mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sie 8, 2021

Ogłoszenia Parafialne 8.08.2021 – XIX Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 2. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.
 4. Do końca wakacji młodzież która ukończyła 8 klasę Szkoły Podstawowej może zapisywać się na dwuletni cykl przygotowania się do sakramentu Bierzmowania.
 5. Mamy już okazję zobaczyć już pierwsze efekty prac konserwatorskich nad ołtarzem św. Antoniego i Wawrzyńca. Została ustawiona podstawa ołtarzowa zwana mensą. Odkryto oryginalne zdobienia i kolorystykę. Podobnie zaskoczy nas nastawa ołtarzowa, którą stopniowo konserwatorzy montować będą w kościele. Do uzbierania wkładu własnego na ten rok wynoszącego 74 tys. zł. pozostała nam kwota 41,5 tys. zł. Polecam te dzieła waszej ofiarności.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym Bartłomiejowi Opiłowskiemu z Papowa Toruńskiego Załuskiemu Piotrowi z Łysomic, oraz wszystkim zatroskanym o dzieła i funkcjonowanie parafii.
 7. Dziękuję parafianom: Pamela Bocheńska i Grażyna Linowska, P. Reginie Wantowskiej za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kościoła, realizowanej co tydzień w sobotę od godzin porannych. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszej świątyni – P. Iwona Karolewska prowadzić listę osób i rodzin podejmujących tę czynność w wybraną sobotę od godz. porannych, zachęcamy i zapraszamy. Mamy przeszło 1000 rodzin a tygodni w roku 53 to raz na 10 lat każdy miałby okazję włączyć się w pielęgnację kościoła bądź kaplicy.
 8. W najbliższą sobotę 14 sierpnia na Mszy św. o godz. 18.00 w wigilię Wniebowzięcia NMP świętować będziemy dożynki parafialne. Prosimy sołectwa o przygotowanie wieńców dożynkowych. Koła gospodyń i parafianki o upieczenie ciast, zakiszenie ogórków, przygotowanie, smalcu, bigosu. Po mszy św. zapraszamy na festyn i zabawę do ogrodu parafialnego realizowany w duchu sierpniowym. Festyn wraz z atrakcjami zabezpieczać będzie nasza jednostka OSP z Papowa Toruńskiego.
 9. Za tydzień w niedzielę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 7.10 odśpiewamy godzinki do NMP oraz zostanie odprawiona uroczyście Suma o godz. 11.00.
 10. Zapowiedzi przedślubne
  Jarosław Harasimowicz zam. Łysomice i Aneta Małgorzata Hys zam. Łysomice połączeni dotychczas małżeństwem cywilnym
  Paweł Piotr Cackowski zam. Papowo Toruńskie i Paulina Klaudia Komorowska zam. Papowo Toruńskie osoby stanu wolnego.
  Zapowiedź II
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne do zawarcia małżeństwa, istniejące pomiędzy narzeczonymi, zobowiązany jest o tym poinformować osobiście proboszcza.
 11. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
841

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00