mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lis 14, 2021

Ogłoszenia Parafialne 14.11.2021 – XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Decyzją Ojca Świętego, przez cały listopad, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, pod zwykłymi warunkami tzn. stan łaski uświęcającej pobożne nawiedzenie cmentarza modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach papieskich.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 3. Spotkania przygotowujące do posługi kantora i psałterzysty odbywa się we wtorek o godz. 19.00. Próba chóru w piątek o godz. 19.00.
 4. W środę zapraszamy młodzież oazową na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.
 5. W sobotę od godz. 8.00 akolici odwiedzą chorych i przyniosą komunię świętą.
 6. W sobotę w plebanii o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie wspólnoty Magnificat.
 7. W niedzielę 28 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 8. Za tydzień w 3 niedziele miesiąca zbiórka do puszek na cele dobroczynne i po wieczornej Mszy św. spotkanie Kapituły Dobroczynnej.
 9. Proboszcz parafii powołał do istnienia dwie rady parafialne Duszpasterską i Ekonomiczną. Ich zadaniem jest wspieranie proboszcza w wypełnianiu misji pasterskiej wobec wspólnoty. W trakcie spotkań rad poruszane są kwestie najistotniejsze dla rozwoju wiecznego i doczesnego członków wspólnoty Kościoła parafialnego i powszechnego. Członkowie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej służą radą proboszczowi, który stoi przed koniecznością podejmowania słusznych decyzji związanych z działaniami duszpasterskimi i ekonomicznymi.
  W skład Rady Duszpasterskiej wchodzą:
  z urzędu: Wikariusz – ks. Marcin Jędraszek, Katecheta – Anna Jędrzejewska, Organista P. Jakub Gawerysiak,
  z nominacji: Kazimierz Opiłowski, Barbara Opałka, Jarosław Demski, Laura Rychlicka, Jan Kalinowski, Kamila Szablewska, Jakub Dunajski, Teresa Flak, Przemysław Marcinkowski, Sławomir Szałkowski.
  W skład Rady Ekonomicznej z nominacji wchodzą:
  Dorota Jachimczak, Przemysław Matysek, Ewa Kopczyńska, Wojciech Walter, Sławomir Zając.
  Zaprzysiężenie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w niedzielę 21 listopada na Mszy św. o godz. 12.00.
 10. Dziękuję wszystkim uczestnikom liturgii w dniu 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości za modlitwę w intencji Ojczyzny.
  Dziękuję również Panu organiście Jakubowi Gawrysiakowi za zorganizowanie na wysokim poziomie koncertu Chopinowskiego z okazji Dnia Niepodległości. Ufam, że godne świętowanie Dnia Niepodległości stanie się tradycją naszej parafii.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Marii Więcek z Koniczynki.
 12. Dziękuję parafianom: Urszuli Talkowskiej oraz osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kaplicy i kościoła. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 13. Dzisiaj trwa zbiórka do puszek na cel Pomoc Kościołowi w potrzebie głównie prześladowanym kościołom na wschodniej części świata.
 14. Na cmentarzu proszę o segregację śmieci od bioodpadów, które wyrzucamy do zielonego pojemnika.
 15. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
498 Ostatnio zmieniany niedziela, 14 listopad 2021 18:33

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00