mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Kwi 25, 2021

Ogłoszenia Parafialne 25.04.2021 - Niedziela Dobrego Pasterza

Obostrzenia związane z pandemia nadal obowiązują. Liczba uczestników Mszy Świętej nie może przekraczać 20 osób w kościele w Papowie Toruńskim i 8 osób w kaplicy w Łysomicach oprócz sprawujących i posługujących.
Osoby wykraczające ponad dozwolony limit osób mogą uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła zachowując zasadę dystansu społecznego.
Do fizycznej, bezpośredniej obecności na Mszy św. w naszych miejscach kultu mają pierwszeństwo osoby, które związane są z zamówioną intencją Mszy świętej.
Zachęcamy do brania udziału w transmitowanej Mszy św. W naszej parafii prowadzimy transmisję Mszy św. w niedzielę i święta o godz. 7.30, 12.00 i 18.00 na stronie parafialnej YouTube i Facebooku. Do uczestnictwa w Mszach świętych w kościele i kaplicy zapraszamy osoby, które zamówiły intencję mszalną na dany dzień.

 1. W poniedziałek biuro parafialne czynne będzie od godz. 15.00-16.30.
 2. Okazja do Spowiedzi św. istnieje w każdą środę w Łysomicach od godz. 16.00-17.00 oraz w Papowie Toruńskim od 17.00-18.00, oraz w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. a w niedzielę w trakcie Mszy św.
 3. Od dzisiaj trwamy w obchodach tygodnia modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego w tym czasie zapraszamy na nabożeństwa w łączności ze Mszami św. w Łysomicach i Papowie Toruńskim. Nabożeństwo Różańcowe codziennie, w środę nabożeństwo eucharystyczne a w Piątek Droga Krzyżowa.
 4. Trwają pracę nad malowaniem kościoła, które będą realizowane w najbliższych tygodniach.
 5. Obecnie trwają prace nad uzgodnieniem i aprobatą Urzędu Konserwatorskiego nad projektem i powstaniem nowego ołtarza św. Józefa w nawie bocznej kościoła dedykowanego szczególnie mężczyznom dla których św. Józef jest wzorem męża i ojca. To najodpowiedniejszy czas w trwającym roku św. Józefa.
 6. Dziękuję serdecznie tym mieszkańcom Zakrzewka, którzy podjęli inicjatywę odświeżenia i odmalowania kapliczki przydrożnej przygotowując ją na nabożeństwa majowe.
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  Krzysztof Kranc zam. Toruń i Natalia Joanna Siałkowska zam. Łysomice.
  Kamil Maciej Ogórek zam. Toruń i Julia Cackowska zam. Papowo Toruńskie
  Zapowiedź II
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, istniejące pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest, w sumieniu, poinformować osobiście o tym Proboszcza.
 8. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Józefa Górzkowskiego z Łysomic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...
 9. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela i kwartalnika Galilea prosimy o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
405 Ostatnio zmieniany niedziela, 25 kwiecień 2021 07:04

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00