mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Paź 17, 2015

Ogłoszenia parafialne - Niedziela 18.10.2015

1.      1.       Wieczór uwielbienia w Łysomicach we wtorek o godz. 20.00.

2.       Adoracja w kaplicy w Łysomicach w każdą sobotę od godz. 12.00 do 17.00.

3.       Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie w Papowie Toruńskim o 17.30, a w Łysomicach o 17.00.

4.       W każdą sobotę zapraszamy lektorów, ministrantów, młodzież oraz ojców z synami na piłkę halową w Zespole Szkół w Łysomicach od godz. 19.00 – 20.00.

5.       Dziękuję serdecznie za pracę przy remontach w minionym tygodniu P. Zygmuntowi i Karolowi Gałkowskim, Benkowi Skowrońskiemu z pracownikami ze swojej firmy budowlanej, Przemkowi Matyskowi z żoną, Adamowi Walter z rodzicami, Piotrowi Kosielskiemu wraz z rodzicami, Panu Markowi Kucalowi, Pani Jagodzie Pęk za obcięcie żywopłotu.

6.       W tym tygodniu prawie zakończono tynkowanie poprowadzono instalacje „CO” w systemie podłogowym i na stryszku w systemie grzejnikowym. Zamontowano również dwa okna dachowe. W tym tygodniu planujemy dokończyć tynkowanie i zalać posadzki na części remontowanego parteru plebanii.

7.       Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za dary stołu Paniom ze Stowarzyszenia Markus i wielu innym za przepyszne potrawy i produkty, którymi częstujemy wszystkich pracujących przy pracach remontowych i porządkowych w naszym domu parafialnym. Dziękuję Panu Henrykowi Stanisławskiemu, Państwu Bucoń, Lucynie i Michałowi Gałkowskim za indywidualne ofiary finansowe z przeznaczeniem na trwające remonty.

8.       Dziękuję serdecznie za złożone ofiary w ramach ubiegłotygodniowej kolekty gospodarczej zebraliśmy 3100,70 zł. Zakupiliśmy 4 piece gazowe, do ogrzewania kościoła i kaplicy w Łysomicach w okresie jesienno-zimowym. Proszę o zachowanie uwagi i ostrożności przy przechodzeniu w sąsiedztwie tych urządzeń\ szczególnie podczas przyjmowania Komunii św. i w czasie wychodzenia z kościoła i kaplicy.

9.       Zbliża się dzień Wszystkich Świętych – Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona o godz. 12.00. W tych najbliższych 2 tygodniach prosimy o jesienne posprzątanie grobów. W tym też czasie zostaną dostawione dodatkowe kontenery na śmieci, szczególnie na tydzień przed Wszystkimi Świętymi. Dziękuję jeszcze raz za segregację ziemi i kwiatów od śmieci. Jednocześnie przypominamy, że dzierżawa grobu na cmentarzu wygasa po 20 latach od pochówku i należy ją koniecznie przedłużyć w biurze parafialnym.

10.   Wychodząc z kościoła można zabrać koperty z drukami na tzw. Wypominki jednorazowe i roczne, prosimy o wypełnienie ich i przekazanie w najbliższym czasie w kościele lub w plebanii.

11.   W dniu dzisiejszym zgodnie z zapowiedzią, w związku z rozpoczynającym się tygodniem misyjnym zostanie przeprowadzona zbiórka z przeznaczeniem na misje.

12.   W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w 2016 r. w Diecezji Toruńskiej zatrzyma się w dniach 20 -25 lipca 10000 młodych ludzi z różnych zakątków świata. W naszym dekanacie chełmżyńskim gościć będziemy 500 osób, dlatego proszę rodziny, które wyrażają chęć goszczenia obcokrajowców w swoich domach w tym czasie o zgłoszenie swej woli w plebanii bądź kościele.

13.   Prasa Katolicka: do nabycia tygodnik niedziela, Arka, Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej, proszę również odbieranie zaprenumerowanej prasy.

14.   Ogłoszenia i intencje dostępne na strony internetowej naszej parafii, można obejrzeć nowe zdjęcia z Dożynek oraz prac remontowych w plebanii pod adresem www.swmikolaja.pl

2908 Ostatnio zmieniany niedziela, 25 październik 2015 08:36

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00