mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 11:00, 18:00, Łysomice: 9:00
niedziela, 09 sierpień 2020 08:14

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 9.08.2020 r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 do I Komunii św. przystąpił Filip Elzanowski.
 2. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 3. Do końca sierpnia przyjmowane są zgłoszenia młodzieży, która ukończyła 1 klasę szkoły ponadpodstawowej i wyraża wolę rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2021 r. Młodzież zgłasza swoją kandydaturę osobiście u księży.
 4. W tym tygodniu zakończą się prace nad sklepieniami w kościele do środy włącznie Msza św. o godz. 18.00 odprawiana będzie w Plebanii.
 5. W sobotę zakończyliśmy prace nad odwodnieniem i ociepleniem fundamentów plebanii. W najbliższym czasie przystąpimy do drugiego etapu jej ocieplenia. Dziękuję za pomoc w minionym tygodniu: Stanisławowi Szczygielskiemu, Sławkowi Zającowi, Ireneuszowi Rybackiemu, Danielowi Błaszczykowi, Mariuszowi i Krystianowi Polakom, Sebastianowi Ohl, Jarosławowi Maciejewskiemu, Wojciechowi i Beacie Walter, Iwonie Karolewskiej, ks. Marcinowi.
 6. We wtorek na 20.00 wspólnota Ruah zaprasza do wspólnej modlitwy.
 7. Za tydzień w sobotę 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Tego dnia będziemy składać Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony na Mszy św. o godz. 11.00. Poszczególne sołectwa a w nich rolnicy i ogrodnicy, zwyczajem poprzednich pokoleń składać będą dary z pierwocin w postaci wieńców zbóż, kwiatów, ziół, owoców, warzyw oraz chleba.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty w ubiegłą niedzielę. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym. Ofiary przeznaczamy na uiszczenie opłat za prace związane z realizacją zadań konserwatorskich nad ołtarzem bocznym północnym, posadzką w zakrystii i sklepieniami w kościele: na łączna kwotę 274 000,00 z czego wkład własny parafii to 74000,00 zł.
 9. Dzisiaj ks. Marcin udaje się na drugą część urlopu, życzymy dobrego wypoczynku.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Filip Dominiak zam. w Suchym Lesie i Martyna Tuora zam. w Papowie Toruńskim. Zapowiedź I. Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne do zawarcia małżeństwa istniejące między narzeczonymi zobowiązany jest o tym poinformować Proboszcza osobiście.
 11. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 12. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
niedziela, 02 sierpień 2020 19:40

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 2.0.2020 r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 do I Komunii św. przystąpią: Lena Czajkowska, Maja Wieczorkowska, Agata Tykwińska, Oskar Szulc, Wiktor Bożejewicz, Zuzanna Wantowska, Adrianna Jarosz, Weronika Fabianowicz, Anna Karasek, Mieszko Paczkowski, Oliwia Kowalkowska, Nicola Kempka, Marika Lech, Lucas Verschelden oraz 20 września o godz. 12.00: : Wiktor Mądrzejewski, Jakub Ankierski, Kinga Lewandowska, Kornel Muszyński, Igor Janiaczyk. W dzień poprzedzający tzn w sobotę o godz. 11.00 dzieci przystępują do I Spowiedzi świętej w kościele.
 2. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 3. Do końca sierpnia przyjmowane są zgłoszenia młodzieży, która ukończyła 1 klasę szkoły ponadpodstawowej i wyraża wolę rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2021 r. Młodzież zgłasza swoją kandydaturę osobiście u księży.
 4. W poniedziałek od godz. 9.00 kontynuować będziemy pracę nad odwodnieniem i ociepleniem fundamentów plebanii. Dziękuję za pomoc w minionym tygodniu: Danielowi Błaszczykowi, Mariuszowi i Krystianowi Polakom, Sebastianowi Ohl, Jarosławowi Maciejewskiemu, ks. Marcinowi, Beacie Walter i Iwonie Karolewskiej W tym tygodniu również proszę mężczyzn dysponujących czasem o pomoc.
 5. W związku z trwającymi pracami nad sklepieniami w kościele od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 18.00 odprawiana będzie w Plebanii.
 6. We wtorek na 20.00 wspólnota Ruah zaprasza do wspólnej modlitwy.
 7. W tym tygodniu przypada I poniedziałek miesiąca na godz 18.30 zapraszamy mężczyzn do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. w salce parafialnej.
 8. W I czwartek miesiąca pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i prośmy o nowe powołania do służby w Kościele.
 9. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w Łysomicach od godz. 16.30 w Papowie w plebanii od 17.30.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty w ubiegłą niedzielę. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Elżbiecie i Kazimierzowi Opiłowskim z Papowa Toruńskiego, Natalia Jaskot z Łysomic. Ofiary przeznaczamy na uiszczenie opłat za prace związane z realizacją 3 zadań konserwatorskich w kościele: na łączna kwotę 274 000,00 z czego wkład własny parafii to 74000,00 zł.
 11. Potrzebne będą jeszcze euro palety do magazynowania rozbiórkowej kostki brukowej na nasz parking kościelny. Jeśli ktoś dysponuje takimi paletami, a chciałby w ten sposób pomóc, to prosimy składować je na zapleczu plebanii.
 12. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 13. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
 1. Dzisiaj po każdej Mszy św, w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, jak co roku, w niedzielę przypadającą po wspomnieniu tego świętego, święcimy pojazdy.
 2. Dzisiaj do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00 przystąpi: Marysia Matylska. W kolejnych terminach do I komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00 do Komunii św. przystąpią 2 sierpnia: Lena Czajkowska, Maja Wieczorkowska, Agata Tykwińska, Oskar Szulc, Wiktor Bożejewicz, Zuzanna Wantowska, Adrianna Jarosz, Weronika Fabianowicz, Anna Karasek, Mieszko Paczkowski, Oliwia Kowalkowska, Nicola Kempka, Marika Lech, Lucas Verschelden oraz 20 września o godz. 12.00: : Wiktor Mądrzejewski, Jakub Ankierski, Kinga Lewandowska, Kornel Muszyński, Igor Janiaczyk. W dzień poprzedzający tzn w sobotę o godz. 11.00 dzieci przystępują do I Spowiedzi świętej w kościele.
 3. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 4. Do końca sierpnia przyjmowane są zgłoszenia młodzieży, która ukończyła 1 klasę szkoły ponadpodstawowej i wyraża wolę rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2021 r. Młodzież zgłasza swoją kandydaturę osobiście u księży.
 5. W poniedziałek od godz. 9.00 kontynuować będziemy pracę nad odwodnieniem i ociepleniem fundamentów plebanii. Dziękuję za pomoc w minionym tygodniu Panom: Marianowi Topolskiemu, Danielowi Błaszczykowi, Mariuszowi Kowalskiemu, Krystianowi i Dominikowi Polakowi, Ireneuszowi Rybackiemu, Sebastianowi Ohl, Jarosławowi Maciejewskiemu, ks. Marcinowi. W tym tygodniu również proszę mężczyzn dysponujących czasem o pomoc.
 6. W związku z trwającymi pracami nad sklepieniami w kościele od poniedziałku Msza św. o godz. 18.00 odprawiana będzie w Plebanii.
 7. We wtorek na 20.00 wspólnota Ruah zaprasza do wspólnej modlitwy.
 8. W najbliższą sobotę tj 1 sierpnia odwiedzimy chorych od godz. 8.00.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty w ubiegłą niedzielę. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Henrykowi Stanisławskiemu, Barbarze i Stanisławowi Szczygielskim z Papowa Toruńskiego Krystynie i Marianowi Bińkowskim oraz Pani Asi z Łysomic. Ofiary przeznaczamy na uiszczenie opłat za prace związane z realizacją 3 zadań konserwatorskich w kościele: na łączna kwotę 274 000,00 z czego wkład własny parafii to 74000,00 zł.
 10. Warto już rozpocząć przygotowania w poszczególnych sołectwach naszej parafii do Uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej 15 sierpnia i złożenia jak co roku Panu Bogu dziękczynienia za plony w czasie tzw. dożynek na Mszy św o godz. 11.00. Proszę więc o przygotowanie wieńców i darów dożynkowych.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Daniel Jerzy Lewandowski i Małgorzata Jakubowska zam w Łysomicach. Zapowiedź II. Jeśli komukolwiek znane są istniejące przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentalnego małżeństwa pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest poinformować o tym Proboszcza osobiście.
 12. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 13. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
 1. Dzisiaj do I Komunii św. w kaplicy w Łysomicach na Mszy św. o godz. 9.00 przystąpiły dzieci : Lena i Wiktor Dębscy, Jakub Szmitd, Nikodem Paprota, Błażej Feifer.
 2. W kolejnych terminach do I komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00 do Komunii św. przystąpią 26 lipca: Marysia Matylska, 2 sierpnia: Lena Czajkowska, Maja Wieczorkowska, Agata Tykwińska, Oskar Szulc, Wiktor Bożejewicz, Zuzanna Wantowska, Adrianna Jarosz, Weronika Fabianowicz, Anna Karasek, Mieszko Paczkowski, Oliwia Kowalkowska oraz 20 września o godz. 12.00: : Wiktor Mądrzejewski, Jakub Ankierski, Kinga Lewandowska, Kornel Muszyński, Igor Janiaczyk. W dzień poprzedzający tzn w sobotę o godz. 11.00 dzieci przystępują do I Spowiedzi świętej w kościele.
 3. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 4. Do końca sierpnia przyjmowane są zgłoszenia młodzieży, która ukończyła 1 klasę szkoły ponadpodstawowej i wyraża wolę rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2021 r. Młodzież zgłasza swoją kandydaturę osobiście u księży.
 5. W poniedziałek od godz. 9.00 kontynuować będziemy pracę nad odwodnieniem i ociepleniem fundamentów plebanii. Dziękuję za pomoc w minionym tygodniu Panom: Marianowi Topolskiemu, Danielowi Błaszczykowi, Krystianowi Polakowi, Marcinowi Gorczyca. W tym tygodniu również proszę mężczyzn dysponujących czasem o pomoc.
 6. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace nad sklepieniem w Prezbiterium. W związku z tym od poniedziałku Msza św. odprawiana będzie w Plebanii.
 7. We wtorek na 20.00 wspólnota Ruah zaprasza do wspólnej modlitwy.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty w ubiegłą niedzielę. Ofiary przeznaczamy na uiszczenie opłat za prace związane z realizacją 3 zadań konserwatorskich w kościele: na łączna kwotę 274 000,00 z czego wkład własny parafii to 74000,00 zł.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Daniel Jerzy Lewandowski i Małgorzata Jakubowska zam w Łysomicach Zapowiedź I. Dawid Szostak zam. w Papowie Toruńskie i Małgorzata Walter zam. w Papowie Toruńskim; Bartosz Dudek zam w Łysomicach i Magdalena Gosik zam. w Brodnicy. Zapowiedź II. Jeśli komukolwiek znane są istniejące przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentalnego małżeństwa pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest poinformować o tym Proboszcza osobiście.
 10. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 11. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 2. W czasie wakacji Msze św. sprawujemy o godz. 7.30, 9.00 (Ł), 11.00 i 18.00
 3. Do końca sierpnia przyjmowane są zgłoszenia młodzieży, która ukończyła 1 klasę szkoły ponadpodstawowej i wyraża wolę rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież zgłasza swoją kandydaturę osobiście u księży.
 4. W poniedziałek od godz. 8.00 rozpoczynamy pracę nad stopniowym odkopywaniem fundamentów plebanii, odwodnieniu ich i ociepleniu. Proszę mężczyzn dysponujących czasem o pomoc.
 5. Możemy już zobaczyć efekt pracy nad sklepieniem w formie pół-kolebki w Nawie Bocznej. Trwać będą dalej prace nad sklepieniem w Nawie Głównej. W tym tygodniu od środy rozpoczną się prace w Prezbiterium. W związku z tym od środy Msza św. odprawiana będzie w Plebanii.
 6. We wtorek na 20.00 wspólnota Ruah zaprasza do wspólnej modlitwy.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty w ubiegłą niedzielę.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Szostak zam. w Papowie Toruńskie i Małgorzata Walter zam. w Papowie Toruńskim; Bartosz Dudek zam w Łysomicach i Magdalena Gosik zam. w Brodnicy:Zapowiedź I. Piotr Olszewski, zam. w Łysomicach i Alicja Natalia Rychter zam. we Włocławku; Barański Wiesław zam. Lipnie i Justyna Fajfer zam. w Koniczynce; Radosław Mirosław Klonowski zam. w Turznie i Emilia Katarzyna Topolska zam w Łysomicach; Michał Mateusz Niewiadomy zam. w Toruniu i Sandra Grabowska zam w Zakrzewku; Tomasz Piotr Matuszewski zam. w Łysomicach i Aleksandra Woźniak zam. w Łysomicach; Michał Sobieszek zam. w Mirakowie i Małgorzata Weronika Przekwas zam. w Łysomicach: Zapowiedź II. Jeśli komukolwiek znane są istniejące przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentalnego małżeństwa między narzeczonymi zobowiązany jest poinformować o tym Proboszcza osobiście.
 9. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 10. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
Strona 1 z 61

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 11:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00
dni powszednie:
17:00