  Więczysławowi Gierańczykowi, Piotrowi Pukowi, Kazimierzowi Opiłowskiemu, Jarosławowi Maciejewskiemu, Jankowi Nawrockiemu, Jakubowi i Krzysztofowi Tołpa, Krzysztofowi Woźniakowi, Henrykowi Szczepańskiemu, Krzysztofowi Dembińskiemu, Eugeniuszowi i Sławomirowi Stefańskim, Sławkowi Zającowi, Tomaszowi Ciećwierzowi, Arkowi Lewandowskiemu, Januszowi Bancerz, Pawłowi Tomaszewskiemu, Oskarowi Linowskiemu Jackowi i Miłoszowi Bucoń, Szymonowi Wiśniewskiemu, Marcinowi Gorczyca, Dawidowi Błaszkiewiczowi za pomoc w przeprowadzonych pracach.
 9. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzimy  jutro tj. w poniedziałek o godz. 11.00 naszą parafiankę Monikę Chachowską z Łysomic. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
 10. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 11. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
niedziela, 25 sierpień 2019 10:14

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 25.08.2019 r.

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 2. Rozpoczynamy nabór młodzieży, która ukończyła 1 rok szkoły ponadgimnazjalnej i starszej tj. od rocznika urodzenia 2002, podejmującej decyzję o przygotowaniu do sakramentu Bierzmowania. Zgłoszenia osobiste proszę kierować do księży.
 3. W czwartek na Mszy św. w Łysomicach o godz. 17.00 gościć będziemy grupę 70 Włochów z rejonu Valtelina, którzy w ramach swojego pobytu chcą spotkać się z Polakami w ich Parafii. Dlatego po Mszy św. około godz. 18.00 w ogrodzie odbędzie się piknik, z grilem, ogniskiem i zabawami, na który zapraszamy również parafian całe rodziny, bądźmy wspólnie gospodarzami i podejmijmy naszych gości z zagranicy. Zapraszam osoby, rodziny związane z chórkiem dziecięcym w Łysomicach.
 4. Od 1 września powraca już zwyczajny porządek Mszy św. niedzielnych 7.30 12.00 18.00 Papowo Toruńskie 9.00 i 10.30 Łysomice.
 5. Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Łysomicach odbędzie się 2 września o godz. 8.00 około 9.00 jak co roku odprawimy na sali gimnastycznej Msze św. z prośbą o błogosławieństwo Boże dla dzieci. Prosimy również pierwszoklasistów o przyniesienie tornistrów, które zostaną poświęcone w czasie liturgii.
 6. Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym: Januszowi Tołkanowiczowi, Krystynie i Maciejowi Zarzyka, Bartłomiejowi Migacz, Jarosławowi Nawrockiemu, Jarosławowi i Marlenie Maciejewskim, Mieczysławowi i Marii Kamińskim z Papowa Toruńskiego, Halina Kozłowska  z Łysomic za ofiary z przeznaczeniem na prowadzone prace remontowe. Brakująca kwota do pokrycia wkładu własnego realizowanych dotacji dzisiaj wynosi 89 700 zł. Wszystkie kolekty i ofiary przeznaczamy na pokrycie powyższego zobowiązania. Polecam ten cel waszej ofiarności.
 7. Trwają prace na strychu kościoła polegające na przygotowaniu stropów do ułożenia zasadniczego ocieplenia. Dziękuję Więczysławowi Gierańczykowi, Mikołajowi Sumara, Piotrowi Pukowi, Kazimierzowi Opiłowskiemu za pomoc w pracach. W tym tygodniu zapraszamy w poniedziałek i wtorek od godz. 6.00 do 11.00 w sobotę zapraszamy chętnych mężczyzn od godz. 8.00.
 8. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 9. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
niedziela, 18 sierpień 2019 10:13

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 18.08.2019 r.

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 2. Rozpoczynamy nabór młodzieży, która ukończyła 1 rok szkoły ponadgimnazjalnej i starszej tj. od rocznika urodzenia 2002, podejmującej decyzję o przygotowaniu do sakramentu Bierzmowania. Zgłoszenia osobiste proszę kierować do księży.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację Dożynek parafialnych w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dziękujemy mieszkańcom Zakrzewka, Łysomic i Papowa Toruńskiego za przygotowanie wieńców dożynkowych. Gospodyniom i kobietom aktywnym i Stowarzyszeniu Markus dziękujemy za upieczenie ciast i przygotowanie potraw na piknik przy muzyce i grillu w ogrodzie parafialnym.
 4. Dziękuję za ofiary złożone w ramach kolekt w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym: Beacie i Wojciechowi Walter, Elżbiecie i Kazimierzowi Opiłowskim, Apoloni Wantowskiej z Papowa Toruńskiego, Henrykowi Szczepańskiemu, Zofii i Stefanowi Wieczorkowskim z Łysomic za ofiary z przeznaczeniem na prowadzone prace remontowe. Brakująca kwota do pokrycia wkładu własnego realizowanych dotacji dzisiaj wynosi 96 500 zł. Wszystkie kolekty i ofiary przeznaczamy na pokrycie powyższego zobowiązania. Polecam ten cel waszej ofiarności.
 5. Prosimy o uiszczanie pozostałej części wpłaty na pielgrzymko-wycieczkę od 12-15 września do Krakowa, Zakopanego, Wadowic, Częstochowy. Koszt całości z zakwaterowaniem, wyżywieniem, przejazdem i biletami wstępu wynosi 470 zł.
 6. W tym tygodniu od środy wracamy do prac na strychu kościoła związanych z ich ociepleniem. Do pomocy zapraszamy chętnych mężczyzn od godz. 8.00.
 7. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzimy we wtorek o godz. 10.00 + Edward Jankowski, o godz. 12.00 + Mirosław Skworzec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...
 8. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 9. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
Strona 1 z 51

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00