mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 11:00, 18:00, Łysomice: 9:00
Kwi 25, 2021

Ogłoszenia Parafialne 18.04.2021 - Niedziela Miłosierdzia

Obostrzenia związane z pandemia nadal obowiązują. Liczba uczestników Mszy Świętej nie może przekraczać 20 osób w kościele w Papowie Toruńskim i 8 osób w kaplicy w Łysomicach oprócz sprawujących i posługujących.
Osoby wykraczające ponad dozwolony limit osób mogą uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła zachowując zasadę dystansu społecznego.
Do fizycznej, bezpośredniej obecności na Mszy św. w naszych miejscach kultu mają pierwszeństwo osoby, które związane są z zamówioną intencją Mszy świętej.
Zachęcamy do brania udziału w transmitowanej Mszy św. W naszej parafii prowadzimy transmisję Mszy św. w niedzielę i święta o godz. 7.30, 12.00 i 18.00 na stronie parafialnej YouTube i Facebooku. Do uczestnictwa w Mszach świętych w kościele i kaplicy zapraszamy osoby, które zamówiły intencję mszalną na dany dzień.

 1. W poniedziałek biuro parafialne czynne będzie od godz. 15.00-16.30.
 2. Okazja do Spowiedzi św. istnieje w każdą środę w Łysomicach od godz. 16.00-17.00 oraz w Papowie Toruńskim od 17.00-18.00, oraz w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. a w niedzielę w trakcie Mszy św.
 3. Od dzisiaj przeżywamy trzynasty Tydzień Biblijny, który jest okazją i wezwaniem do odnowienia kontaktu ze Słowem Bożym w swoim życiu poprzez lekturę i rozważanie tekstów Pisma Świętego.
 4. Dzisiaj odbywa się comiesięczna zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii.
 5. W najbliższy piątek obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha Biskupa głównego Patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
 6. Parafia włącza się w dniach od 25 kwietnia do 1 maja w tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego w tym czasie zapraszamy na nabożeństwa i msze św. w tej intencji.
 7. Rozpoczynają się prace nad malowaniem kościoła, które będą realizowane w najbliższym miesiącu.
 8. Zamówiliśmy belki drewniane z modrzewia, które posłużą do wykonania nowego krzyża misyjnego przed kościołem.
 9. Za tydzień w sobotę 24 kwietnia mieszkańcy Zakrzewka podejmują inicjatywę odświeżenia i odmalowania kapliczki przydrożnej przygotowując ją na nabożeństwa majowe. Chętnych mężczyzn do pomocy zapraszamy w sobotę o godz. 11.00 przy kapliczce w Zakrzewku.
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  Krzysztof Kranc zam. Toruń i Natalia Joanna Siałkowska zam. Łysomice.
  Kamil Maciej Ogórek zam. Toruń i Julia Cackowska zam. Papowo Toruńskie
  Zapowiedź I
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, istniejące pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest, w sumieniu, poinformować o tym osobiście Proboszcza.
 11. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Ireneusza Filipka z Zakrzewka i śp. Wojciecha Karpińskiego z Papowa Toruńskiego. W najbliższy wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Józefa Górzkowskiego z Łysomic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...
 12. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela i kwartalnika Galilea prosimy o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
 13. Prosimy o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
520 Ostatnio zmieniany niedziela, 25 kwiecień 2021 07:04

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 11:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00
dni powszednie:
17:00