mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Wrz 26, 2021

Ogłoszenia Parafialne 26.09.2021 – XXVI Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 2. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.
 4. Spotkania przygotowujące do posługi kantora i psałterzysty odbywają się we wtorki o godz. 19.00. W środę zapraszamy chórzystów na próbę o godz. 19.00. Nad grupami czuwa Pan Jakub organista.
 5. Zapraszamy młodzież na spotkanie wspólnoty Oazy w środę o godz. 18.00 rozpoczynamy Mszą św.
 6. W najbliższym tygodniu przypadają:
  I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w Łysomicach od 16.00-17.00 w Papowie Toruńskim od 17.00-18.00.
  I sobota miesiąca odwiedzamy naszych chorych z posługa sakramentalną od godz. 8.30.
 7. W piątek na godz. 18.00 spotkanie Domowego Kościoła
 8. W Piątek o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 9. Od piątku zaczynamy październikowy różaniec. W Łysomicach odmawiamy o godz. 16.30 w Papowie Toruńskim po Mszy świętej. W niedzielę dziesiątka różańca przed każdą Mszą św.
 10. Za tydzień w niedzielę 3 października dwóch naszych parafian Pan Wojciech Walter i Pan Kazimierz Opiłowski, po 2 letnim cyklu formacji, przyjmą posługę stałego akolity z rąk Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla. Tym samym rozpoczną posługiwanie w naszej parafii jako stali Akolici poprzez jeszcze bliższą służbę Eucharystii. Będą przede wszystkim, zanosić komunię świętą chorym, inicjować adorację Najświętszego Sakramentu, rozdzielać komunię świętą wiernym w czasie dużych zgromadzeń. Zgodnie z tradycją Kościoła są bezpośrednią pomocą kapłanów w wypełnianiu ich posługi. Wezwanym, posłanym ale i wyróżnionym mężczyznom życzymy owocnej służby w naszej parafii dla pożytku doczesnego i wiecznego Kościoła Bożego.
 11. Na cele do dobroczynne w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 750 zł. z przeznaczeniem na poszkodowanych w Afganistanie.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Do pokrycia wkładu własnego dotacji realizowanych zadań konserwatorskich pozostało 23 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Państwu Lucynie i Michałowi Gałkowskim, Zdzisławowi Dembek z Łysomic, Danucie i Januszowi Tołkanowicz, Bartłomiejowi Opiłowskiemu z Papowa Toruńskiego, Mateuszowi Ryder-Leszkowskiemu z Torunia oraz wszystkim zatroskanym o dzieła i funkcjonowanie parafii.
 13. Dziękuję parafianom: Paulinie Wiśniewskiej, Monice Lenczewskiej i Beacie Walter oraz osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kaplicy i kościoła, realizowanej co tydzień w sobotę od godzin porannych. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszej świątyni – P. Iwona Karolewska prowadzić listę osób i rodzin podejmujących tę czynność w wybraną sobotę od godz. porannych, zachęcamy i zapraszamy. Mamy przeszło 1000 rodzin a tygodni w roku 53 to raz na 10 lat każdy miałby okazję włączyć się w pielęgnację kościoła bądź kaplicy.
 14. Od poniedziałku rozpoczynają się prace nad posadzkami w prezbiterium i w kruchtach w związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego sakramentu w kościele do czasu zakończenia prac.
 15. Do końca września proszę zainteresowanych rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o kierowanie pism do proboszcz z prośbą o możliwość rozpoczęcia przygotowania do tego sakramentu przez dziecko w innej parafii.
 16. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela oraz pismem biblijnym Galilea. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
 17. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Zenona Kuś oraz śp. Małgorzatę Mistalską z Łysomic. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
398

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00