mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lut 21, 2021

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 21.02.2021 r.

 1. Komunii św. poza mszą św. udzielamy w niedzielę w Papowie Toruńskim o godz 13.00.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30.
 3. W poniedziałek zapraszamy dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na spotkanie.
 4. W najbliższą środę jako pasterz tej wspólnoty, w myśl wezwania „jedni drugich brzemiona noście”, proszę parafian o podjęcie szczególnego dnia postu i modlitwy w naszej parafii w intencji małżeństw i rodzin, które przeżywają najboleśniejsze i najtrudniejsze doświadczenia w swoim życiu. Postem i modlitwą możemy pokutować nie tylko za własne grzechy ale również przyczyniać się do pokonania złego ducha i skruszenia zatwardziałych serc oraz błagać Boga o jego interwencję. Przywołując w pamięci fakt korzystania przez parafian z łaski dyspensy od charakteru dnia postnego, udzielanej przez mnie, proszę tym razem o podjęcie w najbliższą środę postu i modlitwy w intencji potrzebujących tej ofiary członków naszej wspólnoty.
 5. W tym dniu jak i w każdą środę będzie również okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej w Łysomicach od 16.00 w Papowie Toruński od 17.00. Po godzinnym dyżurze spowiedzi odprawimy nabożeństwo pokutne oraz Mszę świętą. Spowiedź i przyjętą komunię świętą możemy również ofiarować w intencji wspomnianych małżeństw i rodzin. Okazja do spowiedzi świętej istnieje również zwyczajnie codziennie przed Mszą św.
 6. Zachęcam mężczyzn i kobiety do codziennej modlitwy dziesiątką różańca w ramach męskich Plutonów Różańca i Róż Różańcowych. Różaniec jest jedną z najowocniejszych i najbardziej kształtujących modlitw w życiu, jest tarczą ale i orężem do walki z grzechem i szatanem.
 7. Na drogi Krzyżowe zapraszamy w Łysomicach o godz. 16.30 w Papowie Toruńskim o godz. 19.00.
 8. Za tydzień w sobotę na godz. 11.00 zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę.
 9. Gorzkie żale śpiewać będziemy w niedzielę kolejno co tydzień na innej Mszy świętej w kolejną niedzielę w Łysomicach po Mszy św. o godz. 9.00.
 10. Dziękuję animatorom Wspólnoty Magnificat i wszystkim kobietom, które tworzą tą wspólnotę za trwanie na Eucharystii, rozważaniu Słowa Bożego ku pożytkowi ziemskiemu i wiecznemu, na formacji serc parafianek i umacnianiu Kościoła Świętego.
 11. Dzisiaj w niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na cele dobroczynne realizowane w naszej parafii.
 12. Dziękuję parafianom zatroskanym o parafię i kapłanów, za wszelkie przejawy życzliwości i pomoc w materialną w utrzymaniu parafii: P. Irenie i Józefowi Głasek z Zakrzewka oraz P. Marii Więcek z Koniczynki.
 13. Prosimy o korzystanie z dezynfekcji rąk wchodząc i wychodząc z kościoła i kaplicy, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.
 14. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 15. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
723

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00