mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. W każdy wtorek w kościele parafialnym odprawiana jest Msza św. wotywna z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie są powierzane prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie następuje uczczenie relikwii św. Mikołaja poprzez ucałowanie.
 3. Wszystkie dzieci po uroczystości I komunijnej uczestniczą w Białym Tygodniu w kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci przychodzą kwadrans przed Mszą św. do zakrystii.
 4. W najbliższy czwartek przeżywamy Uroczystość nakazaną Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Msze św. w tym dniu odprawiamy o 7.30 w Łysomicach. Na rozpoczęcie procesji Mszą św. o godz. 9.00 w kościele i na zakończenie procesji Msza św. około godz. 11.00. Trasa procesji biec będzie w kierunku Papowa Toruńskiego - Osieki ulicami: Kościelną, Cyprysową, Leszczynową, Daglezjową i dalej Kościelną i Leśną pod lasem zakończy się Mszą św.
  Proszę o przygotowanie w Papowie Toruńskim ołtarzy procesyjnych poszczególne wsie:
  1. Papowo Toruńskie - przy ul. Kościelnej 6
  2. Łysomice – przy ul. Cyprysowa 5,
  3. Koniczynka przy ul. Daglezjowa 4
  4. Zakrzewko – przy ul. Leśna 33
  Przedstawiciele tych miejscowości przygotowują kwiaty do sypania dla dzieci, 20 osób niesie chorągwie i feretrony. Strażaków proszę o niesienie baldachimu.
  Dzieci pierwszokomunijne chłopcy pomagają ministrantom w służeniu, dziewczynki sypią kwiaty wraz z innymi dziewczynkami.
  Młodzież przygotowująca się do bierzmowania: chłopacy pomagają w sprawach technicznych procesji dziewczęta zabezpieczają osoby starsze i dzieci.
 5. Ubiegłoroczne dzieci I komunijne w dzień Bożego Ciała przeżywają swoją rocznicę przyjęcia I Komunii św. Prosimy aby dzieci przyszły na Msz św. o godz. 9.00 i włączyły się w organizację procesji i niosły duży różaniec. Tego dnia te dzieci jako pierwsze przystąpią do komunii św.
 6. W oktawie Bożego Ciała uczestniczyć będziemy w procesjach eucharystycznych wokół kościoła.
 7. W Maju, zapraszamy na nabożeństwa majowe przy kapliczkach przydrożnych w Zakrzewku, Koniczynce, Papowie Toruńskim przy ul. Dworcowej i w Papowie Toruńskim Osieki oraz w świątyniach w Papowie Toruńskim i Łysomicach w łączności ze Mszą święta wieczorną o godz. 18.00.
 8. W piątek zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00
 9. Ks. Karol odwiedzi chorych z posługą w piątek a ks. Proboszcz w sobotę od godz. 8.00
 10. W i sobotę miesiąca Róże Różańcowe poprowadzą pół godziny przed Mszą św. różaniec dla wiernych.
 11. Z dniem 1 czerwca rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane w łączności ze Mszą św.
 12. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z grupy IV i V. Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Cała inwestycja obejmuje koszt 161 tys. zł. na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 59 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Danucie i Mariuszowi Sobol z Łysomic.
 14. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymko-wycieczkę autokarową do Górki Klasztornej, Wenecji i Biskupina 29 czerwca. Koszt 150 zł. obejmuje przejazd autokarem kolejką wąskotorową, bilety wstępu do muzeów, obiad oraz ubezpieczenie.
 15. W dniach 12-15 wrzesień organizowana jest 4-o dniowa pielgrzymko-wycieczka na Litwę między innymi do Wilna i innych miejsc oraz po Suwalszczyźnie. Koszt na osobę 1270 zł. obejmuje przejazdy, śniadania i obiadokolacje, noclegi, bilety wstępu i ubezpieczenie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym, oraz u Pani Iwony Karolewskiej.
 16. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. W każdy wtorek w kościele parafialnym odprawiana jest Msza św. wotywna z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie są powierzane prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie następuje uczczenie relikwii św. Mikołaja poprzez ucałowanie.
 3. We wtorek zapraszamy na 20.00 do plebanii na Krąg Biblijny.
 4. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy IV grupę dzieci I komunijnych na spotkanie, z dnia 26 maja z godziny 10.00. W środę na godz. 18.30 zapraszamy V grupę dzieci I komunijnych na spotkanie, z dnia 26 maja z godziny 12.00.
 5. W sobotę na I spowiedź zapraszamy dzieci z IV grupy na godz. 13.00. z V grupy na godz. 15.00. Za tydzień w niedzielę 26 maja 22 dzieci przystąpi do I Komunii Św. Rodziców tych grup zapraszamy na sprzątanie kościoła i terenu kościelnego w sobotę o godz. 8.00.
 6. W przyszłą niedzielę ze względu na 2 godziny uroczystości I komunijnych 10.00 i 12.00, Msze św. odprawiać będziemy w godzinach o 9.00 (Łysomice) 7.30, 10.00, 12.00, 18.00 (Papowo Toruńskie). Nie ma Mszy św. o 10.30 w Łysomicach
 7. Wszystkie dzieci po uroczystości I komunijnej uczestniczą w Białym Tygodniu w kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci przychodzą kwadrans przed Mszą św. do zakrystii.
 8. W Maju, zapraszamy na nabożeństwa majowe przy kapliczkach przydrożnych w Zakrzewku, Koniczynce, Papowie Toruńskim przy ul. Dworcowej i w Papowie Toruńskim Osieki oraz w świątyniach w Papowie Toruńskim i Łysomicach w łączności ze Mszą święta wieczorną o godz. 18.00.
 9. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z grupy III, Pani Violi Chudzik. Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 10. Zakupiliśmy dodatkowe 3 krzesła do prezbiterium dla dzieci I komunijnych i służby liturgicznej za 3500 zł.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Cała inwestycja obejmuje koszt 161 tys. zł. na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 61 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym
 12. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 13. W tym roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w tzw. Boże Ciało Msze św. odprawiamy o 7.00 w Łysomicach, oraz na rozpoczęcie procesji  Mszą św. o godz. 9.00 w kościele i na zakończenie procesji Msza św. około godz. 11.00. Trasa procesji biec będzie w kierunku Papowa Toruńskiego - Osieki ulicami: Kościelną, Jarzębinową, Daglezjową, dalej Kościelną i Leśną gdzie pod lasem zakończy się Mszą św. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy I – Papowo Toruńskie, II - Łysomice, III – Koniczynka, IV – Zakrzewko.
 14. Dzisiaj w 3 niedzielę miesiąca przeprowadzamy zbiórkę do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii.
 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. W poniedziałek 13 maja we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy, jak co roku, mieszkańców Koniczynki na Mszę św. i nabożeństwo o godz. 18.00 wraz z figurką MB Fatimskiej.
 3. W każdy wtorek w kościele parafialnym odprawiana jest Msza św. wotywna z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie są powierzane prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie następuje uczczenie relikwii św. Mikołaja poprzez ucałowanie.
 4. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy III grupę dzieci I komunijnych na spotkanie oraz w sobotę na godz. 13.00. na I spowiedź. Za tydzień w niedzielę 19 maja piętnastka dzieci przystąpi do I Komunii Św. Rodziców zapraszamy na sprzątanie kościoła i terenu kościelnego w sobotę na godz. 8.00
 5. Wszystkie dzieci po uroczystości I komunijnej uczestniczą w Białym Tygodniu w kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci przychodzą kwadrans przed Mszą św. do zakrystii.
 6. W Maju, zapraszamy na nabożeństwa majowe przy kapliczkach przydrożnych w Zakrzewku, Koniczynce, Papowie Toruńskim przy ul. Dworcowej i w Papowie Toruńskim Osieki oraz w świątyniach w Papowie Toruńskim i Łysomicach w łączności ze Mszą święta wieczorną o godz. 18.00.
 7. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z grupy II, Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży. 
 8. W najbliższą sobotę akolici odwiedzą chorych z Komunią świętą od godz. 8.00.
 9. Za tydzień w 3 niedzielę miesiąca odbędzie się zbiórka do puszek na cele dobroczynne.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Cała inwestycja obejmuje koszt 161 tys. zł. na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 63 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym
 11. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 12. W czwartek 16 maja odbędzie się coroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dochód z elektrośmieci służy wsparciu Misji w różnych częściach świata. Prosimy o składanie zużytego sprzętu na parkingu przy kościele w czwartek do godz. 15.00.
 13. W tym roku trasa procesji Bożego Ciała 30 maja biec będzie w kierunku Papowa Toruńskiego - Osieki ul. Kościelną, Jarzębinową, Daglezjową i na ul. Kościelnej pod lasem się zakończy Mszą św.
 14. W drogę do Królestwa Niebieskiego udała się nasza parafianka śp. Monika Tylus z Papowa Toruńskiego. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
 1. Na Mszę św. z okazji wspomnienia św. Floriana z udziałem strażaków zapraszam dzisiaj w niedzielę o godz. 18.00.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej około 18.40 zapraszamy mężczyzn na różaniec prowadzony przez Męski Pluton Różańca.
 4. W każdy wtorek w kościele parafialnym odprawiana jest Msza św. wotywna z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie są powierzane prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie następuje uczczenie relikwii św. Mikołaja poprzez ucałowanie.
 5. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy II grupę dzieci I komunijnych na spotkanie oraz w sobotę na godz. 13.00. na I spowiedź. Za tydzień w niedzielę 12 maja dwunastka dzieci przystąpi do I Komunii Św. Rodziców zapraszamy na sprzątanie kościoła i terenu kościelnego w sobotę na godz. 8.00
 6. Wszystkie dzieci po uroczystości I komunijnej uczestniczą w Białym Tygodniu w kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci przychodzą kwadrans przed Mszą św. do zakrystii.
 7. W Maju, zapraszamy na nabożeństwa majowe przy kapliczkach przydrożnych w Zakrzewku, Koniczynce, Papowie Toruńskim przy ul. Dworcowej i w Papowie Toruńskim Osieki oraz w świątyniach w Papowie Toruńskim i Łysomicach w łączności ze Mszą święta wieczorną o godz. 18.00.
 8. W poniedziałek zainaugurujemy o godz. 18.00 nabożeństwo Majowe w Papowie Toruńskim - Osiekach przy kapliczce na rogu ul. Ogrodowej i Leśnej. Zapraszamy mieszkańców Osiek na nabożeństwo.
 9. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z grupy I, Barbarze Jagłowskiej, Karolowi i Justynie Szałkowskim z dziećmi. Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Cała inwestycja obejmuje koszt 161 tys. zł. na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 65 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym Zygmuntowi Rumińskiemu z rodziną Blaszkiewicz z Koniczynki, Rodzinie Linowskim z Papowa Toruńskiego.
 11. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 12. W drogę do Królestwa Niebieskiego udała się nasza parafianka śp. Anna Malinowska z Koniczynki. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. W każdy wtorek w kościele parafialnym odprawiana jest Msza św. wotywna z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie są powierzane prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie następuje uczczenie relikwii św. Mikołaja poprzez ucałowanie.
 3. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy I grupę dzieci I komunijnych na spotkanie oraz w sobotę na godz. 13.00. na I spowiedź. Za tydzień w niedzielę 5 maja siódemka dzieci przystąpi do I Komunii Św. Rodziców zapraszamy na sprzątanie kościoła i terenu kościelnego w sobotę na godz. 8.00
 4. Od środy wkraczamy w maryjny miesiąc Maj, zapraszamy więc na nabożeństwa majowe przy kapliczkach przydrożnych w Zakrzewku, Koniczynce, Papowie Toruńskim Osieki oraz w świątyniach w Papowie Toruńskim i Łysomicach w łączności ze Mszą święta wieczorną.
 5. W Piątek 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze święte odprawiamy w cyklu niedzielnym, gdyż jest to dzień związany z obowiązkiem naszego uczestnictwa we Mszy św. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas post piątkowy.
 6. W sobotę za tydzień wspominamy św. Floriana patrona strażaków. Msza św. z udziałem strażaków zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 18.00.
 7. W tym tygodniu przypadają:
  I czwartek – módlmy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa
  I piątek - z racji uroczystości 3 Maja, spowiadać będziemy w czasie Mszy świętych.
  I sobota – chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00
  Róże różańcowe prowadzą zawsze różaniec w I sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorem w Łysomicach i Papowie Toruńskim.
 8. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Ewie i Sławomirowi Szałkowskim z córką Anią, Anna Kalinowska z rodziną. Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Cała inwestycja obejmuje koszt 161 tys. zł. na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 67 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym.
 10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
Strona 1 z 102