mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sie 15, 2021

Ogłoszenia Parafialne 15.08.2021 – XX Niedziela Uroczystość Wniebowzięcia NMP

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 2. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.
 4. Do końca wakacji młodzież która ukończyła 8 klasę Szkoły Podstawowej może zapisywać się na dwuletni cykl przygotowania się do sakramentu Bierzmowania.
 5. Wróciły po naprawie i rekonstrukcji i zabezpieczeniu bramy cmentarne, które zostały ocynkowane i pomalowane proszkowo. Łączny koszt wykonania nowej bramy i naprawy dwóch starych to 12 tys. zł. Otwierane będą tylko połówki bram służące jako furtki wejściowe. Główną wjazdową bramę stanowi nowa brama przesuwna. Potrzebę wjazdu na cmentarz proszę zgłaszać księżom.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym Marii Więcek z Koniczynki oraz wszystkim zatroskanym o dzieła i funkcjonowanie parafii.
 7. Dziękuję parafianom: Aleksandrze Wojtyła, P. Reginie Wantowskiej i Iwonie Karolewskiej za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kościoła, realizowanej co tydzień w sobotę od godzin porannych. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszej świątyni – P. Iwona Karolewska prowadzić listę osób i rodzin podejmujących tę czynność w wybraną sobotę od godz. porannych, zachęcamy i zapraszamy. Mamy przeszło 1000 rodzin a tygodni w roku 53 to raz na 10 lat każdy miałby okazję włączyć się w pielęgnację kościoła bądź kaplicy.
 8. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniach wczorajszej dziękczynnej uroczystości dożynkowej, Przedstawicielom wsi i sołectw za przygotowanie wieńców, parafiankom, kobietom aktywnym i kołom gospodyń wiejskich za upieczenie chleba, przygotowanie bigosu, smalcu i ogórków, upieczenie ciast. Strażakom Straży Pożarnej OSP z Papowa Toruńskiego za pomoc w organizacji atrakcji i zabezpieczenie imprezy. Panu organiście, służbie liturgicznej, Marii Polak, Beacie i Wojciechowi Walter, Iwonie i Jackowi Karolewskim za koordynację całości.
 9. Zapowiedzi przedślubne
  Kacper Kęska zam. Aleksandrów Kujawski i Julia Swiniarska zam. Łysomice
  Zapowiedź I
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne do zawarcia małżeństwa, istniejące pomiędzy narzeczonymi, zobowiązany jest o tym poinformować osobiście proboszcza.
 10. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
654

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00