mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Kwi 6, 2022

Ogłoszenia Parafialne 3.04.2022 – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz katecheza.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 3. Dziękuję parafianom Barbarze Opałka, Beacie Walter oraz Paniom z Ukrainy i osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w niedzielę w ramach kolekty.
 5. Zapraszamy osoby obdarzone głosem i lubiące śpiewać do włączenia się w tworzenie śpiewu w czasie liturgii i doskonalenia swojego talentu. Zapraszamy na próbę chóru „Cecylia” w czwartek o godz. 19.00 oraz na próbę kantorów i psałterzystów w środę na godz. 19.00.
 6. W I poniedziałek miesiąca zapraszamy na męski różaniec wszystkich mężczyzn o godz. 18.40.
 7. Dziękuję Sebastianowi Ohl i Markowi Kucalowi za pomoc w przycince drzew oraz Jarkowi Maciejewskiemu za pomoc w naprawie instalacji ogrzewania w plebanii.
 8. W piątek odbyło się spotkanie Rady Ekonomicznej: omówiono zalecenia wizytacyjne, wypracowano koncepcję nowej organizacji odpadami pochodzącymi z cmentarza i związanego z tym przeorganizowania umiejscowienia krzyża misyjnego i cmentarnego. Przeprowadzono dyskusje ta temat zaplanowanych inwestycji w br. W szczególności dachu kościoła, Ze względu na wzrastające koszty podjęto decyzję o zmianie źródła ciepła w plebanii na pompę ciepła.
 9. W sobotę na godz. 11.00 zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę.
 10. W sobotę 9 kwietnia od godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do pomocy w pracach związanych z porządkowaniem i przygotowaniem terenu kościoła przed czekającymi nas świętami i remontami kościoła. Przed nami porządkowanie kaplicy przy kościele, demontaż krzyża na cmentarzu, i przygotowanie miejsca na nowy krzyż misyjny i cmentarny, porządkowanie terenu za cmentarzem i przygotowanie nowego miejsca na składowanie śmieci.
 11. Dziękuję z ostatniego tygodnia fundatorom ołtarza św. Józefa: Jackowi Demskiemu, Rodzinie Kumor, Krystynie i Januszowi Frelik z Łysomic. Pozostała do zebrania kwota na wynagrodzenie za wykonanie ołtarza pozostało 7 200 zł.
 12. W parafii w ramach jałmużny wielkopostnej planujemy przeprowadzić zbiórkę na mieszkańców Ukrainy, którzy zostali w swoim kraju. Polegać będzie ona na zakupieniu konkretnych rzeczy według listy, która zawiera podstawowe artykuły spożywcze oraz chemiczne. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość wybrania jednego bądź dwóch pakietów artykułów. Zrobiliśmy zakupy na jeden i drugi pakiet, koszt zakupów na każdą listę czy to spożywczą czy chemiczną kształtuje się w granicach 150 zł. Czyli całości jednej przygotowanej paczki spożywczo-chemicznej będzie miała wartość około 300 zł. Zrealizowane pakiety w tygodniu przynosimy do plebanii.
 13. W czwartek obył się pogrzeb śp. Krystyny Kuban l. 87 z Papowa Toruńskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 14. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem Tygodnika Niedziela.
740

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00