mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lip 9, 2023

Ogłoszenia Parafialne 9.07.2023 – XIV Niedziela Zwykła

  1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
  2. Trwa nabór na ministrantów. Chłopcy, którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu zgłaszają się do kapłana. Rodziców prosimy o wspieranie swych synów w ich decyzji i wyrażanie zgody.
  3. Od czwartku w ubiegłym tygodniu rozpoczął się cykl 3 dniowego skupienia, dla małych 3 osobowych grup młodzieży, bezpośrednio przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, które nastąpi 7 września. Dziękuję Amelii Matysek Jakubowi Piecuchowi i Teo Dembkowi, za czas wspólnej modlitwy oraz aktywności na rzecz wspólnoty parafialnej. W ten sposób zrealizowaliśmy benedyktyńską dewizę „Ora et labora” módl się i pracuj. Rodzicom tej trójki gratuluję dobrego wychowania i ukształtowania na sympatycznych, świadomych, aktywnych i dojrzałych katolików.
  4. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. W roku bieżącym realizujemy zadania remontowe: 3 związane z kościołem i 1 związane z kaplicą. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Wiesławie i Józefowi Kubanom z Papowa Toruńskiego, Marii Więcek z Koniczynki oraz Ewie i Zbigniewowi Dębskim z Zakrzewka.
  6. Przygotowujemy się do 5 dniowego rajdu rowerowego ministrantów i lektorów z Łeby do Kołobrzegu. Za tydzień w niedzielę 16 lipca przeznaczamy zbiórkę do puszek na ten cel. Rodziców i ministrantów zapraszamy za tydzień w niedzielę na godz. 19.00 na spotkanie organizacyjne.
  7. Rozpoczynamy przyjmowanie kandydatów do bierzmowania – rok 1, Młodzież, która ukończyła szkołę podstawową zgłasza kandydaturę do 10 września.
  8. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
  9. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
431

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00