mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Paź 28, 2023

Ogłoszenia Parafialne 29.10.2023 – XXX Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 14.30 -17.30.
 2. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i młodzież bierzmowaną.
 3. We wtorek 31 października na godz. 19.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia przygotowujący do przeżycia dnia Wszystkich Świętych.
 4. Dziękuję wszystkim parafialnym i grupom, szczególnie Różom Różańcowym za nocne czuwanie z 25/26 października w czasie adoracji i za nieustanną modlitwę.
 5. Dziękuję parafianom Agnieszce Miłoszewskiej z mężem oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. 1 listopada odprawiać będziemy o godz. 7.30, 9.00(Ł), 12.00 - na cmentarzu, 18.00.
 7. W Dzień Zaduszny 2 listopada Msze św. odprawiamy o godz. 9.00 (Ł), 10.00, 18.00
 8. Od 2-9 listopada przez Oktawę Wszystkich Świętych nawiedzając cmentarz możemy uzyskać Odpust Zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami tzn.: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, Wyznanie Wiary, modlitwa za zmarłych oraz w intencjach, które poleca nam Ojciec Święty.
 9. Również przez Oktawę w łączności z wieczornymi Mszami św. modlić się będziemy za zmarłych odmawiając wypominki za zmarłych.
 10. W najbliższym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  I czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie za kapłanów, Mszę św. w kościele odprawiamy przy ołtarzu św. Józefa.
  I Piątek miesiąca – pamiętajmy aby się wyspowiadać w Łysomicach od 16.00 w Papowie Toruńskim od 17.00.
  I sobota miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
  W najbliższą sobotę Róże Różańcowe poprowadzą różaniec z kapłanem za zmarłych o godz. 16.30 w Łysomicach i 17.30 w Papowie Toruńskim.
 11. Za tydzień w niedzielę 5 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 12. W dniu 11 listopada w sobotę w Narodowe Święto Niepodległości Msze św. odprawiać będziemy o godz. 7.30, 10.30 (Ł), 12.00. Módlmy się w intencji Ojczyzny. Nie ma w tym dniu wieczornych Mszy św.
 13. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci. Dziękuję Panu Kazimierzowi Opiłowskiemu, Jakubowi Karolewskiemu, Jarosławowi Demskiemu, za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu.
 14. Trwają prace związane z remontem dachu prezbiterium, zakrystii oraz kruchty oraz konserwacja więźby wewnętrznej. Osoby znajdujące się na terenie cmentarza, proszę o zachowanie bezpiecznej odległości od placu robót.
 15. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Ewie Dziopa, Mateuszowi Ryder-Leczkowskiemu, Zygmuntowi i Teresie Gałkowskim z Łysomic, Tadeuszowi Wiśniewskiemu, Danucie Tołkanowicz z Papowa Toruńskiego.
 16. Dziękuję Wojciechowi Kawka z Łysomic za sfinansowanie badań Geologicznych fragmentu działki, która jest przeznaczona pod powiększenie cmentarza parafialnego. Następnym krokiem będzie opracowanie, z udziałem Gminy Łysomice, Planu Zagospodarowania Przestrzennego na ten cel.
 17. W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii na rzecz Tymoteusza Matuszewskiego. Bóg zapłać Wam za dobre serce i ofiarność.
 18. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 19. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki Wypominek, prosimy o czytelne i zwięzłe wypełnienie ich.
676

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00