mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Mar 21, 2021

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 21.03.2021 r.

 1. Dzisiaj 5 niedziela Wielkiego Postu. W miejscach kultu ale i w naszych domach zasłaniamy krzyże, które zostaną odsłonięte w Wielki Piątek. To wielka tradycja i znak, że Kościół z uwagą pragnie przeżywać wszystkie momenty prowadzące do doskonałej ofiary Pana Jezusa na Golgocie i do jego Zmartwychwstania, wytężając cala swoją uwagę, tak aby jeszcze bardziej tej tajemnicy doświadczyć, zrozumieć i ją dobrze przeżyć. Zachęcamy wiernych do zasłonięcia krzyży w swoich domach.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 3. W poniedziałek zapraszamy dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na ostatnie spotkanie przed przyjęciem tego sakramentu.
 4. Najbliższa i każda środa to okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej w Łysomicach od 16.00 w Papowie Toruński od 17.00. Po godzinnym dyżurze spowiedzi i wystawieniu Najświętszego sakramentu, odprawimy nabożeństwo oraz Mszę świętą. Okazja do spowiedzi świętej istnieje również zwyczajnie codziennie przed Mszą św.
 5. W najbliższy czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Najświetszej Maryi Panny – dzień modlitw w intencji życia poczętego. Zachęcam parafian do podejmowania trudu duchowej adopcji, która polega na codziennej modlitwie wyrażającej troskę o życie dzieci poczętych przez okres dziewięciu miesięcy. Bóg, który daje życie i troszczy się o nie wzywa nas do udziału w Jego trosce.
 6. Zachęcam mężczyzn i kobiety do codziennej modlitwy dziesiątką różańca w ramach męskich Plutonów Różańca i Róż Różańcowych. Różaniec jest jedną z najowocniejszych i najbardziej kształtujących modlitw w życiu, jest tarczą ale i orężem do walki z grzechem i szatanem.
 7. Na drogi Krzyżowe zapraszamy w Piątek w Łysomicach o godz. 16.30 w Papowie Toruńskim o godz. 19.00.
 8. W sobotę na godz. 11.00 zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów na zbiórkę.
 9. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową związaną z tradycyjnym obrzędem święcenia palem. Prosimy więc o przyniesienie palm na liturgię do kościoła.
 10. W tym roku ministranci przed Mszami św. będą rozprowadzać palmy za dobrowolna ofiarę. W ten sposób wesprzemy ministrantów, z których możemy być dumni, że jest ich tylu, że nie porzucili służby w tym trudnym czasie dla Kościoła. To jednocześnie ogromny przejaw ich i wiary i dobrego wychowania w wierze przez rodziców. Bóg zapłać.
 11. Gorzkie żale śpiewać będziemy w niedzielę co tydzień kolejno na innej Mszy świętej w następną niedzielę w Papowie po Mszy św. o godz. 7.30.
 12. Dziękuję parafianom zatroskanym o parafię i kapłanów, za wszelkie przejawy życzliwości, dobre słowo i pomoc w materialną w utrzymaniu parafii.
 13. Dzisiaj odbywa się comiesięczna zbiórka do puszek na cele dobroczynne realizowane w naszej parafii.
 14. Zapowiedzi przedślubne:
  Maciej Szymański zam. Łysomice i Anna Skonieczna zam. Zbójno.
  Zapowiedź II.
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, istniejące pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym osobiście Proboszcza.
 15. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela oraz kwartalnikiem Galilea, proszę o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 16. Prosimy o korzystanie z dezynfekcji rąk wchodząc i wychodząc z kościoła i kaplicy, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.
 17. Ogłoszenia i intencje dostępne są na naszej stronie parafialnej: www.swmikolaja.pl
748 Ostatnio zmieniany niedziela, 21 marzec 2021 23:19

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00