mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Paź 19, 2020

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 18.10.2020 r.

 1. W związku z ograniczeniami strefy czerwonej w jakiej się znaleźliśmy w kościele w czasie nabożeństw może przebywać 60 osób w kaplicy 30 osób. Mimo obowiązującej dyspensy od uczestnictwa we Mszy św niedzielnej i świątecznej do odwołania, zachęcamy wiernych do uczestniczenia we mszach świętych również w dni powszednie tak aby nie pozbawiać się życia w łasce i czerpania sił z życia sakramentalnego.
 2. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w miesiącu październiku pół godziny przed wieczornymi Mszami świętymi.
 4. We wtorek na 20.00 wspólnota Ruah zaprasza do wspólnej modlitwy.
 5. Za tydzień w niedzielę 25 października do poniedziałku 26 października, jak co roku nasza parafia przeżywać będzie 24 godzinną adorację Najświętszego Sakramentu realizować będziemy ją wg przedstawionego programu.
 6. Dzisiaj po mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na misje.
 7. Trwają prace nad posadzką w zakrystii. Dokonał się również odbiór, w pracowni konserwatorskiej, połowy prac naszego ołtarza bocznego św. Antoniego, którego zakończenie planowane jest na rok 2021.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Pani Natalii Jaskot za ofiary przeznaczone na remonty i inwestycje realizowane w Parafii.
 9. Przed wyjściem z kościoła można zabrać druki Wypominek rocznych bądź jednorazowych za zmarłych,. Proszę o czytelne i zwięzłe ich wypełnienie. W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią o Mszach św. w dniu 1 listopada będziemy informować za tydzień.
 10. W tym tygodniu na grobach na cmentarzu parafialnym, pojawią się kartki przypominające o konieczności uregulowania spraw związanych z miejscami spoczynku naszych zmarłych oraz o sposobie komunikacji z biurem parafialnym.
 11. Przypominamy, że postawienie nagrobka i dokonywanie zmian na cmentarzu wymaga uzgodnień i wyrażonej pisemnej zgody administracji cmentarza, Przypominamy również, że zabronione jest układanie, wokół miejsc grzebalnych, twardego stałego podłoża, np. kostka brukowa, krawężniki itp. które często stanowią przeszkodę i mogą stanowić zagrożenie dla przechodzących. W gestii więc dysponentów miejsc grzebalnych leży usunięcie wcześniej wybudowanych takich przeszkód. Parafia jako administrator cmentarza nie ponosi odpowiedzialności za te przejawy budownictwa i wzywa do ich usunięcia. W przypadku wystąpienia wypadków, szkód i roszczeń z tej przyczyny, Parafia odsyłać będzie roszczących do dysponentów miejsc grzebalnych, którzy bezpośrednio odpowiadają za miejsce dzierżawione.
 12. Prosimy o korzystanie z dezynfekcji rąk wchodząc do kościoła i kaplicy, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.
 13. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 14. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
437

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00