mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Gru 19, 2021

Ogłoszenia Parafialne 19.12.2021 – IV Niedziela Adwentu

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 2. Trwamy w ostatnim tygodniu Adwentu na roraty zapraszamy od poniedziałku do czwartku, dzieci jak i dorosłych o godz. 17.00 w Łysomicach o godz. 18.00 w Papowie Toruńskim
 3. We wtorek o godz. 15.00 odbędzie się pogrzeb śp. Mirosławy Rumińskiej z Koniczynki. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
 4. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na próbę chórzystów chóru „Cecylia”.
 5. Spotkanie grupy kantorów i psałterzystów odbędzie się w środę o godz. 19.00.
 6. W środę i w czwartek na godz. 19.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i oazową do pomocy w przygotowaniu żłóbka w kościele.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek 23 grudnia od godz. 8.30 będzie to jednocześnie wizyta kolędowa w domach chorych.
 8. W Piątek w dzień Wigilii zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. o godz. 10.00 a po Mszy św. na spotkanie.
 9. W dzień Wigilii od godz. 11.00 do 14.00 zapraszamy dzieci z lampionami do kościoła po odbiór płomienia Światła Wigilijnego, które ma zapłonąć w czasie Wigilii na wszystkich stołach. W domach trzeba mieć przygotowaną gromnicę albo znicz tak aby przechować płomień do czasu Wigilii. Dzieci niech zaniosą ten płomień starszym członkom naszej parafii, sąsiadom, osobom chorym i samotnym na znak jedności, miłości i pokoju.
 10. Zachęcamy do korzystania z sakramentu Spowiedzi św. pół godz. przed Mszami św. do czwartku włącznie.
 11. W Wigilię Bożego Narodzenia odprawiamy Msze tzw. Pasterki w Łysomicach o godz. 22.00. W Papowie Toruńskim o godz. 24.00.
 12. W I dzień Świąt – sobota 25 grudnia odprawiamy Msze św. w Łysomicach o godz. 9.00, 10.30, w Papowie Toruńskim o godz. 12.00 i 18.00.
 13. W II dzień Świąt – Niedziela 26 grudnia odprawiamy Msze św. w cyklu niedzielnym.
 14. Dzisiaj to ostatni dzień dystrybucji Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – pozostała mała świeca – 8zł.
 15. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Elżbiecie i Jerzemu Guśpiel, Kazimiera i Marek Komuda, Anna i Jan Kalinowscy z Łysomic.
 16. Dziękuję parafianom: kobietom ze Wspólnoty Magnificat, Danucie Szczepańskiej oraz Marzenie i Vanessie Kuźniarz za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kaplicy i kościoła. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 17. Ze względu na panującą pandemię w tym roku również kolęda w domach naszych parafian odbędzie się w sposób tradycyjny tylko u tych rodzin, które wyraźnie tego sobie zażyczą i wyrażą to życzenie zgłaszając, telefonicznie bądź w biurze parafialnym do najbliższego Czwartku włącznie przed dniem Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Aby jednak nie pozbawiać naszych parafian błogosławieństwa, udamy się z błogosławieństwem domów i rodzin dokonując go na zewnątrz i nie zatrzymując się w domach w określonym czasie przy okazji odbywania kolęd indywidualnych. Podobnie jak w ubiegłym roku, zaraz po świętach Bożego Narodzenia, kapłani udadzą się z wizytą kolędową do domów do których zostali zaproszeni.
 18. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika niedziela. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
 19. W związku z aktualnymi obostrzeniami proszę parafian zaszczepionych, udających się do kościoła i kaplicy, o noszenie przy sobie paszportów covidowych. Na wypadek kontroli przeprowadzanej przez uprawnione do tego służby.
1641 Ostatnio zmieniany niedziela, 19 grudzień 2021 12:41

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00