mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Paź 23, 2022

Ogłoszenia Parafialne 23.10.2022 – XXX Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu ze względu na sprawy cmentarne będzie czynne od poniedziałku do soboty w godz. 14.30-17.30.
 2. Dziękuję parafianom Apolonii Wantowskiej, Teresie Wyczyńskiej, Teresie Malak, Iwonie Blendowskiej z mężem i córką oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
  - Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.45 w Łysomicach – jedna dziesiątka różańca.
  - Różaniec dla dorosłych w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 4. Zapraszamy chętne dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia w Parafialnym Ognisku Muzycznym, gry na instrumentach muzycznych: pianino, keyboard, klarnet i saksofon, które prowadzić będzie Pan Organista.. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę o godz. 19.00. Chętnych serdecznie zapraszamy. Nauczycieli muzyki również zapraszamy do współpracy.
 5. W naszej parafii odbędą się Misje Święte od 19 do 27 listopada. Dlatego czas do Misji wykorzystajmy na przygotowanie również modlitewne. Módlmy się w intencji misji, wszystkich członków tej wspólnoty o ducha gorliwego przeżycia tego czasu. Módlmy się za misjonarzy, którzy będą je prowadzić o Ducha Słowa Bożego. Mówmy o tych rekolekcjach i zapraszajmy na nie wszystkich.
 6. Na stolikach przy wyjściu z kościoła i kaplicy w kopertach wyłożone są druki wypominek za zmarłych, prosimy o zwięzłe i czytelne ich wypisywanie.
 7. Na cele dobroczynne w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1055,30 zł.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Wiesławie i Józefowi Kuban z Papowa Toruńskiego. Na dzień dzisiejszy do pokrycia wkładu własnego parafii tegorocznych inwestycji pozostało 41 450 zł.
 9. Niebawem zacznie się montaż ołtarza Serca Jezusowego po I etapie konserwacji.
 10. Ze względu na wywóz śmieci, zachęcamy do porządkowania już teraz grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych.
 11. Zostały rozłożone na niektórych grobach kartki informujące, że sytuacja formalna danej mogiły wymaga wyjaśnienie w Biurze Parafialnym.
 12. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”, który wzbogacony jest o pismo „Bliżej życia wiary” oraz biblijnym kwartalnikiem „Galilea”.
 13. Jak co roku 25 października nasza parafia włącza się w trwającą Wieczystą adorację w naszej diecezji. Adoracja rozpocznie się we wtorek 25 października po Mszy św. o godz. 18.00 i zakończy się w środę 26 października Mszą w. o godz. 18.00 i różańcem. Szczegółowy podział godzin adoracji zamieszczony został poniżej.

 

 

859 Ostatnio zmieniany niedziela, 23 październik 2022 06:00

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00