mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lis 22, 2020

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 22.11.2020 r.

  1. W związku z obowiązującymi ograniczeniami związanymi z możliwością uczestnictwa we Mszy św w kościele i w kaplicy, w czasie trwającej dyspensy od uczestniczenia we Mszach św. niedzielnych i świątecznych, udzielamy komunii św. poza mszą św,: w kaplicy w Łysomicach od godz. 11.30-12.00 a w kościele w Papowie Toruńskim od godz. 13.00-13.30. Zachęcamy też wiernych do uczestnictwa we Mszach św w dni powszednie.
  2. Zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, przez cały miesiąc istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego przypisanego do nawiedzenia cmentarza przy zachowaniu zwykłych warunków, posiadany stan łaski uświęcającej, odmówienia wyznania wiary i modlitwy w intencji zmarłych i w intencjach Papieża.
  3. W tym tygodniu Biuro parafialne będzie nieczynne.
  4. Do domu każdego parafianina,jak co roku, trafi opłatek wigilijny, tym razem ze względu na pandemię za pośrednictwem Poczty Polskiej. Z opłatkami od lat związana jest akcja organizacji paczek dla dzieci i inne akcje dobroczynne w naszej parafii. W folderze dołączonym do opłatków oprócz obrzędów Wieczerzy Wigilijnej i naszych życzeń zawarte są informacje jak w tym roku będzie przebiegać akcja mikołajkowa i jak można ją wspomóc.
  5. Dziękuję parafianom zatroskanym o księży oraz o parafię za wszelkie przejawy życzliwości i pomoc w materialną w utrzymaniu parafii - dziękuję: Państwu Krystynie i Januszowi Tołkanowiczom z Papowa Toruńskiego, Małgorzacie Flak, Magdalenie Wojdziak, Tomaszowi i Katarzynie Czajkowskim, Zdzisławowi Dembek, Robertowi i Beacie Kożuchowskim, Krystynie i Marianowi Binkowskim z Łysomic. Z naszej strony zapewniamy modlitwę i troskę o wasze życie wieczne.
  6. Pamiętajmy że na naszym cmentarzu obowiązuje segregacja śmieci od bioodpadów, prosimy o staranne dopełnianie tego zwyczaju.
  7. Prosimy o korzystanie z dezynfekcji rąk wchodząc do kościoła i kaplicy, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.
  8. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
  9. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
530

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00