mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Gru 18, 2022

Ogłoszenia Parafialne 18.12.2022 – IV Niedziela Adwentu

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. Dziękuję parafianom Zbigniewowi Szczepańskiemu, Teresie Sołtysiak oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 3. Dzisiaj w niedzielę zbiórka do puszek na cele dobroczynne oraz spotkanie Kapituły Dobroczynnej po wieczornej Mszy św.
 4. Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla mężczyzn w Plebanii.
 5. W środę i w czwartek po wieczornej Mszy św. prosimy o pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych i żłóbka w kościele i kaplicy.
 6. W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną i wizytą duszpasterską czyli kolędą naszych chorych od godz. 8.00.
 7. W sobotę zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. wigilijną o godz. 9.00 a po niej na spotkanie opłatkowe w plebanii.
 8. W wigilię odprawiamy Msze św. tzw. Pasterkę w Łysomicach o 21.45, w Papowie Toruńskim o godz. 23.45.
 9. W I dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.00(Ł); 10.30(Ł), 12.00, 18.00
 10. W II dzień Świat Bożego Narodzenia Msze św. sprawujemy tak jak w każdą niedzielę.
 11. Zaraz po Świętach rozpoczynamy kolędowanie w domach naszych parafian.
  Na stronie intern. i w gablocie umieściliśmy program Wizyty Duszpasterskiej – tzw. kolędy w domach parafian. Kolędowanie odbędzie się w sposób tradycyjny. Będzie to czas na rozmowy na temat wiary i przynależności do Chrystusa i Kościoła.
 12. W czasie kolędowania przeprowadzony zostanie spis wszystkich deklarujących się członków naszej wspólnoty parafialnej i odnowienie kartotek parafialnych. W tym celu przed przybyciem duszpasterzy wypełniamy ankietę, której pytania o życie sakramentalne pomagają określić sytuację kanoniczną poszczególnych parafian. Pozostała część pytań ma służyć osobistej refleksji i podjętej na te tematy rozmowie duszpasterskiej w czasie kolędy. Wzór ankiety jest dostępny w formie elektronicznej na stronie parafialnej, trzeba ją wydrukować i wypełnić.
 13. W dniach od 9-17 czerwca 2023 roku planowana jest 9 dniowa autokarowa pielgrzymka do Medjugorie. Koszt kształtuje się w zależności od ilości uczestników, w przedziale od 2390 do 2710 zł. Program oraz zapisy dostępne są w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Zapisy przyjmujemy do 15 stycznia 2023 r.
 14. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w niedzielę w ramach kolekty. Na dzień dzisiejszy do pokrycia kosztów inwestycji pozostało 9 tys. zł. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Państwu Aleksandrze i Mieczysławowi Buczek z Łysomice.
 15. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”, który wzbogacony jest o pismo „Bliżej życia wiary”.
1247

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00