mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lis 7, 2021

Ogłoszenia Parafialne 7.11.2021 – XXXII Niedziela Zwykła

 1. Decyzją Ojca Świętego, przez cały listopad, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, pod zwykłymi warunkami tzn. stan łaski uświęcającej pobożne nawiedzenie cmentarza modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach papieskich.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 3. Spotkania przygotowujące do posługi kantora i psałterzysty i próba chóru odbywają się we wtorek o godz. 19.00.
 4. W środę zapraszamy młodzież oazową na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.
 5. Dzisiaj w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 6. Swoją 4-o letnią kadencję rozpoczyna drugi skład członków Kapituły Dobroczynnej w jej skład wchodzą: Iwona Karolewska, Elżbieta Opiłowska, Marzena Walter, Zbigniew Szczepański oraz Łukasz Błaszkiewicz.
 7. Nastał odpowiedni czas aby Proboszcz parafii powołał do istnienia dwie rady parafialne Duszpasterską i Ekonomiczną. Ich zadaniem jest wspieranie proboszcza w wypełnianiu misji pasterskiej wobec wspólnoty. W trakcie spotkań rad poruszane są kwestie najistotniejsze dla rozwoju wiecznego i doczesnego członków wspólnoty Kościoła parafialnego i powszechnego. Członkowie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej służą radą proboszczowi, który stoi przed koniecznością podejmowania słusznych decyzji związanych z działaniami duszpasterskimi i ekonomicznymi. Z urzędu do rady Duszpasterskiej wchodzi: ks. Wikariusz, Katecheta oraz Organista. Z nominacji przedstawiciele różnych grup i środowisk. Skład tych dwóch podstawowych organów doradczych parafii poznamy za tydzień.
  Zaprzysiężenie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w niedzielę 21 listopada na Mszy św. o godz. 12.00.
 8. W najbliższy czwartek 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości Msze św. odprawiać będziemy o godz. 7.30, 9.00 (Ł), 12.00. Módlmy się w tym dniu w intencji Ojczyzny.
  Wieczorem w naszym kościele z tej okazji odbędzie się o godz. 19.00 koncert. Zabrzmi muzyka Fryderyka Chopina w wykonaniu cenionych artystów muzyków: przy fortepianie Jakub Gawrysiak, sopranistka Agnieszka Pilewska, skrzypek Maciej Afanasjew. Koncert ma na celu nie tylko uczczenie kolejnej rocznicy urodzin niepodległej Ojczyzny, ale także pobudzenie ducha patriotyzmu i narodowej kultury w naszej lokalnej społeczności. Nad realizacją koncertu czuwa nasz Pan organista. Koncert poprowadzi Justyna Błaszkiewicz. Wstęp wolny. Serdecznie Zapraszamy.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Zdzisławowi Dembek, Justynie i Tomaszowi Tołpa z Łysomic, Lechowi Dębowskiemu, Bartłomiejowi Opiłowskiemu z Papowa Toruńskiego.
 10. Dziękuję parafianom: Elżbiecie Brzozowskiej, Annie Tietz i Ewie Wiśniewskiej oraz osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kaplicy i kościoła. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 11. W minionym tygodniu Urząd Konserwatora Wojewódzkiego dokonał odbioru prac konserwatorskich nad jedną z blend zakrystii przedstawiające średniowieczne ryty będące pierwszym etapem tworzenia dekoracji maswerkowej. Z końcem listopada zostanie zamontowana specjalistyczna szyba chroniąca ryty. Koszt prac konserwatorskich wraz z szybą wyniósł 25 000,00 zł.
 12. Na cmentarzu proszę o segregację śmieci od bioodpadów, które wyrzucamy do zielonego pojemnika.
 13. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
366

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00