mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sie 1, 2021

Ogłoszenia Parafialne 1.08.2021 – XVIII Niedziela Zwykła

 1. Wkroczyliśmy w miesiąc sierpień od wielu lat w kościele w Polsce przeżywany jako miesiąc abstynencji od alkoholu. Wyzwanie podjęcie się miesięcznego wyrzeczenia spożywania alkoholu sugeruje skale istniejącego problemu w naszej ojczyźnie. Świadczą o tym statystyki. Zachęcamy do realnego wpłynięcia na istniejący problem w Polsce a przez to do aktu solidarności z osobami walczącymi z nałogiem i osobami cierpiącymi z powodu nałogu osób bliskich.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 3. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypadają:
  I czwartek miesiąca modlimy się o powołania do kapłaństwa i za kapłanów.
  I piątek miesiąca okazja do spowiedzi pół godz. Przed Msza św.
  Odwiedziny chorych ks. Proboszcza w Piątek od godz. 8.00
  I sobota miesiąca odwiedzi swoich chorych ks. Marcin od godz. 8.00
 6. Do końca wakacji młodzież która ukończyła 8 klasę Szkoły Podstawowej może zapisywać się na dwuletni cykl przygotowania się do sakramentu Bierzmowania.
 7. Trwamy w czasie prac i niebawem się rozpoczną prace konserwatorskie i restauratorskie nad ołtarzem bocznym św. Antoniego, rekonstrukcją posadzek oraz pracami nad dekoracją maswerkową. Wszystkie zadania na ten rok opiewają na kwotę prawie 277 tys. zł. Nasz wkład to 74 tys. zł. Do uzbierania pozostała nam kwota 43,5 tys. zł. Polecam te dzieła waszej ofiarności.
 8. Bóg zapałać Darkowi Linowskiemu za wykonanie płaskorzeźby symbolizującej Ducha św. na ambonce w kościele. Dziękuję Wojtkowi Walter za pomoc w usunięciu uszkodzeń i awarii instalacji elektrycznej na zewnątrz kościoła.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym Kazimierzowi i Elżbiecie Opiłowskim z Papowa Toruńskiego, oraz wszystkim zatroskanym o dzieła i funkcjonowanie parafii.
 10. Zakończyliśmy inwestycję polegającą na budowie trzech instalacji fotowoltaicznych przeznaczonych do produkcji prądu na potrzeby kaplicy, kościoła i plebanii. Koszt tej inwestycji to 156 tys. zł. Przewidywany czas zwrotu wynosi 7 lat.
 11. Dziękuję parafianom: Pani Bożenie Dalke, Iwonie Karolewskiej i Reginie Wantowskiej za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kościoła, realizowanej co tydzień w sobotę od godzin porannych. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszej świątyni – P. Iwona Karolewska prowadzić listę osób i rodzin podejmujących tę czynność w wybraną sobotę od godz. porannych, zachęcamy i zapraszamy. Mamy przeszło 1000 rodzin a tygodni w roku 53 to raz na 10 lat każdy miałby okazję włączyć się w pielęgnację kościoła i kaplicy.
 12. W sobotę 14 sierpnia na Mszy św. o godz. 18.00 w wigilię Wniebowzięcia NMP świętować będziemy dożynki. Prosimy sołectwa o przygotowanie wieńców dożynkowych. Koła gospodyń i parafianki o upieczenie ciast, zakiszenie ogórków, przygotowanie, smalcu, bigosu i grochówki. Po mszy św. zapraszamy na festyn i zabawę do ogrodu parafialnego realizowany w duchu sierpniowym. Festyn wraz z atrakcjami zabezpieczać będzie nasza jednostka OSP z Papowa Toruńskiego.
 13. Zapowiedzi przedślubne
  Jarosław Harasimowicz zam. Łysomice i Aneta Małgorzata Hys zam. Łysomice połączeni małżeństwem cywilnym
  Paweł Piotr Cackowski zam. Papowo Toruńskie i Paulina Klaudia Komorowska zam. Papowo Toruńskie osoby stanu wolnego.
  Zapowiedź I
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne do zawarcia małżeństwa, istniejące pomiędzy narzeczonymi, zobowiązany jest o tym poinformować osobiście proboszcza.
 14. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
572

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00