mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Wrz 20, 2015

Ogłoszenia Parafialne 20.09.2015

Ogłoszenia parafialne - niedziela 20.09.2015

1.       Wieczór uwielbienia w Papowie Toruńskim we wtorek o godz. 20.00 z udziałem młodzieży przygotowującej się do sakr. Bierzmowania.

2.       Nowenna do MBNP w środę w łączności ze Mszą św. w Łysomicach o godz. 17.00, a w Papowie Toruńskim o godz. 18.00.

3.       Adoracja w kaplicy w Łysomicach w każdą sobotę od godz. 12.00 do 17.00.

4.       Młodzież wyrażającą chęć przygotowania się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie zawsze w trzecią sobotę miesiąca na godz. 10.00 do kościoła parafialnego w Papowie Toruńskim.

5.       Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w ramach kolekty gospodarczej zebraliśmy 2710 zł. Zakupiliśmy nowe mikrofony i dwa głośniki w ten sposób rozpoczęto modernizację nagłośnienia kościoła parafialnego.

6.       W miniony tygodniu udała nam się dokonać rozbiórki starego śmietnika i toalet. Dziękuję Panu Januszowi Frelikowi za pracę koparki przy załadunku śmieci i pomoc w porządkowani terenu po starym śmietniku oraz Panu Piotrowi Guranowskiemu za wywóz śmieci oraz strażakom za prace przy tych pracach. Michałowi Janiaczykowi, Pawłowi Rogozińskiemu, Mariuszowi Polak, Piotrowi Kosielskiemu wraz z rodzicami dziękuję za położenie kostki na cmentarzu pod kontenerami na śmieci. Funkcjonuje już nowe rozwiązanie polegające na wyrzucaniu i wywozie śmieci z cmentarza systematycznie przez MPO. Obok dwóch pojemników na śmieci, w ciągu tygodnia stanie trzeci i służyć będzie wyłącznie do składowania ziemi i kwiatów pochodzenia roślinnego. Bardzo proszę o zachowanie ustalonego porządku.

7.       W dniu wczorajszym udało się również zalać posadzki w plebanii dziękuję młodzieży Miłoszowi Winiarskiemu, Michałowi Siemieniewskiemu, Panom Władysławowi Miąskowskiemu Sołtysowi Sławkowi Zającowi, Przemkowi Matyskowi, Wojciechowi i Beacie Walter, Krystianowi Polakowi, Panu Zenonowi, sołtysowi Januszowi Górzkowskiemu za użyczenie betoniarki wszystkim serdeczne Bóg zapłać za pracę.  

8.       Dzisiaj przeżywamy Dożynki parafialne oraz festynem Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.30 będziemy dziękować za otrzymane plony i prosić Pana Boga o dalsze błogosławieństwo do rolników i ogrodników i wszystkich związanych z pracą na roli. Prosimy delegacje poszczególnych sołectw o przyniesienie wieńców oraz 1 chleba dożynkowego. Po Eucharystii zapraszamy wszystkich na festyn – wspólną zabawę z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Będziemy mogli zjeść grochówkę, wypieki naszych gospodyń i upiec sobie kiełbaskę na ognisku. Prosimy zabrać z sobą koszyk piknikowy, w te sposób będzie można spożyć ze swoją rodziną, to co lubimy, zaprosić i poczęstować innych swoimi różnymi specjałami. Całość będzie miała charakter integracyjnej z tańcami i zabawami. Dzisiaj nie ma Mszy św. o 13.00 w Łysomicach

9.       Informuję również, że msze św. w sobotę o godzinie 17.00 w Łysomicach i 18.00 w Papowie Toruńskim będą już mszami odprawianymi w cyklu niedzielnym szczególnie dla tych, którzy muszą pracować w niedzielę bądź planują wyjazd, uczestnictwo w tych mszach będzie związane ze spełnieniem obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

10.   Przypominam o Pielgrzymce Rodzin w dniach 26-27 września do Częstochowy. Koszt 90 zł. (przejazd + nocleg) zapisy u pań Reginy Wantowskiej z Papowa Tor. i Małgorzaty Ciećwierz z Łysomic. Zbiórka przed wyjazdem w Łysomicach o 7.00 przed Urzędem Gminy w Papowie Toruńskim o  7.15 na parkingu przed kościołem.

11.   Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Trzciński zam. Pędzewo

 Monika Lewandowska zam. Pędzewo ZAPOWIEDŹ II

 Radosław Błaszkiewicz zam. Powiercie – Kolonia

 Katarzyna Gierańczyk zam. Łysomice ul. Ogrodowa ZAPOWIEDŹ III

Prasa Katolicka: do nabycia tygodnik niedziela, Arka, Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej, proszę również odbieranie zaprenumerowanej prasy.

3126 Ostatnio zmieniany czwartek, 24 wrzesień 2015 07:40

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00