mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Wrz 10, 2022

Ogłoszenia Parafialne 11.09.2022 – XXIV Niedziela Zwykła

 

1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w piątek od godz. 15.00 do godz. 16.30.
2. W środę obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na Mszach św. o godz. 17.00 i 18.00 będziemy oddawać cześć Chrystusowi Ukrzyżowanemu poprzez symboliczny gest szacunku wobec relikwii Krzyża Świętego, które towarzyszą naszej wspólnocie parafialnej od wieków. Na co dzień relikwie umieszczone są w kapsule w drzewie krzyża na Łuku Tęczowym w kościele parafialnym.
3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży oazowej.
4. Dziękuję parafianom Barbarze Denis z dziećmi, Hannie i Julii Szefler oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
5. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym: Państwu Elżbiecie i Mieczysławowi Śliwińskim, Państwu Wierzbowskim z Łysomic, Agnieszce i Dariuszowi Pyrzewskim z Papowa Toruńskiego, Zygmuntowi Rumińskiemu i rodzinie Błaszkiewicz z Koniczynki. Na dzień dzisiejszy do pokrycie wkładu własnego parafii tegorocznych inwestycji pozostało 52.300 zł.
6. Od poniedziałku rozpoczął się remont dachu kościoła. Obecnie południowa część nawy głównej została odeskowana i przykryta papą. Na tym etapie remontu śmiało możemy stwierdzić, że podjęliśmy słuszną decyzję. Dziękujemy Opatrzności Bożej za podtrzymywanie pokrycia dachu. Proszę przebywających na terenie kościoła o zachowanie bezpiecznej odległości. Do kościoła wchodzimy tylko głównym wejściem.
7. Zapowiedzi Przedślubne:
Agnieszka i Dariusz Pyrzewscy zam. w Papowie Toruńskim
Zapowiedź I
Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące pomiędzy narzeczonymi do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, zobowiązany jest w sumieniu o tym poinformować proboszcza.
8. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”, który obecnie jest spakowany wraz z nowym pismem

789

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00