mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Wrz 27, 2015

Ogłoszenia parafialne - niedziela 27.09.201

Ogłoszenia parafialne - niedziela 27.09.2015

1.       Wieczór uwielbienia w Łysomicach we wtorek o godz. 20.00.

2.       Nowenna do MBNP w środę w łączności ze Mszą św. w Łysomicach o godz. 17.00, a w Papowie Toruńskim o godz. 18.00.

3.       Adoracja w kaplicy w Łysomicach w każdą sobotę od godz. 12.00 do 17.00.

4.       W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe pół godziny przed Mszą św. w Papowie Toruńskim o 17.30 a w Łysomicach o 16.30.

5.       Bóg zapłać za przygotowanie Dożynek parafialnych i festynu. Dziękuję Wszystkim za obecność i wspólną modlitwę, delegacjom poszczególnych sołectw za przyniesienie wieńców oraz chlebów dożynkowych. Serdecznie dziękuję za ogrom pracy włożony w organizację festynu parafialnego, Kołu Aktywnych Pań oraz gospodyniom za przepyszne wypieki oraz grochówkę, degustację nalewek i wielu specjałów. Bardzo dziękuję Panu Melkowskiemu za przekazanie naczyń jednorazowych, Panu Robertowi Kożuchowskiemu za pomoc finansowa i rzeczową, Panom Zbigniewowi i Wiesławowi Zielińskim oraz Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego „Serdelek z Różankowa” za okazaną pomoc. Druhom Strażakom za organizacje spraw technicznych, logistycznych, bezpieczeństwa oraz pieczenie kiełbasek. Wszystkim dziękuję za wspaniałą zabawę i wspólnie spędzony czas. Dziękuje również za ofiary złożone na festynie zebraliśmy 1602,80 zł. Z przeznaczeniem na trwające remonty. Dziękuję również za zbiórkę na ten cel w czasie wczorajszego festynu „Pieczonego ziemniaka” w Papowie Toruńskim - Osieki przekazano 256 zł. Bóg zapłać.

6.       Dziękuję serdecznie za pracę przy remontach w minionym tygodniu P. Bogdanowi Wiśniewskiemu, Przemkowi Matyskowi, Sławkowi Zającowi, Wojciechowi i Beacie Walter przy przygotowaniu ścian do tynkowania. W najbliższym tygodniu planujemy wstawić 5 nowych okien, zrzucić glinę ze stropów oraz otynkować na nowo 4 pomieszczenia. Zwracam się z prośbą o pomoc do tynkarzy.

7.       Dziękuję mojemu koledze Marcinowi Pirógowi z Zajączkowa za zaoranie naszego pola pod uprawę pszenicy.

8.       W tym tygodniu spotkałem się w obecności naszego mecenasa z Państwem Mucha, niestety nie udało się osiągnąć porozumienia w związku z tym nie mając wyboru założyliśmy sprawę w sądzie z tytułu służebności zasiedzenia. Jeśli ktoś z parafian jest w posiadaniu zdjęć przedstawiających teren parkingu użytkowany przez parafian np. w trakcie uroczystości w przeciągu ostatnich 30 lat proszę o użyczenie ich i przekazanie ich do wtorku. Posłużą one, jako materiał dowodowy w/w sprawie.

9.       Dzieci do Pierwszej komunii św. zapraszamy na spotkanie w 1 niedzielę miesiąca na godz. 11.30 z rodzicami. Przypominamy rodzicom o I piątku miesiąca o spowiedzi św. pierwszo-piątkowej, jako element przygotowujący rodzinę do wydarzenia I komunii św. dziecka.

10.   W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne

I czwartek miesiąca, w którym będziemy modlić się na mszach św. za kapłanów i prosić o liczne powołania kapłańskie również z naszej parafii.

I Piątek miesiąca Spowiedź od 16 -17 Łysomicach, od  17.00-18.00 i od 19.00-20.00 w Papowie Toruńskim. W czasie spowiedzi wystawienie Najświętszego Sakramentu.

I sobota miesiąca to dzień odwiedzin naszych chorych prosimy o zgłoszenia nowych chorych w zakrystii bądź w plebanii, początek odwiedzin chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.

11.   Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Trzciński zam. Pędzewo

 Monika Lewandowska zam. Pędzewo ZAPOWIEDŹ III

Marcin Wernerowicz zam. Toruń, ul. Głowackiego wcześniej Łysomice

Anna Monika Kozłowska zam. Toruń, ul. Głowackiego ZAPOWIEDŹ I

12.   Prasa Katolicka: do nabycia tygodnik niedziela, Arka, Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej, proszę również odbieranie zaprenumerowanej prasy.

 

13.   Dziękuję Panu Michałowi Oleszczakowi za uruchomienie i opracowywanie strony parafialnej można ją oglądać pod adresem www.swmikolaja.pl

2785 Ostatnio zmieniany niedziela, 04 październik 2015 07:43

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00