mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Wrz 17, 2020

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 13.09.2020 r.

 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 2. We wtorek na 20.00 wspólnota Ruah zaprasza do wspólnej modlitwy.
 3. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 młodzież Wspólnoty Oaza na Msze św. a po niej spotkanie w plebanii.
 4. W dniu dzisiejszym w niedzielę 13 września na godz. 12.00 zapraszamy dzieci i rodziców klas trzecich, na spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej.
 5. Za tydzień w niedzielę 20 września na Mszy św. o godz. 12.00 ostatnia grupa 7 dzieci przystąpi do I komunii św. W dzień poprzedzający w sobotę o godz. 11.00 dzieci przystąpią do pierwszej Spowiedzi świętej.
 6. Zgodnie z zapowiedziami zapraszamy młodzież klas I ponadpodstawowych, która od tego roku wchodzi w proces dalszego przygotowania do sakramentu Bierzmowania w niedzielę 20 września o godz. 12.00 na Mszę św. i jedyne spotkanie w tym roku formacyjnym 2020/21.
 7. Do końca września przyjmowane są zgłoszenia rodziców składających prośbę o przygotowanie i udzielenie sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego poza własną parafią.
 8. Mając na uwadze cześć wobec Najświętszego Sakramentu przypominamy, że istnieją dwie dopuszczalne formy przyjmowania Komunii św. do ust oraz na rękę. Dla obu tych form istnieje zasada aby przed przyjęciem Najświętszego Sakramentu uklęknąć bądź choć przyklęknąć kiedy przyjmujemy Komunię św. na stojąco, oczywiście osoby starsze i chore są z tego gestu zwolnione. Prosimy również aby osoby, które decydują się na przyjmowanie Komunii św. na rękę przystępowały do niej jako pierwsze, czekając na podejście kapłana i spożywały Pana Jezusa przy szafarzu Najświętszego Sakramentu.
 9. Trwają prace nad ociepleniem plebanii. Dziękuję za wszelką pomoc parafianom, którzy włączają się w te prace. W minionym tygodniu: Jarosławowi Maciejewskiemu, Zdzisławowi Rybackiemu, Krystianowi i Dominikowi Polakom, Iwonie i Jakubowi Karolewskim, Marcinowi Gorczyca, Łukaszowi, Dawidowi i Bartkowi Błaszkiewiczom, moim rodzicom. Pozostały jeszcze do wykonania precyzyjne prace przy wykończeniu okien, oraz nałożenie tynku. Zaczynamy od wczesnych godzin porannych, kończymy wieczorem.
 10. Serdeczne Bóg zapłać całej rzeszy mężczyzn, którzy w sobotę wykonali pracę przy instalacji odwodnienia kaplicy w Łysomicach.
 11. Za tydzień w sobotę 19 września o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się diecezjalna inauguracja roku formacyjnego wspólnot Domowego Kościoła z całej diecezji. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Biskup Wiesław Śmigiel - Biskup Toruński.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym P. Justynie Torchłała za ofiary przeznaczone na remonty i inwestycje realizowane w Parafii.
 13. Prosimy o korzystanie z dezynfekcji rąk wchodząc do kościoła i kaplicy, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.
 14. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 15. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
543

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00