mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lis 2, 2020

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 1.11.2020 r.

 1. Dziękuję wszystkim stanom, wspólnotom i osobom, które włączyły się w modlitwę ubiegłą niedzielę w czasie 24 godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
 2. W związku z obowiązującymi ograniczeniami, w czasie dyspensy od uczestniczenia w Mszach św. niedzielnych i świątecznych, będziemy transmitować Mszę św o godz. 12.00 na Facebooku i stronie parafialnej oraz poprzez platformę YouTube – wyszukując - Parafia Papowo Toruńskie. Mimo obowiązującej dyspensy od uczestnictwa we Mszy św niedzielnej i świątecznej do odwołania, zachęcamy wiernych do uczestniczenia we mszach świętych również w dni powszednie tak aby nie pozbawiać się życia w łasce i czerpania sił z sakramentów.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji zmarłych w ciągu oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych w czasie, której odczytywane będą wypominki.
 4. W tym czasie włączamy się również w ogólnoświatową modlitwę tzw „Różańca do granic nieba” prosząc Pana przez Maryję w dniach od 1-8 listopada. Kościół wzywa wszystkich do wspólnej modlitwy za Kościół, naród polski, naszą Ojczyznę i cały świat. Zachęcamy do zasięgnięcia informacji dotyczących tej modlitwy poprzez strony internetowe i naszą stronę Facebook.
 5. Pamiętajmy o wyjątkowej możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych w tym roku przez cały miesiąc listopad. Odpust zupełny w intencji zmarłej osoby można uzyskać spełniając zwyczajne warunki. Będąc w stanie łaski uświęcającej (czyli bez grzechu ciężkiego), nawiedzić cmentarz, wzbudzić ofiarowanie odpustu za osobę zmarłą, odmówić wyznanie wiary oraz modlitwy w intencji zmarłych i w intencjach ważnych dla Ojca Świętego. Np. Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu, Wieczny odpoczynek…..
 6. W poniedziałek o godz. 18.30 zapraszamy na męski różaniec, wszystkich mężczyzn oraz członków Plutonów Różańcowych.
 7. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 8. We wtorek na 20.00 wspólnota Ruah zaprasza do wspólnej modlitwy.
 9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  I czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów i prosimy o nowe powołania.
  I piątek miesiąca okazją do spowiedzi Łysomice o godz. 16.00-16.30, Papowo od godz. 17.00-17.30.
  I sobota odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – ze względu na warunki epidemiczne, kapłani będą wchodzić i tylko udzielać komunii św. po czym udają się do następnych domów, prosimy aby modlitwy prowadzili domownicy i sami chorzy.
 10. Przed wyjściem z kościoła można zabrać druki Wypominek rocznych bądź jednorazowych za zmarłych,. Proszę o czytelne i zwięzłe ich wypełnienie.
 11. Na grobach na cmentarzu parafialnym, pojawiły się kartki przypominające o konieczności uregulowania spraw związanych z miejscami spoczynku naszych zmarłych oraz o sposobie komunikacji z biurem parafialnym.
 12. Dzisiaj msze św. odprawiać będziemy w następującym porządku o godz. 7.30 w kościele, 9.00 w kaplicy w Łysomicach, 10.00, 12.00 i 18.00 w kościele.
 13. 2 listopada w Dzień Zaduszny Msze św. odprawiamy o godz. 9.00 (Łysomice) 10.00 i 18.00 (Papowo)
 14. Zapowiedzi przedślubne:
  Mariusz Fabiańczyk i Anna Bartkowska zam w Łysomicach. Zapowiedź I
 15. Przypominamy, że postawienie nagrobka i dokonywanie zmian na cmentarzu wymaga uzgodnień i wyrażonej pisemnej zgody administracji cmentarza, Przypominamy również, że zabronione jest układanie, wokół miejsc grzebalnych, twardego stałego podłoża, np. kostka brukowa, krawężniki itp. które często stanowią przeszkodę i mogą stanowić zagrożenie dla przechodzących. W gestii więc dysponentów miejsc grzebalnych leży usunięcie wcześniej wybudowanych takich przeszkód. Parafia jako administrator cmentarza nie ponosi odpowiedzialności za te przejawy budownictwa i wzywa do ich usunięcia. W przypadku wystąpienia wypadków, szkód i roszczeń z tej przyczyny, Parafia odsyłać będzie roszczących do dysponentów miejsc grzebalnych, którzy bezpośrednio odpowiadają za miejsce dzierżawione.
 16. Prosimy o korzystanie z dezynfekcji rąk wchodząc do kościoła i kaplicy, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.
 17. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 18. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
464

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00