mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Mar 14, 2022

Ogłoszenia Parafialne 13.03.2022 – II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Od dzisiaj do środy 16 marca odprawiamy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne, na wszystkich Mszach św. wygłasza Ks. prof. dr hab. Wiesław Kraiński.
 2. W środę spowiedź św. na zakończenie się rekolekcji w Łysomicach od 16.00-17.00, w Papowie Toruńskim od 17.00-18.00.
 3. W czwartek 17 marca rozpocznie się wizytacja kanoniczna Bpa Józefa w naszej wspólnocie parafialnej. Wizytacja jest wyrazem Biskupiej troski o powierzony mu Lud Boży, zgodnie ze świadectwem i nauką apostołów.
  Plan Wizytacji:
  10.00 mszą św. z modlitwą za zmarłych na cmentarzu.
  11.30 wizyta u chorych
  12.00 spotkanie w kaplicy w Łysomicach z wiernymi z kobietami i matkami z dziećmi udzielając szczególnego błogosławieństwa dzieciom i matkom oczekującym potomstwa. Nabożeństwo zakończone udzieleniem komunii św.
  15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nauka ks. biskupa Ksiądz biskup zaprasza wszystkich wiernych oraz przedstawicieli wspólnot na modlitwę i słuchanie Słowa Bożego.
  15.30-16.30 ks. Biskup zaprasza wszystkich na Adorację w ciszy.
  16.30 zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami oraz kobiety oczekują potomstwa na modlitwę z błogosławieństwem. Nabożeństwo zakończone udzieleniem komunii św.
  17.00 spotkanie z Radami Duszpasterską i Ekonomiczną.
  18.30 Msza św., na której grupa młodzieży otrzyma sakrament bierzmowania. W tym czasie zostanie poświęcony również ołtarz św. Józefa.
 4. W sobotę od godz. 8.00 akolici odwiedzą chorych z komunią św.
 5. Dziękuję parafianom Annie i Janowi Kalinowskim z córkami Agatą, Dominiką i Martą, Karolinie Wilczyńskiej oraz osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w pomoc humanitarną dla Ukrainy. W wyniku 2 zbiórek przeprowadzonych w Środę Popielcową i w I Niedzielę Wielkiego Postu zebraliśmy 12156,74 zł. Pieniądze zostały przekazane na pomoc dla Ukrainy. Dziękuję jeszcze raz osobom wspierającym to dzieło i osobom koordynującym.
 7. Pod dach Plebani przyjęliśmy 3 uchodźców z Ukrainy, babcie i córkę z dzieckiem 14 miesięczne, Zachęcam tych, którzy mają warunki aby przyjąć do swoich domów tych biednych ludzi, a ci którzy nie mają takich możliwości, niech pomagają rodzinom u których mieszkają uchodźcy tak aby i im było łatwiej. Pomagajmy sobie.
 8. Strażakom, Dominik Polak, Arturowi Lubomskiemu, Danielowi Błaszczykowi dziękuję za przycinkę drzew.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w niedzielę w ramach kolekty.
 10. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 11. Zapraszamy osoby obdarzone głosem i lubiące śpiewać do włączenia się w tworzenie śpiewu w czasie liturgii i doskonalenia swojego talentu. Zapraszamy na próbę chóru „Cecylia” w środę o godz. 19.00 oraz na próbę kantorów i psałterzystów we wtorek na godz. 19.00.
 12. W niemal całości został już zmontowany ołtarz św. Józefa, pozostał tylko jeden element-płaskorzeźba Boga Ojca z Duchem św. udzielającego daru ojcostwa umieszczona nad figurą św. Józefa. Ołtarz jest znakiem wstawiennictwa św. Józefa patrona mężczyzn i ojców, opiekuna rodzin i małżeństw. To wyraz naszej wdzięczności i składanego wotum Bogu za dar Bożego Ojcostwa udzielanego na ręce mężczyzn.
  Dziękuję dotychczasowym fundatorom ołtarza: Jackowi i Iwonie Karolewskim, Piotrowi Pabian, Stanisławowi Szczygielskiemu z Papowa Toruńskiego, Dawidowi Lange, Wiesławowi Parzyszek, Janowi Kalinowskiemu, Jarosławowi Demskiemu z Łysomic. Pozostała do zebrania kwota na wynagrodzenie za wykonanie ołtarza pozostało 16100 zł. Zachęcamy szczególnie mężczyzn do pozostania honorowymi fundatorami ołtarza św. Józefa. Wszystkie zebrane w najbliższym czasie ofiary przeznaczamy na ten cel. Ołtarz zostanie poświęcony w marcu w czasie wizytacji biskupiej w naszej parafii.
 13. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem Tygodnika Niedziela.
655

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00