mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lip 18, 2021

Ogłoszenia Parafialne 18.07.2021 – XVI Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 2. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.
 4. Do końca wakacji młodzież która ukończyła 8 klasę Szkoły Podstawowej może zapisywać się na dwuletni cykl przygotowania się do sakramentu Bierzmowania.
 5. Trwamy w czasie prac i niebawem się rozpoczną prace konserwatorskie i restauratorskie nad ołtarzem bocznym św. Antoniego, rekonstrukcją posadzek oraz pracami nad dekoracją maswerkową. Wszystkie zadania na ten rok opiewają na kwotę prawie 277 tys. zł. Nasz wkład to 74 tys. zł. Do uzbierania pozostała nam kwota 46 tys. zł. Polecam te dzieła waszej ofiarności.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym Pani Marii Więcek z Koniczynki, Ewie Dziopa i Natalii Jaskot z Łysomic oraz wszystkim zatroskanym o dzieła i funkcjonowanie parafii.
 7. Dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca, zbiórka do puszek tym razem przeznaczona na zakup łóżek rehabilitacyjnych do pielęgnacji naszych chorych.
 8. Dziękuję parafianom: Paniom Marlenie i Katarzynie Maciejewskim, Iwonie Karolewskiej i Reginie Wantowskiej za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kościoła, realizowanej co tydzień w sobotę od godzin porannych. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszej świątyni – P. Iwona Karolewska prowadzić listę osób i rodzin podejmujących tę czynność w wybraną sobotę od godz. porannych, zachęcamy i zapraszamy.
 9. Za tydzień w niedzielę 25 lipca po Mszach świętych święcić będziemy pojazdy w dzień św. Krzysztofa. Ofiary przeznaczone są na misje.
 10. Zapowiedzi przedślubne
  Mikołaj Lewandowski zam. Papowo Toruńskie – Łysomice i Daria Kalinowska zam. Kowalewo Pomorskie
  Zapowiedź I
  Adrian Błaszkiewicz zam. Gdańsk – Koniczynka i Aleksandra Prill zam. Świecie
  Zapowiedź II
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne do zawarcia małżeństwa, istniejące pomiędzy narzeczonymi, zobowiązany jest o tym poinformować osobiście proboszcza.
 11. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
747

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00