mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Gru 29, 2017 Napisał 

Kto przynosi prezenty? Gwiazdor, Mikołaj czy może Aniołki?

W naszej Parafii pod wezwaniem Świętego Mikołaja Biskupa nikt nie ma wątpliwości, że to Święty Mikołaj przynosi prezenty i to nie w Wigilię Bożego Narodzenia, tylko w dniu 6 grudnia, kiedy obchodzimy uroczyste wspomnienie św. Mikołaja Biskupa– patrona dobroczynności. Także w tym roku Święty Mikołaj rozdał w naszej parafii paczki (w sumie około 400). Prezenty przyniósł głównie dzieciom, które zostawiły w kościele wcześniej przygotowane na ten cel buty, a że nikt nie sprawdzał ani rozmiaru ani właściciela butów prezenty od św. Mikołaja otrzymały również inne osoby (młodzież czy starsze, chore, mniej sprawne), których buty są zawsze gotowe do drogi. Kolejnym stereotypem, który łamiemy w naszej parafii jest to, że Mikołaj może być tylko jeden, tylko ten Święty. 

Mikołajem może być każdy z nas, każdy kto ma serce do tego, aby podzielić się swoim dobrem z innymi. To dzielenie się w tym roku odbyło się w czasie zbiórek na cele dobroczynne w trzecie niedziele listopada i grudnia, odbyło się  podczas dystrybucji opłatków po rodzinach parafii, a także przy okazji innych darów charytatywnych. Po podsumowaniu akcji okazało się, że w naszej parafii są sami  Mikołajowie. Takim dużym, zorganizowanym Mikołajem okazały się też Zakłady Nesttle Pacific z Torunia, które przekazały dla naszych dzieci swoje produkty. Święty Biskup z Mirry chyba nie może się wstydzić tego, że jest naszym patronem.

2792