mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lut 26, 2017 Napisał 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej - 8 dni - 20 września – 27 września 2017

Pielgrzymka do Ziemi Świętej - 8 dni

20 września – 27 września 2017

Przelot:

20/09/2017  WARSZAWA 0945 – TEL AWIW 1430

27/09/2017  TEL AWIW 1715 – WARSZAWA  – 2010

Dzień 1 Warszawa - Tel Awiw- Ein Karem Przelot na trasie Warszawa - Tel Awiw, przejazd do Ein Karem, gdzie zwiedzimy miejsce narodzin Św. Jana Chrzciciela – Kościół Nawiedzenia Matki Bożej, transfer do hotelu w Betlejem na nocleg.

Dzień 2 Betania – Góra Oliwna – Góra Syjon Pierwszym zwiedzanym miejscem tego dnia będzie Betania, w której Jezus wskrzesił Łazarza. Następnie udamy się na Górę Oliwną, zwiedzimy kaplicę Wniebowstąpienia Chrystusa, Kościół Pater Noster – punkt widokowy, zejdziemy drogą Niedzieli Palmowej do Dominus Flevit. W Ogrodzie Getsemani, zwiedzimy Grotę Pojmania, Kościół Wszystkich Narodów znany również pod nazwą Bazyliki Konania. Po czterdziestu czterech stopniach zejdziemy do pustego grobowca Dziewicy w Kościele Wniebowzięcia. Przez Dolinę Kidron udamy się na Górę Syjon, aby zwiedzić Kościół Św. Piotra  Gallicantum, Wieczernik, Grobowiec Dawida oraz piękny kościół Zaśnięcia NMP.

Dzień 3 Droga Krzyżowa – Dzielnica Żydowska – Kościół Św. Anny. Wcześnie rano przejdziemy Droga Krzyżową do Bazyliki Grobu Pańskiego. Stamtąd udamy się do żydowskiej części Starego Miasta. Zobaczymy Cardo, Złota Menorę, która jest repliką menory, jaka znajdowała się w zburzonej świątyni. Następnie przejdziemy się w kierunku ruin murów Jerozolimy czasów Króla Hezekiah`a. Jeśli czas na to pozwoli wstąpimy do Syryjskiego Kościoła Prawosławnego, na którego miejscu stał dom Św. Jana zwanego Markiem, w który to kościele znajduje się ikona przedstawiająca Najświętszą Maryję Pannę namalowana jak głosi tradycja przez Św. Łukasza. Następnie udamy się pod Ścianę Płaczu. Na zakończenie nawiedzimy Kościół Św. Anny, miejsce narodzin Matki Bożej oraz zatrzymamy się nad Sadzawką Betesda. Nocleg.

Dzień 4 Betlejem – Pole Pasterzy – Herodion – Emaus. Zwiedzanie zaczniemy od Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Grotę, w której przyszedł na świat Jezus. Kościół Św. Katarzyny, w którym odprawiana jest coroczna pasterka oraz Grotę, w której według tradycji Św. Hieronim przetłumaczył Vulgate (Łacińska wersja Biblii). Następnie pojedziemy na Pole Pasterzy. Czas na zakupy w Betlejem. Następnie przejazd do Herodionu, gdzie zwiedzimy fortece Heroda Wielkiego z I w. p. n. e. Na koniec dnia przejedziemy do Emaus, miejsca w którym Jezus po zmartwychwstaniu spożył posiłek ze swoimi uczniami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5 Morze Martwe – Jerycho – Rzeka Jordan – Góra Tabor. Dzień rozpoczniemy od kąpieli w Morzu Martwym, najbardziej zasolonym zbiorniku wodnym na świecie, zwanym przez miejscową ludność Morzem Życia. Doliną Jordanu udamy się do Jerycha, najstarszego miasta na świecie (jeśli pozwoli na to sytuacja polityczna). Zwiedzimy zachowane do naszych czasów ruiny – Tel Jerycho oraz drzewo sykomory. Stąd też widoczna jest Góra Kuszenia, na której Jezus pościł przez 40 dni. W drodze znad Morza Martwego miniemy Qumran, miasto gdzie odnaleziono rękopisy pism biblijnych i jak głosi tradycja jest to miejsce, w którym wychował się Jan Chrzciciel. Następnie udamy się nad rzekę Jordan, w której Jezus przyjął chrzest z rąk św. Jana. Na zakończenie dnia pojedziemy na Górę Tabor do Kościoła Przemienienia Pańskiego. Nocleg.

Dzień 6 Jezioro Galilejskie – Cezarea Filipowa. Dzień rozpoczniemy od wizyty na Górze Ośmiu Błogosławieństw. Popołudniowe zwiedzanie zaczniemy od rejsu po Jeziorze Galilejskim. W Kafarnaum zobaczymy dom Św. Piotra i ruiny synagogi. Następnie pojedziemy do kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb w Tabgha, gdzie Jezus nakarmił pięć tysięcy mężów i do kościoła Prymatu Św. Piotra, w który jak głosi tradycja Jezus spożył śniadanie z Apostołami po Zmartwychwstaniu oraz przekazał Piotrowi swoje przewodnictwo nad wiernymi i najwyższą władze w kościele. Zwiedzanie zakończymy w Cezarei Filipowej, miejscu, w którym została nadana instytucja papieska. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 7 Kana Galilejska - Nazaret - Hajfa - Cezarea Nadmorska. Dzień rozpoczniemy od wizyty w Kanie Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Chrystusa. Przez dolinę Jezreel pojedziemy do Nazaretu i zwiedzimy Bazylikę zwiastowania Najświętszej Marii Panny, Grotę stanowiącą cześć domu Marii, kościół Św. Józefa oraz źródło Marii. Wyjazd z Nazaretu do kościoła Stella Maris w Haifie, gdzie ukrywał się prorok Eliasz przed gniewem króla Araba. Na zakończenie przejazd do Cezarei Nadmorskiej gdzie jak mówi tradycja Św. Paweł wygłosił swoja słynną mowę w obronie kościoła. Zwiedzanie teatru i pałacu zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 8 Tel Awiw – Warszawa. Po śniadaniu wyjazd do Tel Awiwu, gdzie przedpołudnie spędzimy w Jaffie - starożytnym porcie, czas wolny, transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.

* Biuro zastrzega sobie prawo zmian kolejności zwiedzania.

Hotel Betlejem: Mt David

Hotel Tyberiada: Prima II

Cena: 990 $ + 730 zł (przedpłata w złotówkach do 30 kwietnia 2017 roku)

Na życzenie pokój 1 os. - dopłata 240 $

W cenę wliczone są: - przelot liniowym samolotem trasie Warszawa – Tel Awiw - Warszawa - podatki lotniskowe - noclegi w pokojach 2 osobowych z łazienkami według podanej opcji hotelowej lub w hotelach o podobnym standardzie - 2 posiłki dziennie w hotelach (śniadanie typu bufet szwedzki i ciepła kolacja), rozpoczynając od kolacji dnia 1 i kończąc na śniadaniu dnia 8 - napoje: kawa/herbata do śniadania - wstępy do zwiedzanych miejsc wymienionych w programie - wjazd taksówką na Górę Tabor - rejs po Jeziorze Galilejskim - klimatyzowany autokar - przewodnik z językiem polskim - zdjęcie grupowe - ubezpieczenie grupowe SIGNAL IDUNA - słuchawki na terenie Jerozolimy - lunch Ryba św. Piotra, napiwki dla obsługi hotelowej i kierowcy.

W cenę nie są wliczone: zimne napoje do posiłków

5054 Ostatnio zmieniany niedziela, 26 luty 2017 18:13

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00