mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Gru 6, 2020

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 6.12.2020 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość odpustową w naszej parafii ku czci patrona św. Mikołaja.
 2. Wkroczyliśmy w nowy rok formacyjny i okres Adwentu na roraty zapraszamy w dni powszednie w Łysomicach o godz. 17.00 w Papowie Toruńskim o godz. 18.00.
 3. Dzisiaj nie udzielamy komunii św. poza mszą św. bezpośrednio po Mszach świętych.
 4. W tym tygodniu Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 5. We wtorek przypada święto Niepokalanego Poczęcia NMP, zachęcamy do udziału we Mszy św.
 6. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej przed Świętami Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. w Papowie i w Łysomicach.
 7. Zgodnie z zaleceniem biskupa diecezjalnego, w czasie panującej pandemii, zmuszeni jesteśmy w inny sposób potraktować również dotychczas obowiązującą tradycję odwiedzin kolędowych w domach naszych parafian. Kolęda odbędzie się w sposób tradycyjny tylko u tych rodzin, które wyraźnie tego sobie zażyczą i wyrażą to życzenie zgłaszając, telefonicznie bądź w biurze parafialnym do dnia Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Aby jednak nie pozbawiać naszych parafian błogosławieństwa, udamy się z błogosławieństwem domów i rodzin dokonując go na zewnątrz i nie zatrzymując się w domach w określonym czasie przy okazji odbywania kolęd indywidualnych.
 8. Dziękuję wszystkim którzy wsparli naszą akcję dobroczynną, dzisiejsze upominki dla dzieci naszej parafii oraz przyszłe działania dobroczynne ze środków, które wpływają na konto Kapituły Dobroczynnej.
 9. Dzisiaj w nieco innej formie wszystkie dzieci z naszej parafii zostaną obdarowane prezentami. Bezpośrednio rozwiezie je św. Mikołaj. Swoją podróż po ulicach miejscowości naszej parafii rozpocznie od godz. 13.00. Dzieci będą mogły śledzić trasę św. Mikołaja na stronie Facebooka naszej parafii. Wystarczy aby dzieci wyszły przed swoje domy na chodniki ulic tam św. Mikołaj bez dłuższego zatrzymywania wręczy dzieciom prezenty.
 10. Dziękuję parafianom zatroskanym o księży oraz o parafię za wszelkie przejawy życzliwości i pomoc w materialną w utrzymaniu parafii - dziękuję: Pani Marii Łukasiak, Zdzisławowi Dembek, Elżbiecie Koseckiej-Przymus, Kamili i Piotrowi Rumińskim, Kleszcz Renacie, Andrzejowi i Justynie Dalętka z Łysomic. Z naszej strony zapewniamy modlitwę i troskę o wasze życie wieczne.
 11. W tym tygodniu odbędą się dwa pogrzeby w poniedziałek za śp. Franciszka Bąk o godz. 14.00, we wtorek na śp. Jerzego Solarczyka o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 12. Przy wyjściu z kościoła i kaplicy możemy nabyć tradycyjne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom: mała – 7 zł, duża 15 zł. W ten sposób wspierając biednych.
 13. Prosimy o korzystanie z dezynfekcji rąk wchodząc do kościoła i kaplicy, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.
 14. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 15. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.plnie parafialnej: www.swmikolaja.pl
535

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00