mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Wrz 13, 2021

Ogłoszenia Parafialne 12.09.2021 – XXIV Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 2. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.
 4. Rozpoczęły się przygotowania do posługi kantora i psałterzysty, czyli grona osób współodpowiedzialnych za muzykę w czasie liturgii. Do czynności Jakie mogą podjąć należą m. in. Śpiew psalmów responsoryjnych, modlitwy wiernych czy możliwość udziału w wielu formach śpiewu liturgicznego. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00. Nad grupą czuwa Pan Jakub organista.
 5. W środę zapraszamy chórzystów na próbę o godz. 19.00.
 6. Zapraszamy młodzież na spotkanie wspólnoty Oazy w środy o godz. 18.00 w kościele.
 7. W najbliższy piątek na godz. 18.00 do kościoła zapraszamy młodzież drugi rok przygotowującą się do bierzmowania.
 8. W najbliższą sobotę spotkanie wspólnoty Magnificat w plebanii o godz. 15.30 na spotkaniu formacyjnym i Eucharystii.
 9. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się Eucharystia i spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
 10. Za tydzień w niedzielę, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii oraz spotkanie członków kapituły po wieczornej Mszy św.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Do pokrycia wkładu własnego dotacji realizowanych zadań konserwatorskich pozostało 26 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Państwu Marszałek z Łysomic, Annie Dymskiej z Ostaszewa orz wszystkim zatroskanym o dzieła i funkcjonowanie parafii.
 12. Dziękuję parafianom: Panu Darkowi Śliwińskiemu oraz osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kościoła, realizowanej co tydzień w sobotę od godzin porannych. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszej świątyni – P. Iwona Karolewska prowadzić listę osób i rodzin podejmujących tę czynność w wybraną sobotę od godz. porannych, zachęcamy i zapraszamy. Mamy przeszło 1000 rodzin a tygodni w roku 53 to raz na 10 lat każdy miałby okazję włączyć się w pielęgnację kościoła bądź kaplicy.
 13. Do końca września proszę zainteresowanych rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o kierowanie pism do proboszcz z prośbą o możliwość rozpoczęcia przygotowania do tego sakramentu przez dziecko w innej parafii.
 14. W związku z tym że pojawia się wciąż samowolne działanie ta terenie cmentarza. Przypominam o konieczności uzyskiwania pozwoleń administracji cmentarza na wnoszenie wszelkich zmian dotyczących miejsc grzebalnych oraz ich otoczenia. Kolejny raz informuję, że nie wydawane są pozwolenia na umieszczanie trwałych utwardzeń oraz wstawianie krawężników i przeszkód na ścieżkach i w przejściach między grobami. Tego typu działanie jest zabronione. Proszę więc o usunięcie tego typu nawierzchni zrealizowanych bez uzgodnienia formalnego tzn. pisemnego. Jedyna dopuszczalna forma to zagłębienie i wysypanie kruszonego kamienia zlicowanego z podłożem.
 15. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
560

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00