mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lut 14, 2022

Ogłoszenia Parafialne 13.02.2022 – VI Niedziela zwykła


 1. Od dzisiaj oficjalnie rozpoczynamy oddawanie czci Maryi w czasie odsłaniania cudownego obrazu wyśpiewując pieśń „Salve, salve Regina”. Pieśń powstała w styczniu 2022 r. na prośbę proboszcza. Autorem tekstu i muzyki jest: Pan Jakub Gawrysiaka organista naszej parafii w Papowie Toruńskim. W ten sposób rozpoczynać będziemy każdą Mszą niedzielną, w Święta i Uroczystości oraz w środę w dzień Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 3. Dziękuję parafiankom: Hannie Świątek i Kamili Lewandowskiej oraz osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 4. Dzisiaj kończymy cykl przygotowania 4 par narzeczeńskich do małżeństwa. Dziękuję wszystkim małżeństwom, które włączyły się w to przygotowanie, za świadectwo wiary i życia małżeńskiego i przeprowadzenie kolejno 9 spotkań dla narzeczonych. Dziękuję Pani Elżbiecie i Kazimierzowi Opiłowskim za coroczne koordynowanie tych spotkań dla narzeczonych.
 5. Od dzisiaj rozpoczęliśmy śpiewanie Godzinek do św. Józefa naprzemiennie z Godzinkami do Matki Bożej .
 6. Dzisiaj zapraszamy dzieci wraz z rodzicami przygotowującymi się do I komunii św. na Mszę św. i na spotkanie o godz. 12.00.
 7. We wtorek 15 lutego o godz. 18.00 rozpocznie się cykl comiesięcznych spotkań dla małżeństw pragnących rozpocząć formację we wspólnocie Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków.
 8. W najbliższą sobotę chorych z komunią św. odwiedzą akolici.
 9. W sobotę na godz. 11.00 zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę.
 10. W sobotę odbędzie się spotkanie formacyjne wspólnoty „Magnificat”, rozpocznie się w kościele o godz. 15.00, Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 11. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Mieczysława Olszewskiego, w najbliższy wtorek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Krystyny Sawickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Dobiegają końca prace związane z wykonaniem nowego ołtarza dedykowanego św. Józefowi, który stanie w nawie bocznej kościoła. Ma on być widocznym znakiem wstawiennictwa św. Józefa patrona mężczyzn i ojców, opiekuna rodzin i małżeństw. Ołtarz ma być wyrazem naszej wdzięczności i składanego wotum Bogu za dar Bożego Ojcostwa udzielanego na ręce każdego mężczyzny.
  Koszt wykonania ołtarza mieści się w kwocie 80 tys. zł., do zebrania pozostało 37 tys. zł. Dziękuję dotychczasowym fundatorom ołtarza Beacie i Grzegorzowi Gałkowskim, Łukaszowi Więckowskiemu, Justynie i Tomaszowi Tołpa z Łysomic, Beacie i Wojciechowi Walter, Marlenie i Jarkowi Maciejewskim, z Papowa Toruńskiego.Zachęcamy szczególnie mężczyzn do pozostania honorowym fundatorem ołtarza św. Józefa. Wykonawcy oraz fundatorzy zostaną umieszczeni na pamiątkę dla potomnych na zapleckach ołtarza. Wszystkie zebrane w najbliższym czasie ofiary przeznaczamy na ten cel. Ołtarz zostanie poświęcony w marcu w czasie wizytacji biskupiej w naszej parafii.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty.
 14. Za tydzień w niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii oraz po wieczornej Mszy św. spotkanie Kapituły Dobroczynnej.
 15. Zapowiedzi przedślubne:
  Mateusz Woźniak zam. w Łysomicach i Sandra Dzwonkowska zam. w Toruniu.
  Zapowiedź II
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować proboszcza osobiście.
 16. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem Tygodnika Niedziela.

 

Akt ofiarowania Matce Bożej Królującej wotum: pieśń „Salve, salve Regina”


Za każdym razem wyśpiewywana ta pieśń, w czasie uroczystego odsłonięcia obrazu, kiedy wierni w kościele klęczą, stanowić będzie żywe wotum składane Matce Bożej przedstawionej w cudownym obrazie.
Na wizerunku nieznany autor namalował Maryję w otoczeniu Aniołów w niebie z dzieciątkiem Jezus na ręce. Na głowie Maryi i jej Syna widnieją korony, w ten sposób podkreślono godność królewską Maryi i Jezusa.
Motywem przewodnim pieśni są dwa zawołania umieszczone na obrazie - wymalowane na 2 wstęgach trzymanych przez Anioły, otaczające Matkę Bożą – na pierwszej wstędze "Salve Regina" z łac. - Witaj Królowo lub Cześć Królowej i na drugiej wstędze "Ave Maria" z łac. - Zdrowaś Maryjo. Możemy więc nazywać obraz w głównym ołtarzu kościoła parafialnego w Papowie Toruńskim, Matki Bożej Królującej, która nieprzerwanie wskazuje i prowadzi do Syna.
Od dzisiaj oficjalnie rozpoczynamy oddawanie czci Maryi w czasie odsłaniania cudownego obrazu, wyśpiewując tę pieśń. W ten sposób rozpoczynać będziemy każdą Mszą niedzielną, w Święta i Uroczystości oraz w środę w dzień Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

377

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00