mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Gru 13, 2020

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 13.12.2020 r.

 1. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie w Łysomicach o godz. 17.00 w Papowie Toruńskim o godz. 18.00.
 2. Komunii św. poza mszą św. udzielamy w niedzielę w Łysomicach od godz. 11.30-12.00 w Papowie Toruńskim od 13.00-13.30.
 3. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 4. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej przed Świętami Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. w Papowie i w Łysomicach. W tym roku nie będzie spowiedzi z zaproszonymi kapłanami dlatego prosimy aby spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę.
 5. Zgodnie z zaleceniem biskupa diecezjalnego, w czasie panującej pandemii, zmuszeni jesteśmy w inny sposób potraktować również dotychczas obowiązującą tradycję odwiedzin kolędowych w domach naszych parafian. Kolęda odbędzie się w sposób tradycyjny tylko u tych rodzin, które wyraźnie tego sobie zażyczą i wyrażą to życzenie zgłaszając, telefonicznie bądź w biurze parafialnym do dnia Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Aby jednak nie pozbawiać naszych parafian błogosławieństwa, udamy się z błogosławieństwem domów i rodzin dokonując go na zewnątrz i nie zatrzymując się w domach w określonym czasie przy okazji odbywania kolęd indywidualnych. Plan kolęd zostanie podany w Święta Bożego Narodzenia.
 6. Dziękuję wszystkim którzy wsparli naszą akcję dobroczynną, związaną z dniem św. Mikołaja 6 grudnia. Rozdano prawię 700 prezentów.
 7. Dziękuję parafianom zatroskanym o księży oraz o parafię za wszelkie przejawy życzliwości i pomoc w materialną w utrzymaniu parafii - dziękuję: Pani Annie Żołądek, Państwu Marlenie i Jarosławowi Maciejewskim z Papowa Toruńskiego, Państwu Tadeuszowi i Małgorzacie Lewandowskim, Wiesławowi i Małgorzacie Kusińskim, Marcinowi i Kamili Szablewskim, Jackowi i Annie Demskim, Zofii Wieczorkowskiej, Zoili i Denisowi Dembek, Mariuszowi Sobol z Łysomic. Z naszej strony zapewniamy modlitwę i troskę o wasze życie wieczne.
 8. Dziękuję strażakom za wycięcie spróchniałego drzewa z terenu parkingu kościelnego.
 9. Przy wyjściu z kościoła i kaplicy możemy nabyć tradycyjne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom: mała – 7 zł, duża 15 zł. W ten sposób wspierając biednych.
 10. Prosimy o korzystanie z dezynfekcji rąk wchodząc do kościoła i kaplicy, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.
 11. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika Niedziela, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 12. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafia
560

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00