mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
 1. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 15.00 -16.30.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe.
 3. W I Piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00 w Łysomicach i od godz. 17.00 w Papowie Toruńskim
 4. W I sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
 5. Od najbliższej soboty 2 grudnia do środy 6 grudnia przeżywać będziemy rekolekcje, które są renowacją naszych Misji Świętych, które przeżyliśmy rok temu. Nauki rekolekcyjne, na każdej Mszy św. w Łysomicach i Papowie Toruńskim, wygłosi Misjonarz Świętej Rodziny o. Joachim Leszczyna, począwszy od najbliższej soboty do środy włącznie.
 6. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Odpust Parafialny ku czci naszego patrona św. Mikołaja Bpa., z główna Msza św. odpustowa tzw. Sumą o godz. 12.00.
 7. Od I niedzieli adwentu zapraszamy dzieci i dorosłych na roraty w Łysomicach o godz. 17.00 i w Papowie Toruńskim o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku.
 8. W dniu 6 grudnia zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 18.00 w Papowie Toruńskim i na spotkanie ze św. Mikołajem, który wręczać będzie wszystkim prezenty.
 9. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: P. Violetcie Dobosz z rodziną. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Katarzynie i Tomaszowi Czajkowskim z Łysomic, Danucie i Januszowi Tołkanowicz z Papowa Toruńskiego.
 11. Tradycyjnie do domów naszych parafian trafiają Opłatki Wigilijne w folderach zawierającym obrzęd wigilijny, życzenia duszpasterzy oraz informacje o funkcjonowaniu parafii i o możliwości wsparcia dobroczynności. W tym roku opłatki trafią za pośrednictwem waszych sąsiadów, którzy od numeru domu 1 narastająco będą przekazywać sobie nawzajem - swoim sąsiadom, foldery z opłatkami, tak aby nikomu nie zabrakło opłatka na wigilijnym stole. W ten sposób powstanie swoistego rodzaju łańcuszek opłatkowy, który będzie doskonałą okazja do zaangażowania dzieci i dorosłych w odwiedziny sąsiedzkie.
 12. W czwartek 30 listopada o godz. 17.30 w Łysomicach w Galerii Spotkań w Łysomicach, odbędzie się wydarzenie charytatywne na rzecz małego Tymoteusza Matuszewskiego, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. W programie występ ABS Artur Barciś oraz koncert zespołu „Nadziani Bluesem”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 13. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 14. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem Tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 1. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 15.00 -16.30.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego.
 3. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: P. Bożenie Frelik z rodziną. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym. Zakończyły się prace nad dachem prezbiterium i zakrystii oraz konserwacja więźby wewnętrznej oraz prace nad maswerkami i ołtarzem południowym, wrócił również obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W dniu dzisiejszym odbywa się zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii.
 6. Tradycyjnie do domów naszych parafian trafią Opłatki Wigilijne w folderach zawierającym obrzęd wigilijny, życzenia duszpasterzy oraz informacje o funkcjonowaniu parafii i o możliwości wsparcia dobroczynności. W tym roku opłatki trafią za pośrednictwem waszych sąsiadów, którzy od numeru 1 narastająco będą przekazywać sobie nawzajem - swoim sąsiadom, foldery tak aby nikomu nie zabrakło opłatka na wigilijnym stole. W ten sposób powstanie swoistego rodzaju łańcuszek opłatkowy, który będzie doskonałą okazja do zaangażowania dzieci i dorosłych w odwiedziny sąsiedzkie.
 7. W sobotę 25 listopada w Galerii Spotkań w Łysomicach o godz. 16.00 odbędzie się „Dzień seniora”. W programie koncert muzyki filmowej oraz zabawa przy kawie i herbacie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 8. W czwartek 30 listopada o godz. 17.30 w Łysomicach w Galerii Spotkań w Łysomicach, odbędzie się wydarzenie charytatywne na rzecz małego Tymoteusza Matuszewskiego, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. W programie występ ABS Artur Barciś oraz koncert zespołu „Nadziani Bluesem”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wejściówką są cegiełki jako wsparcie dla Tymoteusza, które można nabyć u Pani Agnieszki Jankierskiej-Wojda w USC Łysomice w kwocie 40 zł.
 9. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 1. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 15.00 -16.30.
 2. Dzisiaj w niedzielę 12 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania rok II.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży oazowej.
 4. W najbliższą sobotę od godz. 8.00 akolici przyniosą naszym chorym komunię świętą.
 5. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy kobiety na spotkanie wspólnoty Magnificat.
 6. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Rodzina P. Talkowskich. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym.
 8. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na cele charytatywne w naszej parafii i spotkanie Kapituły Dobroczynnej po wieczornej Mszy św.
 9. W czwartek 30 listopada o godz. 17.30 w Łysomicach w Galerii Spotkań w Łysomicach, naprzeciwko kaplicy, odbędzie się wydarzenie charytatywne na rzecz małego Tymoteusza Matuszewskiego, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. W programie występ ABS Artur Barciś oraz koncert zespołu „Nadziani Bluesem”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wejściówką są cegiełki jako wsparcie dla Tymoteusza, które można nabyć u Pani Agnieszki Jankierskiej-Wojda w kwocie 40 zł.
 10. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 11. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 1. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 15.00 -16.30.
 2. Dzisiaj w niedzielę 5 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich mężczyzn na różaniec prowadzony przez Męski Pluton Różańca.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy.
 5. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 6. Do 9 listopada w trakcie Oktawy Wszystkich Świętych, nawiedzając cmentarz możemy uzyskać „Odpust Zupełny” za zmarłych pod zwykłymi warunkami tzn.: znajdowanie się w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz, wyznając Wiarę i modląc się za zmarłych oraz w intencjach, które poleca nam Ojciec Święty.
 7. W dniu 11 listopada w najbliższą sobotę w Narodowe Święto Niepodległości, Msze św. odprawiać będziemy o godz. 7.30, 10.30 (Ł), 12.00. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00. Obecność swoją potwierdził Związek Strzelecki im. Józefa Piłsudskiego i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Papowa Toruńskiego. Wspólnie będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. W tym dniu nie będzie wieczornych Mszy św.
 8. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania - rok II.
 9. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym.
 11. W czwartek 30 listopada o godz. 17.30 w Łysomicach w Galerii Spotkań w Łysomicach, naprzeciwko kaplicy, odbędzie się wydarzenie kulturalne wraz z koncertem i zbiórką charytatywną na rzecz małego Tymoteusza Matuszewskiego, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. W programie występ aktora Artura Barcisia oraz koncert zespołu „Nadziani Bluesem”
 12. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem Tygodnika "Niedziela", ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 1. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 14.30 -17.30.
 2. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i młodzież bierzmowaną.
 3. We wtorek 31 października na godz. 19.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia przygotowujący do przeżycia dnia Wszystkich Świętych.
 4. Dziękuję wszystkim parafialnym i grupom, szczególnie Różom Różańcowym za nocne czuwanie z 25/26 października w czasie adoracji i za nieustanną modlitwę.
 5. Dziękuję parafianom Agnieszce Miłoszewskiej z mężem oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. 1 listopada odprawiać będziemy o godz. 7.30, 9.00(Ł), 12.00 - na cmentarzu, 18.00.
 7. W Dzień Zaduszny 2 listopada Msze św. odprawiamy o godz. 9.00 (Ł), 10.00, 18.00
 8. Od 2-9 listopada przez Oktawę Wszystkich Świętych nawiedzając cmentarz możemy uzyskać Odpust Zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami tzn.: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, Wyznanie Wiary, modlitwa za zmarłych oraz w intencjach, które poleca nam Ojciec Święty.
 9. Również przez Oktawę w łączności z wieczornymi Mszami św. modlić się będziemy za zmarłych odmawiając wypominki za zmarłych.
 10. W najbliższym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  I czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie za kapłanów, Mszę św. w kościele odprawiamy przy ołtarzu św. Józefa.
  I Piątek miesiąca – pamiętajmy aby się wyspowiadać w Łysomicach od 16.00 w Papowie Toruńskim od 17.00.
  I sobota miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
  W najbliższą sobotę Róże Różańcowe poprowadzą różaniec z kapłanem za zmarłych o godz. 16.30 w Łysomicach i 17.30 w Papowie Toruńskim.
 11. Za tydzień w niedzielę 5 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 12. W dniu 11 listopada w sobotę w Narodowe Święto Niepodległości Msze św. odprawiać będziemy o godz. 7.30, 10.30 (Ł), 12.00. Módlmy się w intencji Ojczyzny. Nie ma w tym dniu wieczornych Mszy św.
 13. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci. Dziękuję Panu Kazimierzowi Opiłowskiemu, Jakubowi Karolewskiemu, Jarosławowi Demskiemu, za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu.
 14. Trwają prace związane z remontem dachu prezbiterium, zakrystii oraz kruchty oraz konserwacja więźby wewnętrznej. Osoby znajdujące się na terenie cmentarza, proszę o zachowanie bezpiecznej odległości od placu robót.
 15. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Ewie Dziopa, Mateuszowi Ryder-Leczkowskiemu, Zygmuntowi i Teresie Gałkowskim z Łysomic, Tadeuszowi Wiśniewskiemu, Danucie Tołkanowicz z Papowa Toruńskiego.
 16. Dziękuję Wojciechowi Kawka z Łysomic za sfinansowanie badań Geologicznych fragmentu działki, która jest przeznaczona pod powiększenie cmentarza parafialnego. Następnym krokiem będzie opracowanie, z udziałem Gminy Łysomice, Planu Zagospodarowania Przestrzennego na ten cel.
 17. W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii na rzecz Tymoteusza Matuszewskiego. Bóg zapłać Wam za dobre serce i ofiarność.
 18. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 19. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki Wypominek, prosimy o czytelne i zwięzłe wypełnienie ich.
Strona 1 z 96