mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Maj 26, 2021

Ogłoszenia Parafialne 23.05.2021 – Zesłanie Ducha Świętego

 1. Obecnie Msze św. w niedziele transmitujemy o godz. 7.30 i 12.00.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.00 w kaplicy w Łysomicach o 18.00 w kościele w Papowie Toruńskim, o 18.00 przy kapliczce w Koniczynce i o 19.00 przy kapliczce w Zakrzewku. Zachęcam również do gromadzenia się na modlitwie mieszkańców dzielnicy Papowa Toruńskiego - Osieki przy swojej figurce oraz na Sołectwie i innych miejscach.
 4. Okazja do Spowiedzi św. istnieje w każdą środę w Łysomicach od godz. 16.00-17.00 oraz w Papowie Toruńskim od 17.00-18.00, oraz w dni powszednie przed Mszą św. a w niedzielę w trakcie Mszy św.
 5. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Zakończyły się prace związane z malowaniem kościoła, została tylko do odnowienia kruchta w wieży, która zostanie ukończona wraz z ułożeniem ostatnich części posadzek w kościele w tym roku.
 7. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. i spotkanie.
 8. W sobotę na godz. 11.00 zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę.
 9. Dziękuję bardzo parafiankom i dziewczętom, Pan Apolonii Wantowskiej, Reginie Wantowskiej, Iwonie Karolewskiej, Beacie Walter, Paniom Sumara i Zuzannie Kochowicz za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 również planujemy sprzątanie kościoła, zapraszamy na nie kobiety oraz pozostałe dziewczęta przygotowujące się do bierzmowania, które jeszcze nie brały udziału w tej posłudze. Pozostałą młodzież męską przygotowujących się do bierzmowania, która nie brała udziału w posłudze w ostatnią sobotę, zapraszam w najbliższą sobotę na 9.30 przy kaplicy w Łysomicach, w rzeczach roboczych, w celu podjęcia prac dobroczynnych.
 10. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Matki 26. maja pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach. Z tej okazji w najbliższą sobotę 29 maja o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze Mamy. Chcemy żegnając miesiąc maj razem z pieśnią Maryjną na Mszy św, i po niej, z udziałem solistki Agnieszki Pilewskiej przy akompaniamencie naszego organisty Pana Jakuba, oddać cześć Matce Bożej i prosić ją o wstawiennictwo za nasze ziemskie mamy. Serdecznie zapraszamy.
 11. Dziękuję wszystkim parafianom zatroskanym o nas księży i o funkcjonowanie parafii. Dziękuję Beacie i Robertowi za sfinansowanie odnowienia i nałożenia polichromii na stacjach Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym. Widzimy, że przedstawienia te zyskały na pięknie. Niebawem wszystkie stacje zawisną na ścianach kościoła. Wyposażyliśmy je również w instalację świetlną tak aby wydobyć głębię poszczególnych stacji i ułatwić nam rozważanie tych tajemnic. Po zamontowaniu wszystkich stacji, w piątki odprawiać będziemy Drogę Krzyżową po wieczornej Mszy św.
 12. W ubiegłym tygodniu do puszek na cele dobroczynne zebraliśmy 759 zł. Z ofiar na dobroczynność ostatnio zakupiliśmy łóżko rehabilitacyjne, sfinansowaliśmy rehabilitację dziecka, obecnie przygotowujemy łazienkę dla chorych i wymagających pomocy członków naszej parafii.
 13. W dniu 3 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało, w tym roku po Mszy św. o godz. 9.00 procesja ruszy z kościoła ul. ul. Jesionową i Lipową na tzw Sołectwo w Papowie Toruńskim. Po przybyciu procesji na końcową stację około godz. 11.30 tam zostanie odprawiona Msza św. Ołtarze 4, jak co roku, zostaną przygotowane przez mieszkańców sołectw i wsi Koniczynka. Proszę więc sołtysów i przedstawicieli parafian o kontakt w tej sprawie.
 14. W czerwcu 12-13 przeżywać będziemy peregrynację obrazu św. Rodziny tzw. św. Józefa Kaliskiego w naszej parafii. Obraz przybędzie w sobotę z Gostkowa na wieczorną Mszę św. i będzie u nas przez całą niedzielę do wieczornej Mszy św. na której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wykorzystajmy ten czas na przygotowanie duchowe.
 15. Od Bożego Ciała w kościele parafialnym będzie trwać wieczysta adoracja podobnie jak w kaplicy Łysomicach, w tym celu przygotowywane jest tabernakulum. Od Bożego Ciała rozpoczniemy nowennę przed peregrynacją.
 16. Zapowiedzi przedślubne:
  Paweł Jacek Rzymyszkiewicz i Tatiana Lohvnovska zam. Łysomice
  Zapowiedź I
  Bartłomiej Berent i Emilia Górzkowska zam. w Toruniu
  Zapowiedź II
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące między narzeczonymi do zawarcia małżeństwa zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym osobiście proboszcza.
 17. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela i kwartalnika Galilea i czasopismem Świat Misyjny. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
422

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00